Нерухомість усього світу

Авторизація ріелторів Mac-By.Inc

Підтримка проекту

Хочемо висловити подяку всім тим, хто допомагав нам у реалізації цього проекту. Усім тим, хто надавав нам інформацію, виділяв кошти на запуск проекту. Ось деталі бізнесу цих людей . Завжди приємно, що люди думають і піклуються про культуру, про освіту наших людей. Бізнес завжди має поєднуватися з розвитком культурного потенціалу країни. Дякуємо всім.
Информація щодо кредитних ставок на Кіпрі для кредитування нерухомості

Рада. Як бути із сусідами-боржниками в ТСЖ?

Відразу обмовимося із трьох форм керування будинком - товариство власників житла (ТСЖ), безпосереднє керування (НУ), керування вповноваженою компанією (КК) - борги сусідів звалюються на законослухняних мешканців тільки при ТСЖ і КК. При безпосередньому (індивідуальному) керуванні кожний відповідає за себе. Виключення становлять лише загальні встаткування (ліфт, сміттєпровід, домофон, висвітлення в під'їзді й ін.) і площі (сходові прольоти, загальні тамбури, підвали, горища, рогуля територія). Тут ремонт і профілактика проводяться за рахунок колективної оплати.

Найпоширенішою формою керування є ТСЖ. Мешканці багатоквартирного будинку бажають об'єднатися, з одного боку, щоб, як говоритися «не пропасти по одинаку», а з іншого боку - не бажаючи, щоб муніципалітет нав'язав їм невідомо чиє керування. Крім того, завжди є надія, що ТСЖ, як юридична особа, стане процвітаючим господарюючим суб'єктом, що цілком можливо приведе до зниження комунальних витрат.

Але до успішної діяльності й тим більше прибутків, як правило, дуже далеко. Для початку потрібно укласти договори з обслуговуючими організаціями (а їхньої розцінки не менше колишніх Дез-Овских), потім установити додому лічильники по холодній і гарячій воді, газу й електроенергії, крім того, бажано відразу встановити індивідуальні лічильники на воду в кожну квартиру. Це, уже не говорячи про те, що підготовка всієї документації по товариству теж коштує грошей. Зрозуміло, що всі витрати лягають на плечі мешканців.

І от отут виникає питання, як у таких непростих фінансових умовах, вирішувати питання з мешканцями, які по яким би те не було причинам, не оплачують світло, воду та інші платні послуги?

Чесно говорячи, відповідь один - споконвічно виплачувати доводиться товариству. А оскільки його бюджет, сам по собі не пухне від зайвих засобів, гроші збираються з інших мешканців (за рахунок збільшення кварплаты). Адже, якщо вчасно не закрити заборгованість, Мосэнерго відключить світло - всьому будинку, мосводоканал - перекриє воду ну й т.д.

Після оплати боргу долю неплатників вирішують на загальних зборах. Тому що жоден мешканець не повинен страждати через інше.

За всіма правилами, якщо після попередження про обов'язкове погашення боргу боржник не вживає ніяких кроків, доводиться звертатися в суд. Оскільки ні ТСЖ, ні КК не мають права виселити такого мешканця. І якщо в суді буде доведено, що несплата відбувається в силу недбалості або в результаті дармоїдства, до боржника можуть бути застосовані найсуворіші міри, аж до виселення. Але варто пам'ятати, що виселення неможливо, якщо у власника квартири більше немає придатного для проживання житла. Якщо ж мова йде про наймача соціальної площі (квартири), то виселення на вулицю теж неможливо. Уповноважені органи самоврядування (які надають квартиру наймачам) зобов'язані підібрати інше житлове приміщення що переселяється, котре останній могтиме оплатити.

Виходячи з вищесказаного, можна зрозуміти, що одержати гроші з боржника вкрай непросто. Простий приклад із сусідом-алкоголіком, що не бажає влаштовуватися на роботу й живучої за рахунок жалісливих родичів. Виселити його не можуть - ніде йому «бідненькому» жити, крім як у своїй приватизованій квартирі, де крім дедушкиного шафи, так протертого лінолеуму більше й немає нічого. Припустимо, суд виніс рішення, що зобов'язує цієї людини погасити свою заборгованість. Ну й що? Прийняття судового рішення ще не означає його виконання.

Є правда стаття Кримінального кодексу, по якій такому «банкрутові» світить до 2 років в'язниці. Але це тільки за умови, що розмір його боргу становить більше 250 000 рублів. Навряд чи в нього такий борг. ЖЕК або ДЕЗ йому б усе давно відключив! Та й потім, навіть відправивши зловмисника за ґрати, хто буде за нього борги віддавати? Однаково інші члени ТСЖ. До речі, по поверненню з місць не настільки віддалених навряд чи ситуація з утворенням боргів не повторитися.

