Нерухомість усього світу

Авторизація ріелторів Mac-By.Inc

Підтримка проекту

Хочемо висловити подяку всім тим, хто допомагав нам у реалізації цього проекту. Усім тим, хто надавав нам інформацію, виділяв кошти на запуск проекту. Ось деталі бізнесу цих людей . Завжди приємно, що люди думають і піклуються про культуру, про освіту наших людей. Бізнес завжди має поєднуватися з розвитком культурного потенціалу країни. Дякуємо всім.
Информація щодо кредитних ставок на Кіпрі для кредитування нерухомості

Дах важливіше їжі

Зростаючі процентні ставки й ціни на житло почали стримувати рости економіки Іспанії. По даним Національного інституту статистики, опублікованим 29 серпня 2007 р., річний ріст валового внутрішнього продукту знизився з 4,1% до 4%. Поквартальний ріст економіки також зменшився з 1% до 0,9%. Витрати на виплати по іпотечних кредитах навіть привели до зниження споживчих витрат населення.

В основному зниження економічного росту відзначалося в будівництві, частки якого становить близько 18% ВВП. У міру того як будівельні компанії продовжували пристосовуватися до зниження попиту на нові будинки й суспільні роботи, річний ріст інвестицій у цей сектор економіки склав 4,8% у порівнянні з 5,2% за I квартал.

Цей показник відрізняється від річного найвищого показника росту за 10-літній підйом у секторі нерухомості більш ніж на 15%.

На думку агентів у справах продажу власності, після 10-літнього динамічного розвитку попиту й, відповідно, виникнення частих прикладів спекулятивного інвестування інтерес іноземних і національних покупців до об'єктів на значній частині Средиземноморского узбережжя за останні два роки різко знизився.

Частково цей спад пояснюється зростаючими процентними ставками по іпотечних позиках і вирівнюванням цін на нерухомість в Іспанії й інших частинах Європи. Крім того, ряд корупційних скандалів і випадки злодійства під час будівництв знизили прагнення здобувати власність в Іспанії.

Після того як іпотечний банк Великобританії Northern Rock звернувся до Банку Англії із проханням дати терміновий кредит, у британській і іспанській пресі з'явилися повідомлення про те, що три іспанських банки звернулися за терміновою фінансовою допомогою в Європейський центральний банк.

Це викликало деяку нервозність на фінансових ринках, і акції іспанських банків різко впали в ціні.

Зокрема, на 10 вересня 2007 р. банк Bankinter, середній іспанський банк, втратив 5,9%. Ціна акцій банку Banco Popular знизилася на 2,9%, а ціни на акції таких великих банків, як Santander і BBVA, знизилися на 1,6% і 1,9% відповідно. У результаті невизначеності, що створилася, на фінансових ринках іспанські банки можуть зазнавати труднощів з одержаннями кредиту за кордоном. Такий кредит напевно стане більше дорогим.

Заклопотаність щодо ліквідності змушує іспанські фінансові інститути стримувати кредитування, особливо в секторах високого ризику, таких як будівництво й нерухомість.

У середині вересня 2007 р. іспанський банк Banco Popular скасував розміщення іпотечних цінних паперів на 2 млрд євро. Ahorro Titulizacion, інвестиційна компанія, що належить групі іспанських ощадних банків, також скасувала випуск цінних паперів.

Далі іспанська будівельна компанія «Лланера», що займається будівництвами будинків для відпочинку в районі средиземноморского міста Валенсія, виявилася в скрутному стані й веде інтенсивні переговори із кредиторами про реструктурування свого боргу, що становить приблизно 300 млн євро. Ця компанія донедавна перебувала серед найбільш перспективних іспанських компаній.

На думку оглядачів Financial Times, «Лланера» намагалася переконати місцевий ощадний банк Bancaja і інших кредиторів взяти частина своєї землі як сплата боргів. Представники компанії визнали факт таких переговорів, повідомивши FT про наявність у компаній кризи ліквідності. «Ми ведемо переговори з нашими банками», - говорили вони.

