Нерухомість усього світу

Авторизація ріелторів Mac-By.Inc

Підтримка проекту

Хочемо висловити подяку всім тим, хто допомагав нам у реалізації цього проекту. Усім тим, хто надавав нам інформацію, виділяв кошти на запуск проекту. Ось деталі бізнесу цих людей . Завжди приємно, що люди думають і піклуються про культуру, про освіту наших людей. Бізнес завжди має поєднуватися з розвитком культурного потенціалу країни. Дякуємо всім.
Информація щодо кредитних ставок на Кіпрі для кредитування нерухомості

Доходи від закордонної нерухомості: казка для покупця або реальна вигода?

Продавці іноземної нерухомості зазвичай загострюють увагу на її чудових споживчих якостях. Море, сонечко, чудові види з вікна - все це, суперечки ні, чудово. Але об'єкт, куплений «просто так», ляже важким тягарем на ваш бюджет: навіть якщо вдалося обійтися без іпотечного кредиту, все одно нікуди не дінешся від експлуатаційних витрат, комунальних платежів, податків. А адже хочеться, щоб фінансовий потік тек в інший бік - не з нашої кишені, а в нього.

Як організувати це? Це питання вивчав кореспондент журналу Metrinfo.Ru


Спосіб № 1 - спекуляція
На питання «як заробляти на нерухомості?» У її продавців є готова відповідь. Вам обов'язково покажуть графік, на якому зубчаста крива йде у піднебесся. «Ось, - гордо скажуть вам, - подивіться: продавана нами нерухомість за останній рік подорожчала на 30%. Це і є ваш дохід! Чого вам більше?! ».

Розберемо цю тезу докладніше. Перш за все, будь-яка людина, хоч трохи знайомий з тенденціями ринку, знає, що описувана картинка підходила до реалій дворічної давності. Сьогодні криза, і нерухомість різко подешевшала. Навіть якщо погодитися з думкою, що криза закінчується, все одно до відновлення зростання в 30% на рік поки що далеко.

Є й інші міркування. Дохід від перепродажу «віртуальний» - ви отримаєте його тільки тоді, коли продасте свою нерухомість, а поки можете тільки радіти, дивлячись на зростаючі графіки. А от витрати таке майно приносить вже зараз і цілком реальні - див. початок цієї статті.

Не забудемо і про те, що нерухомість неможливо продати швидко. Більш того, всі пропонують її фірми відразу ж стануть вашими конкурентами. Візьмемо, приміром, Болгарію - велика кількість варіантів тут просто сліпить очі («Болгари галаслива юрба по ЦДХ в Москві кочують ...»). Що зможете запропонувати ви, якщо раптом доведеться конкурувати з активними та агресивними продавцями? Тільки одне: ціну - її доведеться виставляти відсотків у 30 від ринкової. І який виявиться прибутковість?

Загалом, спекуляції, звичайно, можуть бути вигідними. Але для заняття ними потрібні залізні нерви, знання реалій країни (можна адже купити квартиру в старому будинку, а через два роки поряд побудують сучасний житловий комплекс) і потужні рекламні та маркетингові ресурси. Визнаємо, що звичайна людина всім цим, як правило, не має в своєму розпорядженні, і звернемося до іншого варіанту - не настільки прибутковості, але куди більш стабільному.


Спосіб № 2 - оренда
Спробуємо скласти «портрет» об'єкта, приємного в усіх відношеннях. «Краще за все для інвестування підходить нерухомість в містах, в яких життя триває і взимку, а не тільки в курортний сезон», - говорить Наталія Завалішина, генеральний директор компанії «МІЕЛЬ-DPM». Міркування у вищій ступеня розумне: є місця (Крим, узбережжя Болгарії), де в липні-серпні яблуку ніде впасти. Але приїжджайте туди ж в грудні, і ви побачите зовсім іншу картину - все пусто. Виходить, що 8-9 місяців на рік нерухомість не буде приносити взагалі ніяких грошей. Так що краще дохід, наприклад, в 500 євро кожен місяць (за рік набіжить 6000), ніж 1000 в місяці «високого сезону» (липень і серпень) і 700 «напіввисокі» (червень і вересень) - всього тут вийде 3400 на рік.

