Нерухомість усього світу

Авторизація ріелторів Mac-By.Inc

Підтримка проекту

Хочемо висловити подяку всім тим, хто допомагав нам у реалізації цього проекту. Усім тим, хто надавав нам інформацію, виділяв кошти на запуск проекту. Ось деталі бізнесу цих людей . Завжди приємно, що люди думають і піклуються про культуру, про освіту наших людей. Бізнес завжди має поєднуватися з розвитком культурного потенціалу країни. Дякуємо всім.
Информація щодо кредитних ставок на Кіпрі для кредитування нерухомості

Нерухомість Берліна й прилеглих земель

Покупку нерухомості в Берліні аналитики Євросоюзу називають самою надійною інвестицією. Але гарячитися не коштує: місцевий ринок більш ніж неоднорідний - від розкішних багатомільйонних вілл до що пустують, занедбаних «мертвих» кварталів.

Столиця Німеччини, на відміну від більшості європейських мегаполісів, не має єдиного центра. По-перше, як спадщина поділи залишилися Західний і Східний центри Берліна, відповідно, площа Зоо й Александер-Плац. По-друге, до цим двох центрам уже прирівняний Потсдамер-Плац (теж як центр міста). І, нарешті, по-третє, кожний мало-мальськи великий район Берліна норовить оголосити саме свій центр головним і єдино центральним для окремо взятих жителів району. Такий поліцентризм обов'язково потрібно враховувати, починаючи розмову про берлінський ринок нерухомості.

Від кожної окраїни до кожного центра ростуть, наприклад, ціни на комерційну нерухомість німецької столиці. До речі, і від центра до центра ціни теж варіюються: самий дорогою на даний момент - Східний центр Берліна. Зараз у моді вулиці, що оточують Александер-Плац, і саме тут зосереджена культурне й туристичне життя міста. Це район самих відвідуваних магазинів, кафе й галерей - і тут же комерційна нерухомість найдорожча в Берліні. Приміром, на не самій людній вулиці цієї частини міста можна найняти приміщення під кафі площею близько 70 кв. м у середньому за 2 тис. євро на місяць. А якщо відійти на 100 метрів, до жвавого перехрестя, платити прийде як мінімум утроє дорожче.

З орендою житла ситуація ще складніше. Квартири, так само як офіси й магазини, дорожчають від країв внутріміських округів до їхньої середини, і при цьому ні в яке порівняння не йдуть із ціною оренди на зелених окраїнах міста. Приблизні ціни на оренду середньостатистичного житла в престижних центрах Берліна: двох-трикімнатні квартири в старих будинках «модного» сходу коштують від 200 до 300 євро на місяць, величезна пятикомнатная в реконструйованому будинку - 800 євро. А якщо обмежити пошуки непрестижними районами, то можна укластися у вдвічі меншу суму. Природно, ціни поступово ростуть - приблизно на 2% у рік (середня цифра по місту й прилеглим околицям). Ще один, здавалося б, парадокс: оренда в містах до сходу від Берліна при цьому стають тільки дешевше. Але до цього феномена ми ще повернемося.

Чому ми почали саме з оренди, а не з покупки? Справа в тому, що в Німеччині взагалі ні, якщо завгодно, традиції покупки й будівництва власного житла, зате є сформована традиція оренди. Це, втім, не означає, що берлінську нерухомість ніхто не купує. Так, на недавно проведене опитування про те, як бачать свій будинок жителі німецької столиці, переважна більшість відповіла однаково: ідеальне житло для сьогоднішнього берлінця - це будинок із садом на південно-заході міста. Ще 30% респондентів віддали перевагу квартирі, причому жінки «згодні» на житлоплощу в 75 кв. м, а чоловіки виявилися більше вимогливими, у якості оптимальної назвавши площу в 100 «квадратів». Що до цін, то в зеленій зоні (у межах досяжності наземного метро, так званого S-Bahn) будинок у середньому буде коштувати 210 тис. євро, на сході міста - 180 тис. євро. У самих престижних крапках міста ціна може «зашкалить» до 410 тис. євро.

Ну, а якщо не орієнтуватися на метро, ціновий розкид буде ще ширше. На курортних озерах Берлінської землі, таких як Тегелер-Зеї, Ван^-зеї, Шлахтензее, Груневальдзее, Мюггельзее й Руммельсбургер Зеї, будують елітні, дуже дорогі для Німеччини будинку. Так, наприклад, вілли на Ванзее можуть коштувати й мільйон, і півтора мільйона євро.

У той час як на ділянці між Одером і Ельбою більше мільйона будинків і зовсім коштують порожніми й продаються за безцінь: «гэдээровское» житло, по-перше, не відповідає сучасним стандартам, а по-друге, підкачала й місцева інфраструктура. По суті, її не для кого облаштовувати: всі більш-менш активне населення давно перебралося звідси на Захід. Після падіння Берлінської стіни більшість заводів і фабрик Ostie (сленговое назва східних німців) були визнані нерентабельними або не відповідають екологічним вимогам. Відповідно, роботи не стало. До речі, процес переселення на Захід дотепер ще не закінчений, незважаючи на те що країна стала єдиної вже 17 років тому. За прогнозами аналітиків, до 2030 року Схід покинуть ще 360 тис. жителів.

Спустілі будинки коштують, служачи притулком місцевому «андеграунду». Шанси згодом вдало продати або здати в оренду такі будинки мізерно малі. Взагалі, мертві міста - одна із самих більших проблем Берлінських земель. Державі довелося прийняти програму зносу що пустує й старіє житла. 22 тис. квартир уже знесли, 150 тис. призначені до зносу. Міста, що спорожніли більш ніж на 30%, будуть поєднувати або попросту ліквідувати.

Ті ж аналитики Євросоюзу одноголосно затверджують при цьому, що на сьогоднішній день не існує більше вигідної й надійної інвестиції, чим у нерухомість у Берліні. За 2006 рік такі вкладення принесли 15% прибутку, притім що ціни виросли лише на 2-3%. До вже згадуваного 2030 року, згідно із прогнозами, ціни виростуть в 4 рази.

Закони Німеччини щодо покупки житла іноземцями, навіть не членами Євросоюзу, досить ліберальні. Тут немає положень, що дають німцям переваги перед покупцями з інших країн. Можна купувати всі, включаючи пам'ятники архітектури. Додаткові витрати при покупці нерухомості невеликий: земельний податок становить 3,5% від суми, зафіксованої в договорі, що завіряється нотаріально, про продаж, 2% від цієї ж суми становлять витрати по нотаріальному і юридичному оформленню, послуги маклера звичайно обходяться в 3-5% від ціни покупки.

Єдина перешкода для бажаючих переїхати в куплене житло така - іноземці, що не проживають у Німеччині постійно, при покупці нерухомості можуть одержати тільки право на перебування в країні від 2 до 6 місяців у році без права роботи. Володіння нерухомістю, на жаль, не дає права на постійне місце проживання. скачать dle 10.2 КиноСвин

Наше опитування

Чи потрібен закон про ріелтерську діяльность?

Обов'язково!
Потрібен, тільки якщо це буде грамотний документ
Досить чинного цивільного законодавства
Ніякого толку від нього не буде
Не треба ніякого закону - і без нього нормально працюємо

Гарячі пропозиції

Відвідувачі сайту

Відвідувачі сайту

Якщо у Вас залишилися запитання , ми будемо раді відповісти на них письмо чи за телефоном вказанним у розділі "Контакти". Тому що отримати повну інформацію щодо нерухомості, землі або дуже важко самостійно. Пам’ятайте, що ми завжди Вам раді!