Нерухомість усього світу

Авторизація ріелторів Mac-By.Inc

Підтримка проекту

Хочемо висловити подяку всім тим, хто допомагав нам у реалізації цього проекту. Усім тим, хто надавав нам інформацію, виділяв кошти на запуск проекту. Ось деталі бізнесу цих людей . Завжди приємно, що люди думають і піклуються про культуру, про освіту наших людей. Бізнес завжди має поєднуватися з розвитком культурного потенціалу країни. Дякуємо всім.
Информація щодо кредитних ставок на Кіпрі для кредитування нерухомості

Тонкі місця у кредитуванні нерухомості сьогодні - на що варто звернути увагу

Тонкі місця у кредитуванні нерухомості сьогодні - на що варто звернути увагу Купівля квартири в кредит схожа на одруження, причому з розрахунку. А значить, зважити всі за і проти треба дуже ретельно, зокрема, з юридичної точки зору. Основні проблеми, як завжди, криються в деталях і пунктах договору. На які деталі і пункти всіх документів, що підписуються варто звернути увагу позичальникові?

Претензія перша. Невідповідність рекламованих ставок реальним
Заявлені в рекламних розворотах друкованих видань банками 10% річних на перевірку найчастіше виявляються 11% при "білій" зарплаті, підтвердженої довідкою 2-НДФЛ, і 12% при заробітках, підтверджених непрямими даними.

Претензія друга. Комісія банку за видачу кредиту незаконна
Витрати людини, що вирішила взяти іпотечний кредит, не обмежуються відсотками за користування банківськими грошима. Банки за видачу кредиту беруть комісію, в середньому 1% від суми кредиту. Причому комісія ця стягується негайно, в день видачі кредиту, часто шляхом зменшення суми виданого кредиту на 1%. Однак, згідно зі ст. 990 ГК РФ, за договором комісії банк (комісіонер) повинен вчинити від імені та за дорученням комітента (ним стає в нашому випадку громадянин) якусь угоду з третьою особою в інтересах комітента. І виходить, що банк від імені громадянина укладає договір про кредитування з іпотечною заставою з самим собою, одночасно виконуючи в угоді і роль комісіонера, і роль третьої особи. Банк як би роздвоюється: отримуючи від клієнта комісійну винагороду за видачу кредиту, банк виступає комісіонером, а укладаючи за рахунок позичальника з самим собою договір кредитування з іпотечною заставою, банк одночасно стає третьою особою.

Аналогічна історія з комісією за розгляд заявки. У деяких банках ця комісія не береться, а в тих, де ця комісія присутній, попросять заплатити від 800 до 1500 рублів. Якщо заявка громадянина кредитним комітетом банку буде задоволена, але звернувся в банк громадянин гроші отримувати не захоче, то комісію, сплачену за розгляд заявки, ніхто не поверне.

Претензія третя. Приховані платежі за обслуговування рахунку
В тому банку, де позичальникові демонстративно будуть говорити про те, що у них не береться комісія за розгляд заявки на видачу кредиту, а також про те, що процентна ставка по кредиту у них на 0,25-0,5% нижче, ніж у інших банках, дуже ймовірно, буде встановлена ​​комісія "за обслуговування рахунку" позичальника. Така надумана послуга коштуватиме позичальникові приблизно 0,5% на рік від непогашеної суми основного боргу.

Тонкі місця у кредитуванні нерухомості сьогодні - на що варто звернути увагу Претензія четверта. Секретна формула платежів і безглуздість дострокового погашення
Як правило, перші місяці або навіть роки більшу частину щомісячного платежу складатимуть відсотки, лише незначну частину - основний борг. Це означає, що якщо боржник заробить грошей і захоче достроково погасити заборгованість або задумає перекредитуватися в іншому банку, то відсотки, сплачені громадянином банку як би авансом протягом місяців і навіть років, банк на повному законній підставі не поверне. Причому банк видасть графік погашення основного боргу і відсотків лише при підписанні договору, коли змінювати щось пізно, а при попередніх консультаціях цю секретну формулу ніхто не покаже. Уникнути такого результату можна, якщо скористатися схемою не з ануїтетними платежами, а з диференційованими, коли кожен місяць погашається основний борг рівними частинами і відсотки за користування всім кредитом. Платежі за таким кредитом спочатку досить значні, а потім зменшуються, зате позичальник точно знає, що з нього не візьмуть зайвого.

