Нерухомість усього світу

Авторизація ріелторів Mac-By.Inc

Підтримка проекту

Хочемо висловити подяку всім тим, хто допомагав нам у реалізації цього проекту. Усім тим, хто надавав нам інформацію, виділяв кошти на запуск проекту. Ось деталі бізнесу цих людей . Завжди приємно, що люди думають і піклуються про культуру, про освіту наших людей. Бізнес завжди має поєднуватися з розвитком культурного потенціалу країни. Дякуємо всім.
Информація щодо кредитних ставок на Кіпрі для кредитування нерухомості

Чехія: Нова процедура купівлі нерухомості

Не всі держави дозволяють іноземцям, у тому числі і українцям, вільно купувати нерухомість на їх території. Ще недавно до країн, що забороняють купівлю нерухомості іноземцям без створення юрособи, належала і Чехія. Але з 1 травня поточного року чехи нарешті дозволили іноземцям вільно купувати квартири і будинки.

Чехія - не найбагатша країна Євросоюзу, і середні доходи чехів порівняно невисокі, тому і на купівлю нерухомості вони часто можуть витратити менше, ніж західні сусіди або українці (в Україні рівень доходів, звичайно, не вище, але нерухомість за кордоном купують забезпечені співгромадяни, і бюджет на покупку у них досить великий). Забороняючи купівлю нерухомості іноземцям без створення юридичної особи, чеське законодавство захищало своїх громадян від підвищення попиту на нерухомість, і, отже, від суттєвого зростання цін. Однак Чехія вступила до Євросоюзу, а відповідно до статті 56 Договору про створення Європейського союзу країни-учасниці не мають права обмежувати іноземців у придбанні нерухомості на своїх територіях.

«З 1 травня 2009 р. в Чехії в законну силу вступив Міжнародний договір про заборону обмежень переміщення капіталу, що дає право громадянам інших держав здобувати об'єкти нерухомості на фізичну особу. Основа договору - загальноєвропейське законодавство, яке має пріоритет перед законом конкретної країни », - повідомляє Михайло Бутенко, керівник відділу зарубіжної нерухомості Центру Недвіжмості« Bonus ».

«Обмеження залишилося тільки на придбання будинків і квартир, розташованих на сільськогосподарських і лісових землях, їх іноземці зможуть купувати тільки через два роки», - говорить Станіслав Зінгель, президент Міжнародного агентства закордонної нерухомості Gordon Rock.

Всупереч побоюванням чеських законодавців, нововведення практично не позначилося на попиті на нерухомість і на цінах. Можливо, все складалося б по-іншому, якби не світова фінансова криза. Але в нинішній економічній ситуації ціни на чеську нерухомість не ростуть, як і у всій Європі: «У порівнянні з минулим роком ціни знизилися в середньому на 3-5%, при цьому вартість панельній забудови навіть знизилися на 10-15%, а ціна елітних квартир взагалі не змінилися. Принципового падіння цін на чеську нерухомість немає, але зростання зупинився », - повідомляє Наталія Завалішина, генеральний директор« Міель-DPM ».

Крім того, іноземцям дозволили купувати нерухомість в Чехії, але не запалили зелене світло одержувачам іпотечних кредитів: чеські банки практично не розглядають заяв від нерезидентів Чеської Республіки, а відсутність іпотеки, природно, стримує попит і приплив іноземного капіталу, а значить, і ціни.


У зв'язку зі змінами в чеському законодавстві процедура покупки для охочих придбати квартиру в Чехії на власні кошти спростилася, а витрати на угоду скоротилися. Сьогодні покупка нерухомості в Чехії для громадян України проходить у декілька етапів:
1) Вибір об'єкта (попередньо в Україні, а потім на місці) і внесення заставної суми за що сподобалася об'єкт (зазвичай вона становить 10% від вартості нерухомості). Одночасно підписується резервації договір, в якому викладено умови майбутньої угоди, а також умови можливої відмови від операції і санкції на випадок порушення цього договору.
  2) Підписання основного договору купівлі-продажу між продавцем і покупцем, складання акта купівлі-продажу. У Чехії операція не вважається завершеною, поки не буде проведено відповідний запис до кадастру нерухомості, і тому продавець не може отримати гроші за об'єкт нерухомості на цьому етапі. До завершення оборудки гроші передаються на зберігання нотаріусу, а відносини між сторонами і нотаріусом оформляються окремим договором.
  3) Реєстрація договору купівлі-продажу до кадастру нерухомості, для чого в місцевий кадастрове управління подається відповідна заява про зміну відомостей про власника нерухомості. Процес запису в Кадастр може займати від одного до шести місяців, і як тільки проходить реєстрація в кадастр, угода вважається що відбулася, - у цей момент нотаріус видає гроші продавцю. Також складається протокол передачі об'єкта, - він містить опис меблів і техніки, що знаходиться в купленій квартирі, в ньому вказуються показання лічильників і т.п.

Таким чином, існуючий нині процес купівлі чеської нерухомості досить проста і займає порівняно мало часу, а до 1 травня 2009 р. всім покупцям-іноземцям доводилося реєструвати юридичну фірму. Ця процедура тривала недовго - в середньому 2-3 тижні, але вимагала виконання додаткових умов і підготовки певного пакету документів.

Щоб відкрити в Чехії юрособа, іноземним громадянам необхідно надати установчі документи із зазначенням назви фірми та предмету її діяльності, відомості про всіх засновників, а також членів їх сімей і батьків, відомості про директора, інформацію про пайову участь співвласників у статутному фонді, а також довідку, яка підтверджує, що директор і співзасновники не мають судимостей.

За реєстрацію юридичної особи доводилося платити близько 1600-2000 євро. Можна було доручити всю чорнову роботу ріелторську фірму, але тоді реєстрація компанії обходилася в 2500-3000 євро. Крім того, щоб не позбутися нерухомості, доводилося підтримувати фірму в робочому стані, здавати річну звітність, підготовка якої обходилася приблизно в 300 євро, і платити податки.

Тепер же покупці чеської нерухомості оплачують тільки комісійні ріелторську фірму - 2-5% від вартості об'єкта, послуги перекладача - 100-200 євро, послуги зберігання грошей у нотаріуса - близько 1000 євро. Вступивши у права власника, доведеться також платити щорічний податок на нерухомість - близько 50 євро і щомісячні комунальні платежі - в середньому 100 євро. Природно, зміни до чеського законодавства, покупці теж несли всі ці витрати, але вони приплюсовуються до витрат по реєстрації юридичної особи.

Наше опитування

Чи потрібен закон про ріелтерську діяльность?

Обов'язково!
Потрібен, тільки якщо це буде грамотний документ
Досить чинного цивільного законодавства
Ніякого толку від нього не буде
Не треба ніякого закону - і без нього нормально працюємо

Гарячі пропозиції

Відвідувачі сайту

Відвідувачі сайту

Якщо у Вас залишилися запитання , ми будемо раді відповісти на них письмо чи за телефоном вказанним у розділі "Контакти". Тому що отримати повну інформацію щодо нерухомості, землі або дуже важко самостійно. Пам’ятайте, що ми завжди Вам раді!