Нерухомість усього світу

Авторизація ріелторів Mac-By.Inc

Підтримка проекту

Хочемо висловити подяку всім тим, хто допомагав нам у реалізації цього проекту. Усім тим, хто надавав нам інформацію, виділяв кошти на запуск проекту. Ось деталі бізнесу цих людей . Завжди приємно, що люди думають і піклуються про культуру, про освіту наших людей. Бізнес завжди має поєднуватися з розвитком культурного потенціалу країни. Дякуємо всім.
Информація щодо кредитних ставок на Кіпрі для кредитування нерухомості

Болгарія - час вибирати

Купити дачу на березі моря, куди можна вивозити дітей на літо, підібрати тиху гавань для батьків-пенсіонерів, придбати квартиру або будинок з розрахунком на ріст цін і наступний перепродаж - всі ці варіанти можна знайти в одному місці, у Болгарії.

Якщо в 1980-е роки росіяни везли з Болгарії «Слынчев бряг» і трикотаж, то зараз всі частіше їдуть із метою прикупити дачу. Не ми перші - ті ж англійці давно побачили інвестиційні переваги вкладень у місцеву нерухомість. Донедавна на частку жителів Мрячного Альбіону доводилося до 50% угод купівлі-продажу житла. У росіян стимулів для придбання тут нерухомості також не мало. По-перше, подібність менталітетів і культурних традицій. У цьому плані Болгарія набагато ближче Росії, чим західноєвропейські країни. Для них Болгарія теж приваблива: колишня « 16-я радянська республіка» цього року стала повноправним членом Європейського союзу. По-друге, багатьох радує м'який клімат і наявність чорноморського узбережжя. І, нарешті, головний аргумент - низькі ціни й перспективи росту вартості житла.


На будь-який смак
Нерухомість Болгарії можна умовно розділити на дві частини: житло у великих містах (Софія, Пловдив, Бургас, Варна, Старі-Загора й Велико-Тырново) і в так званій малій Болгарії - у невеликих містах і селах. І там і там ціни приємно дивують: у Софії або Пловдиве можна підібрати апартаменти вартістю 600-800 євро за 1 кв. м, у малих містах ціна ще нижче - від 200-400 євро за «квадрат». Є й варіанти, де ціна 1 кв. м перевищує 1000 євро, але це скоріше вдома або квартири класу люкс, що перебувають на березі моря або в найбільш престижних районах великих міст. Наприклад, у Софії не дуже давно була зафіксована угода за ціною 6 тис. євро за «квадрат». У кожному разі знайти житло можна як для самих вимогливих споживачів, так і для клієнтів, орієнтованих на бюджетні варіанти.

Якщо говорити про такі великі міста, як Софія або Пловдив, то тут життя кипить цілий рік: працюють банки, компанії, ділова активність не завмирає ні на хвилину. Курортні міста (наприклад, Варна або Бургас) узимку впадають у спячку. Зняти квартиру там улітку дорожче, ніж узимку, разу у два, саме тому місцевих домовласників намагаються здати квартиру або апартаменти на півроку вперед, із травня по вересень, і тим самим відбити піврічний змушений простій. Середня ціна наймання у Варні й Бургасе влітку одне- або двухкомнатной квартири обійдеться в 150-200 євро на місяць. Але й ці цифри умовні й залежать від району - наприклад, Гръцка-Махала у Варні найдорожчий район, у пік сезону тут складно знайти квартиру й за 200 євро. Вартість житла також сильно варіюється залежно від місця розташування й типу будинку (вторинний ринок або новобудова) - качана становить 500-1500 євро за 1 кв. м. Найбільш затребувані комплекси на першій лінії узбережжя, тут ціни над усе - 1200-1500 євро за «квадрат».

Міста-Супутники, що перебувають поблизу Софії або Пловдива, з погляду постійного проживання або інвестування навряд чи можуть становити інтерес. Досить часто основна частина їхніх жителів становить ромско-циганське населення. Вони живуть обособленно. Навіть у Софії деякі квартали майже повністю заповнені циганами. Щоб придбати квартиру тут, потрібно мати досить сильну тягу до экстриму. Єдине, що може залучити в таких містах, - вартість житла: зняти двухкомнатную квартиру можна за 100 левів на місяць, причому з повним меблюванням, а цілий будинок площею 150-200 кв. м можна купити за 20-25 тис. євро. Втім, багато експертів упевнені, що інтерес інвесторів може зміститися убік невеликих городків, таких як Плевен, Габрово, Самоков, Ловеч. Адже вартість 1 кв. м тут у два рази нижче, ніж у розкручених Софії або Бургасе.

Цікаво з погляду постійного або тимчасового проживання виглядають болгарські села - вони казково гарні. У них можна придбати будиночки за зовсім невеликі по московських мірках гроші - 1-3 тис. доларів. Подібних пропозицій у проспектах риэлтерских компаній ви не знайдете, їх треба шукати самостійно, поїздивши по країні, тим більше що сільські будинки сильно відрізняються друг від друга як за ціною, так і по стані.


