Нерухомість усього світу

Авторизація ріелторів Mac-By.Inc

Підтримка проекту

Хочемо висловити подяку всім тим, хто допомагав нам у реалізації цього проекту. Усім тим, хто надавав нам інформацію, виділяв кошти на запуск проекту. Ось деталі бізнесу цих людей . Завжди приємно, що люди думають і піклуються про культуру, про освіту наших людей. Бізнес завжди має поєднуватися з розвитком культурного потенціалу країни. Дякуємо всім.
Информація щодо кредитних ставок на Кіпрі для кредитування нерухомості

Нерухомість із дистанційним керуванням

Закордонної нерухомості сьогодні продається багато як ніколи. Заманюючи покупця, продавці обіцяють, що "при необхідності ви легко здасте свою нерухомість". Твердження, м'яко говорячи, спірне: здача в оренду - заняття досить заморочливе. І доходи від її можуть виявитися значно нижче, ніж планувалося.


Здається всі?
Теза про те, що «будь-яка нерухомість може бути здана в оренду», на перевірку виявляється зовсім не таким вуж справедливим. Візьмемо приклад, знайомий кожному: « сборно-щілинні» будиночки на дачних ділянках у шість соток у Підмосков'я. Здавати їх можливо тільки на літо, на інші ж дев'ять місяців вони не здаються в принципі, ні за які гроші.

«Для того щоб об'єкт добре здавався, необхідне сполучення безлічі факторів, - говорить Рената Матяш, керівник департаменту закордонної нерухомості компанії IntermarkSavills. - Це місце розташування нерухомості, близькість до моря (якщо мова йде про курорт на узбережжя), наявність інфраструктури навколо: для людини, що знімає на короткий час будинок або апартаменти, дуже важливий комфорт». При покупці нерухомості з метою наступної здачі в оренду треба особливо уважно до цього віднести. Непогано б заздалегідь вивчити реальну ситуацію по оренді.

На практиці, на жаль, часто буває інакше. «Дуже багато хто здобували нерухомість в іншій країні, зовсім не знаючи місцевих реалій», - говорить Тетяна Сташкевич, керівник департаменту заміської нерухомості корпорації «Рескор». Часто покупка робилася за завищеною ціною або, навпаки, дуже дешево, коли об'єкт мав яскраво виражені дефекти, а здати всі хочуть, орієнтуючись на найвищі ціни, підкреслює Сташкевич. Дуже типовий приклад: будинок перебуває в 1,5-2 км від моря, а його власник чомусь уважає, що орендна плата за нього буде такий же, як і за житло, що перебуває недалеко від пляжу.


Уважаємо правильно!
Класичний розрахунок прибутковості оренди: поділити щомісячну орендну ставку на ціну, по якій об'єкт нерухомості здобувався. Візьмемо для приклада знов-таки московські реалії: однокімнатну квартиру можна купити за 4 млн руб., здати в оренду - за 20 тис. На місяць виходить 0,5%, у рік, відповідно, 6%. Але такий підхід, на жаль, занадто приблизний: є маса коригувальних факторів, і всі вони не на користь рантье.

Наприклад, прибутковий податок. У Росії його іноді платять, іноді ні, однак про титанічні зусилля податкових органів по виведенню орендодавців з тіні останнім часом говориться дуже багато. Зовсім очевидно, що де-небудь у Німеччині не заплатити податки просто неможливо, особливо іноземцеві. «У більшості європейських країн розмір податку становить 15-20% від прибутку», - говорить Юлія Титова, керівник відділу закордонної нерухомості корпорації « Бест-Нерухомість». Також не варто забувати, що у всіх країнах є податки з купівлі нерухомості (від 2 до 10%), нотаріальні витрати при покупці нерухомості (від 1 до 7% від вартості нерухомості), щорічні податки (від 0 до 2%), витрати на зміст і комунальні платежі. У деяких країнах обов'язкове страхування нерухомості, якщо вона здобувалася з використанням іпотеки.