Якщо ж позичальник вибрав систему ануїтетних платежів, сама можливість дострокового погашення буде мати сенс тільки в самому початку, коли ще не виплачені відсотки практично за весь термін користування кредитом. Однак деяким банкам і цього здається мало, їм потрібно закабалити боржника на весь зазначений у договорі період. Так, наприклад, в одному відомому банку на питання про можливість дострокового погашення основного боргу з метою зменшення процентних платежів, співробітник банку відповіла, що "основний борг погашається в останньому платежі по кредиту". Це змусило потенційного позичальника, вже одержав на той час позитивне рішення банку за заявкою, уважно з юристом вивчити текст проекту "Договору про надання кредиту на придбання об'єкта вторинного ринку нерухомості".

В кінці договору вказується, що всі суми, спрямовані боржником на дострокове погашення кредиту, "зараховуються в рахунок погашення останнього з непогашених платежів, передбаченого таблицею". А кожен щомісячний платіж включає в себе не тільки суму кредиту, але й відсотки за користування кредитом. Іншими словами: хочете достроково погасити основний борг - погашайте, але тільки разом з усіма майбутніми відсотками, "шляхом погашення останнього з непогашених платежів". Виходить, що за умовами договору позичальник не має права розраховувати на зменшення суми процентів у разі дострокового погашення.

Претензія п'ята. Оплата послуг нотаріуса здорожує операцію на 2%
Витрати по нотаріальному посвідченню угоди. В силу закону всі операції з нерухомістю, забезпечені її заставою, підлягають нотаріальному посвідченню. Цією ж честі удостоїлися договори ренти (купівля-продаж з умовою довічного утримання). Всі інші операції з нерухомістю нотаріально посвідчувати не обов'язково.

Фактично нотаріус посвідчує 2 угоди: основну (купівлі-продажу) та додаткову (договір застави нерухомості). Покупцеві ці послуги обійдуться приблизно в 2% від вартості об'єкта нерухомості, зазначеної в договорі. А вказана буде ринкова ціна згідно зі звітом оцінювача, так що заощадити на цих послугах не вийде.

Претензія шоста. Особливі умови страхування втрати права власності
Незважаючи на те що купується об'єкт перевіряється спочатку агентством нерухомості (яке пояснює свої високі гонорари в першу чергу перевіркою "юридичної чистоти" документів), а потім юристами і службою безпеки банку, при укладенні договору кредитування з іпотечним забезпеченням банк зобов'язує позичальника щороку купувати поліс страхування ризику втрати права власності (титульного страхування). Платежі складуть приблизно 0,7-1% від суми, обчисленої як 110% кредиту, за кожний рік погашення. Причому вигодонабувачем за договором страхування є не власник квартири (позичальник), а банк. У міру погашення основного боргу сума страховки все одно залишається незмінною. Крім того, багато банків вимагають від позичальника укладання договору страхування тільки з дружніми банку страховими компаніями. При цьому не факт, що умови страхування цих компаній будуть дружні для позичальника.

Претензія сьома. Страхування квартири захищає не від усіх ризиків
Страхування квартири, відбувається, як правило, за фіксованою ставкою, що дорівнює не менше 0,1% ринкової вартості квартири на рік. Слід врахувати, що цю, нехай невелику, суму платити доведеться щорічно. У договорі є стандартний набір ризиків - пожежа, заливши водою, протиправні дії третіх осіб. При цьому зрозуміло, що знищити стіни квартири пожежею або затокою водою не так вже реально, а ось ризик руйнування житла землетрусом, падінням метеорита або ненавмисної авіакатастрофою цілком зіставимо з ризиком руйнування будинку діями зловмисників.

