Нерухомість усього світу

Авторизація ріелторів Mac-By.Inc

Підтримка проекту

Хочемо висловити подяку всім тим, хто допомагав нам у реалізації цього проекту. Усім тим, хто надавав нам інформацію, виділяв кошти на запуск проекту. Ось деталі бізнесу цих людей . Завжди приємно, що люди думають і піклуються про культуру, про освіту наших людей. Бізнес завжди має поєднуватися з розвитком культурного потенціалу країни. Дякуємо всім.
Информація щодо кредитних ставок на Кіпрі для кредитування нерухомості

Як вибрати керуючу компанію свого житла?

До 1 січня 2007 року жителі багатоквартирних будинків повинні були вибрати спосіб керування своїм будинком. Це повинне бути або самоврядування, або організація товариства власників житла, або вибір керуючої компанії. На жаль, переважна більшість громадян поки не готові прийняти таке рішення. Це пояснюється й недостатньою інформацією, та й найчастіше просто незнанням деталей питання.

У зв'язку із цим, строк для роздумів на вибір способу керування житловим будинком продовжений до 1 січня 2008 року. Так що для громадян є ще час розібратися в цьому непростому питанні й прийняти правильне рішення. У нашім матеріалі ми розповімо про основні моменти, які необхідно буде враховувати при виборі способу керування своїм будинком.

1. Вибір способу керування будинком


Спосіб керування багатоквартирним будинком вибирається собственникамипомещений у багатоквартирному будинку на загальних зборах. Це значить, що рішення приймають власники приміщень (житлових і нежитлових) відповідно до свідчення про право власності, договору купівлі-продажу приміщення, договору участь на паях у будівництві й т.п. Але в голосуванні мають право брати участь і наймачів житлових приміщень (квартир, що перебувають у муніципальній власності). У зборах бере участь або представника муніципалітету, або за дорученням Адміністрації міста - наймач квартири. У цьому випадку необхідно вчасно оформити доручення в Комітеті з керуванню майном і земельними відносинами.


Збори можуть бути проведені з ініціативи кожного із власників. Загальні збори власників приміщень (житлов і нежитлових) уважається що состоялись, якщо в ньому взяли участь власники приміщень або їхніх представників, що володіють більше 50% голосів від загального числа голосів.

Збори можуть проходити в очній і заочній формі. Головне, що необхідно знати - більшість голосів визначається не по кількості власників (наймачів), а по площі наявних у власності приміщень. Жителі неприватизованих квартир, що проживають по найманню, не беруть участь у голосуванні.

2. Способи керування багатоквартирним будинком:

безпосереднє керування власниками приміщень у багатоквартирному будинку;
керування товариством власників жител або житловим кооперативом або іншим спеціалізованим споживчим кооперативом;
керування керуючою компанією.

Спосіб керування багатоквартирним будинком вибирається на загальних зборах власників приміщень у будинку й може бути змінений у будь-який час на підставі його рішення.

3. Якщо Ви вибрали керуючу компанію.

У більшості жителів будинків складаються свої відносини з Жэками. За роки проживання в будинку ми знаємо їхніх співробітників, порядок роботи. Зрозуміло, що многим не хотілося б міняти звичний уклад. Але уникнути вибору форми керування будинком не можна, так само як і залишитися у веденні старого Жэка. Тепер ЖЕК, як правило, є підрядною організацією керуючої компанії. І якщо надавані житлово-комунальні послуги влаштовують, то можна провести загальні збори власників і укласти договір на експлуатацію будинку із цією обслуговуючою організацією. Про існуючі Компанії можна довідатися у відділі житлово-комунального господарства районної Адміністрації.

4. Як укласти договір?

Після вибору Керуючої Компанії необхідно укласти договір на обслуговування багатоквартирного будинку. Договір повинен бути складений тільки на тих умовах, які визначені на загальних зборах власників будинку.

Якщо збори не проводилися, і жителі не обрали керуючу компанію, то в цьому випадку підписання договору на керування із цієї КК не правомірно й може бути оскаржене в суді. І необхідно знати, що керуюча компанія не має право припиняти надання житлово-комунальних послуг, якщо жителі не підпишуть договір.