Реальний вихід - формування резервного фонду. Принаймні, є можливість хоч якось розрахуватися з постачальниками комунальних послуг в екстреній ситуації. Але, однаково відрахування в резервний фонд беруться з кишень інших жителів.

Що ж виходить, якщо в будинку завівся непоправний занепалий неплатник - складати руки й нести цей вантаж поки він отут живе?

Безумовно, немає. Хоча й скинути такий баласт теж не просто. Як показує практика, у цілеспрямованому колективі відщепенці почувають себе ой як погано. Тому одна з форм впливу на неплатників - це вивішування їхніх номерів квартир із вказівкою прізвищ на видному місці. Наприклад, на дошку оголошень у під'їзді. Як правило, такий «бойовий листок» починають здирати (це перша ознака того, що в людини залишилося почуття сорому, так що ще не все загублено). Доводиться вішати повторно й навіть кілька разів.

Якщо ця міра не приводить до бажаного результату, можна скласти колективний лист від мешканців будинку на ім'я дільничного (лікаря, податкового інспектора). У листі варто вказати причину - наприклад, занепокоєння із приводу вживання наркотиків, що, можливо, є причиною неосудності й ігнорування вимог про оплату. Зрозуміло, що прихід у гості офіційного представника - не додає зловмисникові радісного настрою. У деяких випадках сусіди повідомляють бойкот нечесному сусідові.

Звичайно, перед вибором засобу боротьби, варто чітко уявляти собі причину невиплат. Можливо, горі-мешканець не в змозі проводити оплату в силу з'ясовних причин, а зовсім не через небажання. У такому випадку, їсти шанс доручити йому якусь роботу з будинку: вахтера, прибиральника, двірника, кур'єра... так чи мало необхідних робіт, до яких однаково доводиться когось залучати й виплачувати зарплату. Можливо, боржник просто відробить свій борг.

Ще одна рада. Перед створенням ТСЖ потрібно обчислити борги по кожній квартирі, щоб не вносити їх у баланс ТСЖ. За законом заборгованості, утворені до визначення форми керування будинком, не перекладаються на утворену форму керування.

Точно також варто надходити з невиконаними роботами з ремонту й профілактики загального встаткування організацією, на балансі якої стояв будинок до утворення нової форми керування. Тобто якщо, наприклад, ДЕЗ зобов'язався провести ремонт під'їзду й не провів його, потрібно домогтися виконання взятого їм зобов'язання до вибору форми керування будинком. У противному випадку ці роботи будуть фінансуватися з бюджету ТСЖ або КК. А це неправильно, оскільки працівникам Деза ці роботи були оплачені - шляхом відрахувань за комунальні послуги.

Не зайвим також буде вказати на те, що відповідно до підпункту 2 п. 1 ст.165 ЖК РФ, «...органи місцевого самоврядування можуть надавати керуючим організаціям або товариствам власників житла або житлових кооперативів або іншим спеціалізованим споживчим кооперативам бюджетні засоби на капремонт багатоквартирних будинків». Це говорить про те, що у випадку недостачі коштів на необхідні ремонтні роботи з будинку, власники ТСЖ або КК можуть звернутися за фінансовою допомогою в органи місцевого самоврядування, а не покладати відразу всі витрати на мешканців, підвищуючи розмір оплати житла або придумуючи нові статті витрат. Це може привести до збільшення заборгованості, тому що мешканці неохоче сприймають необґрунтоване, на їхню думку, збільшення розміру кварплаты й просто перестають платити. Правда, при цьому варто пам'ятати, що в проханні про таку допомогу може бути відмовлене на підставі відсутності засобів на подібні потреби в цих самих органів місцевого самоврядування.

Як би там не були будь-які збільшення оплати квартири або позачергових зборів коштів варто проводити вкрай обережно, максимально використовуючи всі можливі заходи щодо усунення яких би те не було боргів. А якщо поява боргів пов'язане із сусідами, те обов'язково не пускати ці питання на самоплив, а вирішувати їх цивілізовано й відкрито. скачать dle 10.2 КиноСвин

Наше опитування

Чи потрібен закон про ріелтерську діяльность?

Обов'язково!
Потрібен, тільки якщо це буде грамотний документ
Досить чинного цивільного законодавства
Ніякого толку від нього не буде
Не треба ніякого закону - і без нього нормально працюємо

Гарячі пропозиції

Відвідувачі сайту

Відвідувачі сайту

Якщо у Вас залишилися запитання , ми будемо раді відповісти на них письмо чи за телефоном вказанним у розділі "Контакти". Тому що отримати повну інформацію щодо нерухомості, землі або дуже важко самостійно. Пам’ятайте, що ми завжди Вам раді!