Нерухомість усього світу

Авторизація ріелторів Mac-By.Inc

Підтримка проекту

Хочемо висловити подяку всім тим, хто допомагав нам у реалізації цього проекту. Усім тим, хто надавав нам інформацію, виділяв кошти на запуск проекту. Ось деталі бізнесу цих людей . Завжди приємно, що люди думають і піклуються про культуру, про освіту наших людей. Бізнес завжди має поєднуватися з розвитком культурного потенціалу країни. Дякуємо всім.
Информація щодо кредитних ставок на Кіпрі для кредитування нерухомості

Кращого моменту для покупки нерухомості за кордоном не буде

всіх європейських державах помітна тенденція до зниження купівельної спроможності і, отже, цін на житло. Найгірше в цьому сегменті ситуація складається в ряді східноєвропейських держав з-за величезного числа заморожених проектів. Не менше постраждав і ринок Великобританії, оскільки там переважав інвестиційний попит, що впав разом з кризою в банківській системі. У Південній Європі подешевшали вілли біля моря, особливо в Іспанії. Найменше проблеми торкнулися великих міст Західної Європи, таких як Париж, Рим, Прага.


Східна Європа: зниження від 20 до 70%

Більшість країн Східної Європи до недавнього часу стрімко розвивалося, вартість 1 кв. му зростала в середньому на 30% на рік. Однак з настанням кризи багато проектів позбулися інвесторів, тому що компанії не змогли знайти кошти на завершальну фазу, а купівельна активність зійшла нанівець разом з іпотекою. Як наслідок, нерухомість впала в ціні в середньому на 50%. У найбільш популярних серед українських покупців Болгарії та Чорногорії багато будови заморожені, а терміни здачі об'єктів зрушені на невизначений термін. В даний час квартиру-студію в Болгарії площею близько 50 кв. м, розташовану приблизно в 500 м від моря, пропонують у середньому за 28-35 тис. євро.

Житло в Чорногорії дорожче, тому що майже вся берегова зона цієї країни знаходиться під охороною ЮНЕСКО, і забудовувати можна лише невеликі ділянки. І, тим не менше, падіння цін тут склало близько 40-50%. Зараз квартиру бізнес-класу на узбережжі можна придбати за 150 тис. євро, а будинок - за 200-500 тис. євро. Гірше за все справи в Угорщині та Румунії - там втрималися на плаву тільки великі місцеві девелопери, афілійовані з держструктурами. Інші ж не можуть залучити інвестиції і готові розпродавати свої проекти з істотним дисконтом - до 70% від докризової ціни.

Досить динамічно розвивався до кризи ринок нерухомості Польщі - до нього виявляли досить високий інтерес іноземні інвестори. Однак з їх відходом ціни почали падати, з січня 2009 р. вони знизилися вже на 13%. Попит відзначається тільки в промислово розвинутих регіонах, де залишилися представництва великих іноземних фірм.

Найбільше від кризи постраждали країни Прибалтійського регіону. Справа в тому, що до 2008 р. місцеві девелопери підтримували штучний ажіотаж, що призвело до сильної переоцінки нерухомості. Забудовники сподівалися на інвестиції, в першу чергу з України, тому що, по суті, продавали не тільки будинок, а й «вхідний квиток» до Євросоюзу. Однак з настанням кризи інвестори покинули ринок, і житло відразу подешевшало на 70%. Наприклад, у найпрестижнішому місті регіону Юрмалі квартири та будинки продають за ціною 1000-1500 дол / кв. м, а на литовському курорті Паланга в новобудові на стадії котловану квартиру можна купити за 50 тис. дол

Та ж тенденція спостерігається в Південній Європі. Наприклад, в Італії, в областях Калабрія і Лігурія, нерухомість подешевшала майже на 30%.

Основна проблема сучасного ринку Іспанії - надлишок пропозиції. Зокрема, активно забудовувався північне узбережжя країни. Зараз ціни тут знизилися на 30-50%, і придбати віллу недалеко від берегової лінії можна за 70-120 тис. євро. Крім того, у середньому по країні закрилося близько 40% ріелторських агентств.