Ситуація ускладнюється й тим, що в різних країнах існують різні традиції. Наприклад, на Кіпрі за електрику й воду платить орендар, а в Іспанії - орендодавець, як відзначає Юлія Титова. Загалом, потенційному рантье потрібно як мінімум гарненько розібратися у всіх цих нюансах.


Знайдемо управу
На щастя, існує особливий вид послуг - довірче керування. Це коли місцева фірма бере на себе вся турбота по здачі нерухомості в оренду - зрозуміло, за певну винагороду. Багато забудовників уже зрозуміли привабливість такої опції для покупців і відразу пропонують її. «Дуже часто при виході на ринок того або іншого проекту це питання вже продумане забудовником, - говорить Рената Матяш. - И я б радила звертати увагу саме на такі проекти. Найчастіше покупцеві відразу пропонується якийсь фіксований дохід від оренди, що дуже зручно. Як правило, це питання продумане в курортних місцях популярних туристичних напрямків, таких як Туреччина, Болгарія, Чорногорія, Хорватія, Іспанія, Греція й Кіпр».

Те, наскільки чітко й відповідально буде працювати керуюча компанія, залежить у першу чергу від країни. У Західній Європі або Північній Америці всі ці схеми існують багато десятиліть, там усе продумано й жорстко вибудувано, відзначає Наталя Ветлугина, керівник аналітичної служби компанії «Нове місто». Так що «сюрпризів» не буде. Але якщо мова йде про якісь інші країни (наприклад, Східної Європи), те там можна зштовхнутися з такими ж «нюансами», як і в нас. Так що, щоб розібратися у всім, треба якийсь час у країні пожити.

Аналогічної точки зору дотримується і Юлія Титова: за її словами, ринок фірм, що займаються довірчим керуванням, добре розвинений в «старих» країнах Євросоюзу. У країнах - нових членах ЄС всі вже значно гірше, а в кандидатах - зовсім погано. Але якщо ви купуєте нерухомість через нормально працюючу компанію в Москві - вам завжди порекомендує фірму по обслуговуванню або самі запропонують послепродажный сервіс.


Де гарантії?
Питання дуже складн і об'ємний - його явно неможливо освітити в одній статті. Тим більше що всі країни різні, і скрізь свої традиції подібного бізнесу. Як якась універсальна рекомендація можемо дати тільки одну: перед підписанням контракту обов'язково консультуватися з юристами тієї країни, де перебуває нерухомість. Причому не з фахівцями керуючої компанії, які по визначенню є зацікавленою стороною, а з незалежними експертами. Тільки така обережність допоможе уникнути проблем у майбутньому.

Поки послуги довірчого керування не дуже затребувані нашими покупцями. Як відзначає Наталя Ветлугина, зв'язано це в основному з тим, що на закордонну нерухомість не дивляться як на інструмент заробітку. Бідним людям вона недоступна, богатые ж воліють щось інше, що приносить куди більші доходи. А квартира або будинок за кордоном - це гарна «іграшка» для власного використання. Але в перспективі цей ринок явно буде розвиватися - так, у всякому разі, відбувається в усьому світі. скачать dle 10.2 КиноСвин

Наше опитування

Чи потрібен закон про ріелтерську діяльность?

Обов'язково!
Потрібен, тільки якщо це буде грамотний документ
Досить чинного цивільного законодавства
Ніякого толку від нього не буде
Не треба ніякого закону - і без нього нормально працюємо

Гарячі пропозиції

Відвідувачі сайту

Відвідувачі сайту

Якщо у Вас залишилися запитання , ми будемо раді відповісти на них письмо чи за телефоном вказанним у розділі "Контакти". Тому що отримати повну інформацію щодо нерухомості, землі або дуже важко самостійно. Пам’ятайте, що ми завжди Вам раді!