Нерухомість усього світу

Авторизація ріелторів Mac-By.Inc

Підтримка проекту

Хочемо висловити подяку всім тим, хто допомагав нам у реалізації цього проекту. Усім тим, хто надавав нам інформацію, виділяв кошти на запуск проекту. Ось деталі бізнесу цих людей . Завжди приємно, що люди думають і піклуються про культуру, про освіту наших людей. Бізнес завжди має поєднуватися з розвитком культурного потенціалу країни. Дякуємо всім.
Информація щодо кредитних ставок на Кіпрі для кредитування нерухомості

Туристичний рай на продаж

"Нерухомість на Кіпрі" - це словосполучення здається звісточкою з 1990-х, коли наші співвітчизники, сколотивши початковий капітал, укривалися на сонячному острові від криміналу й економічних безладь, а більші стани знаходили тут тиху гавань в офшорних компаніях. І хоча повальна мода на Кіпр пройшла, нерухомість у цій країні користується стійким попитом у росіян. Що цілком з'ясовно.

Острів Кіпр - прекрасний клімат, коли більше 300 днів у році світить сонце, ласкаве середземне море, багатовікова історія, а також економічні блага (пільгове оподатковування, різноманітні переваги для бізнесу й низька, по європейських мірках, вартість життя). Тут цілком безпечно - можна залишити автомобіль не закритим із ключами запалювання, а замки на дверях мають скоріше символічний характер. Плюс до всього Кіпр - це вже Європа, оскільки країна з 2004 р. вступила в Євросоюз. Всі зареєстровані на острові компанії користуються пов'язаними із цим перевагами. У результаті багато хто вибирають Кіпр як база для холдингових компаній, що управляють інвестиціями по усьому світі.

Будинок зі зручностями на даху
Із входженням Кіпру в Європу зв'язаний як стрибок цін на місцевому ринку нерухомості, так і закриття оффшора. Обоє фактора хоча й зменшили число бажаючих придбати тут житло, однак не звели його нанівець. Кіпр найбільше любимо серед росіян і англійців. Приміром, із мрячного Альбіону сюди вже переселилися більше 70 тис. чоловік.
Нашим співвітчизникам, що звикли до багатоквартирних будинків, типове кіпрське житло здається чимсь незвичайним. Дійсно, житло тут - в основному, малоповерхове. Тому невеликі по суті міста - Нікосія, Лимасол, Пафос, Ларнака поширюються на великі території. Звичайно, на Кіпрі можна придбати й квартиру-студію в багатоповерховому будинку (наприклад, у Ларнаке вона обійдеться від 50 тис. євро), однак більшість російських покупців воліють обзаводитися малоповерховим житлом у таунхаузах або отдельностоящих котеджах.
Просторість будинку на англійський манер тут виміряється не кількістю кімнат як таких, а кількістю спалень. У жаркому кліматі басейн прийнятий уважати не розкішшю, а необхідною опцією. Тільки в будинку побогаче штучна водойма приватний, а в менш дорогому таунхаузе - комунальний.
Яскраве средиземноморское сонце, від якого місцеві жителі вкриваються під шезлонгами, змушує працювати інженерні системи. Якщо заглянути на дах кіпрського будинку, то тут виявляться і ємності для нагрівання води й сонячні батареї - ледве не повна автономія в забезпеченні комунальними благами.
До речі, найбільш дорога на Кіпрі вода - її майже немає. Ріки пересыхают на початку літа, дощі йдуть тільки восени-узимку, і те не більше 40 днів у році. Тому більші міста забезпечуються водою зі штучних водойм у горах Троодос. А виноградники та інші сельхозкультуры поливаються опрісненою морською водою, отчого в місцевого вина в першу мить після відкорковування пляшки присутня легкий захід йоду.

Лимасол по-російському
Більших густонаселених міст тут немає. У столиці Кіпру - Нікосії - проживає всього 177 тис. чоловік, у Лимасоле - близько 120 тис. Втім, головне місто республіки, вилучений від моря й бьющий улітку температурні рекорди, як місце постійного проживання росіян не залучає. Інша справа - Лимасол. Другий по величині місто й найбільший курортний центр Кіпру розташований на південному узбережжі острова, у мису Акротири. Саме це портове місто стало осередком російської діаспори на Кіпрі. Тут живе близько 10 тис. наших співвітчизників, є російськомовний телеканал і газета, працюють російські школи й церква.
Кіпріоти ремствують - наплив росіян накрутив місцеві ціни на землю. У результаті житло в Лимасоле стало недоступним молодим кіпрським родинам. Дійсно, в останні роки ціни на нерухомість Кіпру істотно виросли. Втім, тут поки ще можна купити потребуючого ремонту студію площею 40 м за 50 тис. євро. А от трикімнатні апартаменти з видом на море, більшим балконом і підсобними приміщеннями в новобудові коштують дорожче - від 160-300 тис. євро. Вілла з терасою й власним басейном біля Лимасола обійдеться в 400-600 тис. євро.
Втім, якщо Лимасол здається не досить пафосн і престижним, то можна визначитися на проживання в буквальному значенні в Пафосі. Місто з населенням в 70 тис. жителів розташований на південно-заході острова. Саме тут, відповідно до переказу, вийшла з піни морської Афродіта. У декількох хвилинах ходьби від знаменитих піщаних пляжів «Коралової бухти» на узбережжя зводяться житлові комплекси, ціна 3-х спальні вілли в які стартує від 500 000 євро. Втім, таку покупку можна розглядати не як будинок для постійного проживання, а як середньострокові інвестиції. При здачі вілли в оренду туристам вона може окупитися менш чим за 10 років. Мода проживати під час відпустки в орендованих апартаментах, а не в готелях, поширена в основному серед англійців. Середня заповнюваність апартаментів протягом року, за даними асоціації BySale, становить порядку 50%, оскільки курортний сезон триває на Кіпрі із квітня по жовтень. В інший час можна займати апартаменти самому.
Тим, кого в силу дорожнечі не залучає міське житло, цілком може підійти будиночок від 80 тис. євро в одному із численних коттеджных послеков - по всьому Кіпру їх зводиться кілька десятків. Правда, таке демократичне житло буде розташовуватися вдалині від моря, але адже й відстані тут невеликі.