У нинішніх умовах більшість продавців, обумовлюючи з клієнтами умови оплати, проявляють певну гнучкість - терміни платежів можуть розтягувати на досить довгий період. Перш використовувалася наступна схема: спочатку вносили аванс (бронювання) у розмірі 3-5 тис. євро, наступний платіж через місяць становив 20-30% від вартості, а решта - під час підписання нотаріального документа про передачу об'єкта у власність. Тепер же остаточний платіж може бути відкладено на строк до шести місяців. Крім того, продавці стали включати в ціну пропозиції паркувальні місця, додавати в обсяг поставки більше одиниць кухонного обладнання і т. д.


Західна Європа: не все так погано

Однак сильне падіння цін характерно не для всіх ринків. У країнах Західної Європи настала стагнація. Справа в тому, що через брак землі нове будівництво тут практично не ведеться, і це тримає попит в тонусі. Житло подешевшало тільки в селах або невеликих містечках. А в столицях, наприклад, у Парижі, Римі, Празі, зниження практично не спостерігалося. Так, очікується, що в Парижі до кінця року ціни впадуть максимум на 8%, і це не торкнеться престижних районів.

Найдорожчий європейський ринок - Великобританія - подешевшав помітніше. Навіть у престижних районах Лондона з початку року ціни стали менше на 8%. У цілому ж по країні вони знизилися приблизно на 17% у порівнянні з 2008 р. Середня вартість будинку, за даними місцевих аналітиків, опустилася до відмітки в 157 тис. фунтів стерлінгів. У Лондоні ж падіння фактично склало 50% від показників 2008 р. Наприклад, в одному зі спальних районів, трохи віддалених від центру, типовий будинок сьогодні обійдеться всього в 150-200 тис. фунтів стерлінгів.

Набирає популярність серед іноземців і ринок нерухомості Єгипту. При цьому відзначається підвищення активності не тільки з боку великих гравців, але і приватних інвесторів - представників середнього класу. У цій країні з цілорічним курортним сезоном 1 кв. м житла в новобудовах на першій лінії від моря коштує в середньому 1-1,5 тис. дол, а на вторинному ринку ціна падає до 350-500 дол, тому багато росіян і громадяни європейських держав цікавляться ліквідної нерухомістю в Хургаді, Ель - Гуні і Сафазі - основних туристичних центрах на узбережжі Червоного моря. Ціни на об'єкти на первинному ринку практично не змінилися в порівнянні з серпнем 2008 р., оскільки в Єгипті слабо розвинена система кредитування, і забудовники зводять будинки переважно на свої кошти.


Уподобання українських покупців

Згідно з останньою інформацією, в 2008році українці витратили на придбання закордонної нерухомості близько 1,79 млрд дол. Житло за кордоном приваблює наших співвітчизників у першу чергу з точки зору інвестицій - для багатьох це єдиний надійний спосіб зберегти свої заощадження. У I півріччі 2009 р., за даними аналітиків ринку закордонної нерухомості, близько 25% запитів громадян РФ припадало на Іспанію, 20% - на Францію, 15% - на Болгарію, 25% - на Чорногорію, 15% - на Туреччину. Здійснюють покупки в основному жителі Москви і Санкт-Петербурга, при цьому приблизно половина всіх угод припадає на москвичів. Інтерес до закордонної нерухомості відзначається у Поволжі та Сибіру, на Уралі, а також у Південному федеральному окрузі. Залежно від регіону інвестори купують квартири вартістю до 50 тис. євро у Східній Європі і порядку 200 тис. євро в Західній Європі. Українці за звичкою з обережністю ставляться до апартаментів на перших поверхах, вважаючи, що там буде шумно і порошно. Хоча в європейців це житло вважається комфортним, оскільки там можуть бути додаткові площі, наприклад тераса. Також наші співвітчизники без ентузіазму реагують на пропозиції в типових будинках, які йдуть на ура в інвесторів-англійців.