Договір укладається в обов'язковому порядку з кожним власником або наймачем. У ньому обов'язково повинне бути зазначене спільна майно будинку, передана в керування, вартість послуг, порядок контролю. Він повинен бути складений в 2-х екземплярах, підписаних обома сторонами, у кожної з них на руках повинен залишитися один екземпляр з підписом. Договір укладається на строк від 1 року до 5 років. Безстроковим він бути не може, як найчастіше це пишуть КК.

І якщо Выпроизвели оплату по квитанції, те це не означає, що Ви вибрали дану КК. Оплата по квитанції означає, що Ви оплатили надані Вам житлово-комунальні послуги, а не уклали договір на обслуговування. Договір повинен бути укладений у писемній формі з докладним викладом взаємних прав і обов'язків сторін.

Жителі будинку не завжди можуть погодитися з деякими пунктами договору. У такому випадку, можна скласти протокол розбіжностей. У ньому досить указати пункт договору, з яким Ви не згодні й тут же викласти свої пропозиції. Так само можна додати відсутні, на вашу думку, пункти. А щоб КК не залишила їх без уваги, зберіть найбільшу кількість підписів власників будинку й відправте їх поштою з повідомленням і супровідним листом, де не забудьте вказати дату відправлення. А ще краще, вручите його особисто секретареві керуючої компанії під розпис.

Якщо ж договір не влаштовує по більшості позицій, то відправте свій варіант КК на розгляд (для зразка можна використовувати Зразковий договір на керування, затверджений рішенням Челябінської міської Думи від 27.12.2005 р. № 9/6).

Як тільки Ви визначитеся з вибором керуючої компанії, потрібно укласти договір на керування в писемній формі. У якому вона зобов'язується:
надавати й виконувати житлово-комунальні послуги;

сповіщати всіх власників і наймачів, які підрядні організації будуть обслуговувати будинок;

надавати адреси й телефони, по яких варто звертатися для оформлення заявок.

Якщо раптом ці умови не виконуються або не виявляються всі передбачені договором послуги, Ви можете розірвати договір до витікання його строку в добровільному порядку. Якщо ж КК не бажає розривати, то в судовому порядку.

5. Що відбудеться після 1 січня 2008 року?

Ну, а в тому випадку, якщо жителі багатоквартирних будинків до 1 січня 2008 року так і не визначаться зі способом керування своїм будинком, то орган місцевого самоврядування повинен оголосити й провести конкурс на вибір КК. До цього моменту, та обслуговуюча організація, що обслуговувала й експлуатувала Ваш будинок, буде продовжувати його обслуговувати.

Після вибору керуючої компанії органом місцевого самоврядування розробляється договір на обслуговування, що обов'язковий у цій редакції для керуючої компанії й власників приміщень у багатоквартирному будинку.

Контролювати виконання договору будуть власники й наймачі, що проживають у цьому будинку, як сторона за договором, тому що договір буде полягати між керуючою компанією й власником приміщення в будинку.

Безумовно, розглянуті питання - це тільки невелика частина проблеми вибору форми керування будинком. Саме головне - пам'ятати, що Ви маєте право вибору. Ви маєте право за свої гроші на надання житлово-комунальних послуг належної якості. Тільки Ваша уважність, грамотність, небайдужність запобіжать появі компаній-«одноденок», несумлінних, непрофесійних компаній. скачать dle 10.2 КиноСвин

Наше опитування

Чи потрібен закон про ріелтерську діяльность?

Обов'язково!
Потрібен, тільки якщо це буде грамотний документ
Досить чинного цивільного законодавства
Ніякого толку від нього не буде
Не треба ніякого закону - і без нього нормально працюємо

Гарячі пропозиції

Відвідувачі сайту

Відвідувачі сайту

Якщо у Вас залишилися запитання , ми будемо раді відповісти на них письмо чи за телефоном вказанним у розділі "Контакти". Тому що отримати повну інформацію щодо нерухомості, землі або дуже важко самостійно. Пам’ятайте, що ми завжди Вам раді!