Кредит або розстрочка?
Ще пари років тому болгарські банки відмовлялися кредитувати росіян, а на запит про позику відповідали: «Сорри, але з іноземців ми кредитуємо тільки англійців». Однак час іде, і місцеві фінансові інститути, видимо, зрозуміли, який значний сегмент ринку вони втрачають. Тому вже цього року багато об'єктів нерухомості (найчастіше вторинне житло й тільки що здані в експлуатацію новобудови) можна купити в кредит.

При виборі банку найчастіше доводиться покладатися на ради агента, що пояснить, який банк більш лояльно поставиться до вас як до позичальника. Для одержання позики банк зажадає докладну виписку по вашім рахунку, довідку про зарплату, трудовий договір або копію трудової книжки (стаж не менш шести місяців), нотаріально завірене свідчення про шлюб (якщо є). Втім, банк може взяти до уваги лише інформацію про доходи, підтверджених банківськими виписками. Так, на моє звернення до софійської філії грецького Пиреос Банку по питанню надання іпотечного кредиту банк прийняло позитивне рішення на підставі моїх доходів, більшу частину яких становили гонорари від видавництв, що перераховуються на мій картковий рахунок.

Кредит надається в розмірі 65-90% вартості житла, а процентні ставки варіюються від 7 до 9% річних у євро. Максимальний строк позики для іноземців становить 10-15 років. Як і в Росії, місцеві банки не відмовляють собі в задоволенні нажитися на комісіях. «До 2-3% суми кредиту може становити комісія за відкриття рахунку й оформлення кредиту», - говорить один з риэлтеров.

Якщо мова йде про споруджувані апартаменти на узбережжя, то агенти по продажах найчастіше радять не іпотеку, а варіанти з розстрочкою від будівельної компанії. «Не на всі споруджувані об'єкти банки погоджуються видати кредит», - заявляють вони. Втім, розстрочка теж непоганий варіант. Так, один із забудовників пропонує наступну схему: 10% вартості нерухомості клієнт платить при висновку попереднього договору, що випливають 30% - протягом року трьома рівними траншами, на залишок (60%) надається розстрочка, що нагадує стандартний банківський кредит. При розстрочці на п'ять років подорожчання на залишок складе 5% річних, на сім років - 6,7%, а на десять - 7,8% річних.

Іноземці можуть без усяких труднощів придбати нерухомість, особливо якщо мова йде про квартиру або апартаменти. Оформлення угоди проходить швидко: вибираєте житло, риэлтеры сторін (продавця й покупця) готовлять нотаріальний акт - свідчення про власність. Після оформлення свідчення виплачуєте продавцеві гроші, і от ви вже власник квартири. При покупці ж вілли, удома або ділянки варто мати на увазі, що земля іноземцям не продається, а здається в довгострокову оренду, строк якої, втім, не має верхньої межі. Для того щоб купити землю або будинок у власність, необхідно стати юридичною особою. Для оформлення нерухомості покупець - іноземна фізична особа - повинен представити копію закордонного паспорта й доручення на людину, що має статус довгострокового перебування в Болгарії. При покупці на юридичну особу - установчі документи на фірму.

Є при угодах аспекти, про які варто знати заздалегідь, інакше можна виявитися без грошей і без квартири. У нотаріальному акті можна вписати скільки завгодно співвласників із вказівкою часток, що приводить іноді до складностей при оформленні купівлі-продажу. Якщо хтось зі співвласників умер або не бажає продавати свою частину, то угода не може відбутися. Завіренням продавця про те, що протягом місяця-двох все стане на свої місця й всі підписи будуть на місці, не варто вірити. Кращий варіант, коли в нотаріальному акті вписаний усього один власник, але на вторинному болгарському ринку таке трапляється рідко. Тому покупцеві (або його представникові) потрібно перевірити перед угодою дійсність і актуальність всіх доручень від всіх власників, уписаних у нотаріальний акт.

Передача грошей також має особливості. На першому етапі підписується попередній договір, у якому розписане, хто, що й у який строк зобов'язується зробити. Продавець, наприклад, повинен надати нотаріально завірені доручення на продажі від всіх уписаних у нотаріальний акт власників, а покупець - при пред'явленні цих документів від продавця внести оплату й одержати свідчення про власність. Найчастіше продавці відразу під час ідписання попереднього договору вимагають виплачувати заставу - капаро, що становить у Болгарії від 10 до 15% оцінної вартості об'єкта. Цього робити не коштує - найкраще піти в банк і покласти гроші в банківський осередок. Доступ до неї продавець одержить після виконання всіх домовленостей і одержання продавцем свідчення про власність. скачать dle 10.2 КиноСвин

Наше опитування

Чи потрібен закон про ріелтерську діяльность?

Обов'язково!
Потрібен, тільки якщо це буде грамотний документ
Досить чинного цивільного законодавства
Ніякого толку від нього не буде
Не треба ніякого закону - і без нього нормально працюємо

Гарячі пропозиції

Відвідувачі сайту

Відвідувачі сайту

Якщо у Вас залишилися запитання , ми будемо раді відповісти на них письмо чи за телефоном вказанним у розділі "Контакти". Тому що отримати повну інформацію щодо нерухомості, землі або дуже важко самостійно. Пам’ятайте, що ми завжди Вам раді!