Що стосується самого процесу купівлі житла, то зараз поза залежністю від країни продавці готові до торгу. Раніше в консервативній Європі подібна поведінка не вітали. Сьогодні угоди супроводжуються своєрідною психологічною атакою, коли вмілий покупець може істотно збити ціну. Проте якщо у забудовника надійна репутація і стійке положення, то чекати знижок не доводиться. Купуючи квартиру за кордоном, важливо уважно перевірити всю дозвільну документацію щодо проекту, а також переконатися, що отримано право власності на землю. Не варто зв'язуватися з компаніями, що фінансові справи яких йдуть не найкращим чином, оскільки будівництво в цьому випадку може розтягнутися на роки.

Багато покупців хотіли б скористатися іпотекою. У Східній Європі ймовірність отримання кредиту сьогодні мізерно мала, але в Західній Європі багато банків готові дати гроші, причому ставки за кредитами найчастіше не перевищують 5% річних. При цьому протягом найближчих п'яти років збережеться тенденція до зниження даного показника.

Найдешевша іпотека - в Іспанії, але процес розгляду заявки в нових реаліях сильно розтягнувся і в середньому триває від півроку і більше. При поданні пакету документів, що підтверджує платоспроможність клієнта, кредити можуть бути видані на наступних умовах: 50-60% від вартості об'єкта нерухомості терміном до 20-25 років при ставці 4,4-4,8% річних. Важливо, щоб до кінця періоду погашення вік позичальника не перевищував 65 років. Крім того, банки звертають особливу увагу на кредитну історію клієнта, тому якщо в минулому були прострочення, навіть на території РФ, то у видачі потрібної суми можуть відмовити.

У Єгипті кредити надають лише малозабезпеченим місцевим громадянам, причому на купівлю першого житла, а іноземці можуть користуватися лише схемою розстрочок від забудовників. Слід зазначити, що в 99% випадків розстрочка надається на термін будівництва об'єкта. У деяких випадках такий метод оплати може використовуватися і при покупці готового житла.


Перспективи ринку

Купівельна активність у Центральній і Східній Європі не виросте до тих пір, поки не буде реанімовано система іпотечного кредитування. Що стосується Західної Європи, то період стагнації закінчиться не скоро, проте істотного зниження цін у більшості країн вже не буде.

У міру відновлення фінансових можливостей будівельних компаній і Єврозони виходу з кризи слід очікувати поступового подорожчання нерухомості. Цьому опосередковано сприятиме зростання цін на енергоносії і будівельні матеріали, збільшення вартості трудовитрат. Крім того, девелопери, які зазнали істотних збитків у період кризи, в майбутньому неодмінно спробують надолужити згаяне.

Можна виділити ряд загальних для всіх регіонів тенденцій. Зокрема, назріває дефіцит житла. Квартири, виставлені на продаж, поступово розкуповують, а введення в експлуатацію новобудов відкладається, тому зволікати з купівлею нерухомості не варто. Кращого моменту, наприклад, для придбання квартири в Лондоні не буде. А ось з Іспанією можна почекати до осені, оскільки зниження цін, за прогнозами місцевих експертів, може скласти ще 15-20%.

Наше опитування

Чи потрібен закон про ріелтерську діяльность?

Обов'язково!
Потрібен, тільки якщо це буде грамотний документ
Досить чинного цивільного законодавства
Ніякого толку від нього не буде
Не треба ніякого закону - і без нього нормально працюємо

Гарячі пропозиції

Відвідувачі сайту

Відвідувачі сайту

Якщо у Вас залишилися запитання , ми будемо раді відповісти на них письмо чи за телефоном вказанним у розділі "Контакти". Тому що отримати повну інформацію щодо нерухомості, землі або дуже важко самостійно. Пам’ятайте, що ми завжди Вам раді!