Претензія восьма. Страхування життя оплачує позичальник, а страхові виплати отримує банк
При страхуванні життя, здоров'я і працездатності позичальника тариф визначається в залежності від роду професійної діяльності застрахованої особи та наявності у нього хвороб. Громадян старше 30 років банк попросить пройти медичне обстеження, а страховий внесок може скласти від 0,7 до декількох відсотків від суми кредиту за кожен рік погашення. При цьому страхування ризику тимчасової втрати працездатності передбачає відшкодування 1 / 30 частини щомісячного платежу позичальника за кожен день його тривалої непрацездатності. Ясна річ, такий вид страхування можливий і має сенс тільки при заробітній платі, підтвердженої довідкою 2-НДФЛ. Вигодонабувачем за названими вище страхових виплатах також є банк, а це означає, що всі страхові внески щорічно платитиме громадянин-позичальник, а в разі настання страхового випадку виплати від страхової компанії отримає банк. Позичальник отримає від банку тільки те, що залишиться від страхової суми після вирахування з неї суми непогашеного основного боргу і відсотків.

Претензія дев'ята. Низька якість ріелторських послуг
Якщо позичальник спочатку домовляється з банком, то вибрати ріелторську фірму позичальникові дадуть лише зі списку, запропонованого банком, що обмежує споживача в правах. Можна піти іншим шляхом - звернутися у відоме і рекомендоване агентство, і тоді іпотечні брокери, які є в складі кожного поважаючого себе агентства нерухомості, допоможуть отримати кредит. Але в такому разі доведеться заплатити комісію за цю послугу. Звичайна комісія ріелторської фірми складе в середньому 5% від вартості квартири, і не менше 1% зазвичай - комісія іпотечного брокера. Деякі фірми йдуть на зменшення комісії, але тут треба бути уважним: компанія або розраховує на додаткові "накрутки", в першу чергу - доплати за швидкість виготовлення документів бюро технічної інвентаризації та проходження документів в органі, або надає послуги низької якості. Не виключений навіть прямий обман, при якому може постраждати фінансова репутація позичальника (див. статтю "Як шахраюють іпотечні брокери?").

Претензія десята. Оплата чужих податків
Дуже часто продавці квартири просять покупця оплатити виникає при її продажу податок (мотивуючи це тим, що при продажу за живі гроші вони б не вказували повної вартості квартири, а значить, не платили б податку). І покупці змушені додавати 13% від вартості квартири. Зараз ця проблема частково втратила актуальність, оскільки ринок стабілізувався, попит на квартири не так високий, і вже швидше продавці йдуть назустріч покупцям.

Але в будь-якому разі зрозуміло, що ті, хто зважиться купувати нерухомість з іпотеки, повинні знати про всі підводні камені, які зустрінуться в процесі здійснення операції, і йти на це з відкритими очима, розуміючи всі юридичні наслідки своїх підписів у договорах. скачать dle 10.2 КиноСвин

Наше опитування

Чи потрібен закон про ріелтерську діяльность?

Обов'язково!
Потрібен, тільки якщо це буде грамотний документ
Досить чинного цивільного законодавства
Ніякого толку від нього не буде
Не треба ніякого закону - і без нього нормально працюємо

Гарячі пропозиції

Відвідувачі сайту

Відвідувачі сайту

Якщо у Вас залишилися запитання , ми будемо раді відповісти на них письмо чи за телефоном вказанним у розділі "Контакти". Тому що отримати повну інформацію щодо нерухомості, землі або дуже важко самостійно. Пам’ятайте, що ми завжди Вам раді!