Що ж це за місця, які привабливі для орендарів завжди? «Столиці, - перераховує Єлизавета Зубарєва, заступник директора департаменту закордонної нерухомості компанії« БЕСТ-Нерухомість », - великі економічні центри, міста з великими і відомими університетами».

Другий ключовий момент - що розташоване навколо? Для нерухомості, призначеної для постійного проживання, важливими виявляться такі фактори, як наявність поруч розвиненої інфраструктури, зелених зон, зручність транспортного сполучення з діловим центром міста. Для курортів - перш за все, близькість до моря і всіляким розважальним центрам. Ігнорувати це міркування не можна, розраховувати на те, що можна буде «компенсувати ціною» - теж. Минулим літом автор цих рядків був у Коктебелі (Крим) і спостерігав таку картину: житло біля моря коштує дуже дорого, тоді як на видаленні у 3-4 км ... не коштує нічого. Власники будинків намагаються здати їх за ціни, у кілька разів менші, ніж на узбережжі, але бажаючих все одно немає. Тому що люди, які приїхали відпочивати, нижче певного рівня комфорту опускатися не хочуть.

І третє - параметри самого об'єкта. Тут потрібно слідувати правилу «золотої середини»: житло має бути середнього розміру, обставлених під якийсь середній смак. Оригінальничати в обробці, набувати щось надто масштабне ні до чого - це не окупається.


Ціна «вхідного квитка»
Вона, звичайно, залежить від країни, і чемпіоном дешевизни можна визнати Болгарію. «Якщо говорити про самих скромних за розмірами об'єктах - студіям, то їх вартість починається від 35 тис. євро, - відзначає Єлизавета Зубарєва (« БЕСТ-Нерухомість »). - При цьому багато забудовників пропонують безпроцентну розстрочку на строк до трьох, іноді навіть до п'яти років, і розміри першого платежу повинні бути не менше 30%. Виходить, що покупку можна зробити, маючи у своєму розпорядженні суму всього в 10,5 тис. євро - і це буде об'єкт у висококласному комплексі з розвиненою інфраструктурою на першій лінії від моря ».

(Нещодавно у статті «Болгарія знову привезла недорогі пропозиції: готуйте 20 тисяч євро» ми писали про ще більш дешевих варіантах).

Сумірні з болгарськими ціни можна виявити в Туреччині чи Єгипті. Там, правда, значно гірше з розстрочки - забудовники пропонують їх під 4-5% річних. Що до більшості інших європейських країн Середземномор'я, то ціни на апартаменти там починаються від 150-200 тис. євро. Добре на тлі конкурентів виглядає Кіпр - ціна, наприклад, у знаменитому Лімассолі становить ті ж 150 тис., але кіпрські банки кредитують росіян на дуже вигідних умовах. Початковий внесок - від 30%, ставка - до 5% річних, термін кредиту - до 20 років. Таким чином, для здійснення цієї покупки вам спочатку знадобиться 45 тис. євро.


І який дохід?
Надприбутків чекати не варто. На курортах апартамент вартістю 35 тис. євро може здаватися на день за 65 євро - помноживши на 365, отримуємо чарівну цифру в 23 725, тобто майже 68% річних ... Але, на жаль, в реальності все буде інакше. Ціни «високого сезону» тривають пару місяців, а потім настає тривалий «мертвий сезон». Не забудемо і про те, що потрібно витрачатися на підтримку нерухомості в порядку, платити посередникам, які приведуть до вас відпочиваючих, виплачувати податки ... Загалом, за словами обізнаних людей, реально отримувати вийде не більше 3-5% на рік.

Наше опитування

Чи потрібен закон про ріелтерську діяльность?

Обов'язково!
Потрібен, тільки якщо це буде грамотний документ
Досить чинного цивільного законодавства
Ніякого толку від нього не буде
Не треба ніякого закону - і без нього нормально працюємо

Гарячі пропозиції

Відвідувачі сайту

Серед присутніх:
Шукають готель: 34

Бронююють авіаквитки: 9

Роботів: 1
Yahoo

Переглядають портал: 56
Загалом на сайті: 99 людей

Відвідувачі сайту

Якщо у Вас залишилися запитання , ми будемо раді відповісти на них письмо чи за телефоном вказанним у розділі "Контакти". Тому що отримати повну інформацію щодо нерухомості, землі або дуже важко самостійно. Пам’ятайте, що ми завжди Вам раді!