Право на житло
Правова система Кіпру, у тому числі й порядок проведення угод з нерухомістю, копіюють законодавство Великобританії. В основному кіпрська нерухомість продається на основі безумовного права власності - довгострокова оренда практично не поширена.
Іноземці можуть придбати на Кіпрі квартиру, будинок або земельну ділянку під будівництво, а також незасвоєний земельний наділ - умови продажі однакові для всіх, незалежно від громадянства. Після укладання договору купівлі-продажу подається заява в Раду міністрів для твердження покупки об'єкта нерухомості. Це не більш ніж формальність і здійснюється будь-якою юридичною фірмою або приватним нотаріусом.
Покупець може скористатися й іпотечним кредитом зі ставкою 4-6% річних. Залежно від банку умови кредитування можуть трохи відрізнятися, однак частіше кредит видається в розмірі 50-70% від вартості нерухомості з максимальним періодом погашення до 35 років.
Документ, що підтверджує права власності на нерухомість, щасливий власник одержить після того, як виплатить всю вартість житла й Департамент земельних угідь оформить відповідні документи. Після укладання договору купівлі-продажу й сплати першого внеску, документ реєструється в Департаменті земельних угідь. Це захищає права покупця до видачі документа про право власності. Наданий у департамент договір не може бути анульований ким-небудь крім покупця, а продавець не може здати в оренду, продати, передати або закласти об'єкт нерухомості.
Лояльність кіпрського законодавства, порівняно доступні ціни й зростаючий потенціал Кіпру дозволяють уважати придбання нерухомості тут не тільки вигідною покупкою, але й удалими інвестиціями.

Думка
Марина Луганська, директор компанія Valencia:
- Якщо сама процедура покупки нерухомості на Кіпрі нагадує британську, те,
коли мова заходить про експлуатацію житла, будь-який англієць буде приємно
здивований її дешевиною. За нерухомість на території комплексу із централізованої
системою обслуговування стягується оплата за ці послуги. Сума залежить від площі житла й споруджень загального користування на території комплексу, наприклад, басейну. У цілому плата може становити від 200 до 350 кіпрських фунтів за шість місяців. Місцевий податок аналогічний британському муніципальному податку, і як правило, становить не більше 30-100 кіпрських фунтів у рік. Збір на нерухоме майно стягується раз у рік і розраховується виходячи з вартості нерухомості за розцінками на 1 січня 1980 р. Незважаючи на те, що вартість нерухомості на Кіпрі сильно виросла за останнім часом, ринок усе ще перебуває на ранній стадії розвитку. У порівнянні з багатьма країнами ціни на житло тут усе ще залишаються привабливими. А приєднання Кіпру до зони євро, перехід на європейську валюту, безсумнівно, знову збільшить приріст вкладених капіталів. Тому зараз просто ідеальний момент для інвестицій у кіпрську нерухомість.

Думка
Інна Зизенберг, і.о. керуючого Департаменту закордонної нерухомості групи компаній «Гайот»:
- Я два роки прожила на Кіпрі й уважаю, що ідеальне місце для життя тут - це Пафос. За рахунок пагорбів, що розташувалися навколо міста, клімат більше м'який, чим в інших частинах острова: улітку прохолодніше, а взимку тепліше. Юнеско визнало це місто Світовою Історичною Спадщиною. Тільки в регіоні Пафосу діє особливий закон про будівництво: житлові будинки можуть бути не вище трьох поверхів, а готелю - не вище п'яти.
У Пафосі можна купити нерухомість на будь-який смак - від відносно недорогих апартаментів до розкішної вілли в горах або на березі моря. Наприклад, у споруджуваному комплексі Latci Beach Villas, що розташується прямо на березі моря, заплановано спорудити 13 будинків - усе на першій лінії в моря із площею по 800 кв.м. Ціна на початковому етапі будівництва становить від 2 млн євро. На думку місцевих фахівців, російських покупців повинне зацікавити подібна пропозиція, оскільки російські клієнти люблять вілли з видом на море. скачать dle 10.2 КиноСвин

Наше опитування

Чи потрібен закон про ріелтерську діяльность?

Обов'язково!
Потрібен, тільки якщо це буде грамотний документ
Досить чинного цивільного законодавства
Ніякого толку від нього не буде
Не треба ніякого закону - і без нього нормально працюємо

Гарячі пропозиції

Відвідувачі сайту

Відвідувачі сайту

Якщо у Вас залишилися запитання , ми будемо раді відповісти на них письмо чи за телефоном вказанним у розділі "Контакти". Тому що отримати повну інформацію щодо нерухомості, землі або дуже важко самостійно. Пам’ятайте, що ми завжди Вам раді!