На думку фахівців, компанія «Лланера» може стати першими великими жертвами в Іспанії в результаті обмеження у видачі кредитів, що охопив більша частина світової фінансової системи.

Багато агентів у справах продажу нерухомості йдуть із бізнесу. По оцінці професора Мадридської школи підприємництва Мануэля Ромера, більше 60% агентів у справах продажу нерухомості припинили роботу в районі м. Аликанте, що є популярним місцем відпочинку в провінції Валенсія.

Великі девелоперы й будівельні компанії, які інвестували в інші сектори й за межами Іспанії, начебто б підготовлені до бурхливих змін. Однак експерти думають, що значна частина фірм розділять доля «Лланеры».

Офіційні особи Іспанії й представники іспанських банків не визнають наявності фінансової кризи в країні. На їхню думку, фінансова система Іспанії стабільна. Її банки добре капіталізовані, і їхня діяльність успішна. Показники несплати кредиту по заборгованості низькі, а рівень резервів на випадок безнадійних боргів високий.

Зокрема, міністр фінансів Іспанії Педро Сольбес і Банк Іспанії почали спроби заспокоїти фінансові ринки, повідомивши, що жоден з іспанських банків не звертався в Європейський центральний банк за терміновим кредитом.

Головний фінансист банку Bankinter висловив FT свою думку: «Наші потреби у фінансах на 2007 р. повністю задоволені. У нас немає проблем з ліквідністю. Я думаю, що на фондові ринки впливають невизначеність і панічні настрої».

На думку головного фінансиста банку Banco Popular Роберто Игера, «це не криза ліквідності». «Це криза довіри, - уважає він. - Ніхто не знає, хто підтримує ідеї підвищених ризиків. Єдине, що я можу сказати, - це те, що їхнє джерело перебуває за межами Іспанії».

Незважаючи на неприємні симптоми, правительство Іспанії настроєно оптимістично. Чиновники чекають, що її економіка виросте цього року на 3,7%. Країна як і раніше вважається однієї зі швидко розвиваються в Європі.

Російські експерти по закордонній нерухомості сприймають виниклу ситуацію на ринку нерухомості Іспанії досить спокійно.

На думку Катерини Тейн, директори відділу житлової елітної нерухомості московської філії компанії Knight Frank, привабливість житлової елітної нерухомості в Іспанії дійсно істотно знизилася. «Але на попит серед покупців житла для власного проживання це не робить вирішального значення. Люди вибирають країну, що їм подобається й підходить під їхні критерії», - говорить вона.

Консультант по закордонній нерухомості компанії Kirsanova Realty Світлана Скотникова вважає, що попит на елітне житло в Іспанії з боку російських громадян практично постійний і мало залежить від ситуації на світових фінансових ринках. На її думку, іспанська нерухомість як і раніше приваблива для російських покупців. У порівнянні з Італією й Францією ціни на нерухомість в Іспанії нижче, а перебороти формальності, пов'язані з покупкою, легше.

Генеральний директор агентства Lobby Олена Шувалова допускає, що фінансова криза, що намітилася, і мовний бар'єр можуть привести до деякого зниження попиту з боку російських громадян на нерухомість в Іспанії. На її думку, для російських громадян більше привабливим може виявитися придбання житла (або «літнього будиночка») у Чорногорії або Болгарії.
скачать dle 10.2 КиноСвин

Наше опитування

Чи потрібен закон про ріелтерську діяльность?

Обов'язково!
Потрібен, тільки якщо це буде грамотний документ
Досить чинного цивільного законодавства
Ніякого толку від нього не буде
Не треба ніякого закону - і без нього нормально працюємо

Гарячі пропозиції

Відвідувачі сайту

Відвідувачі сайту

Якщо у Вас залишилися запитання , ми будемо раді відповісти на них письмо чи за телефоном вказанним у розділі "Контакти". Тому що отримати повну інформацію щодо нерухомості, землі або дуже важко самостійно. Пам’ятайте, що ми завжди Вам раді!