Нерухомість усього світу

Авторизація ріелторів Mac-By.Inc

Підтримка проекту

Хочемо висловити подяку всім тим, хто допомагав нам у реалізації цього проекту. Усім тим, хто надавав нам інформацію, виділяв кошти на запуск проекту. Ось деталі бізнесу цих людей . Завжди приємно, що люди думають і піклуються про культуру, про освіту наших людей. Бізнес завжди має поєднуватися з розвитком культурного потенціалу країни. Дякуємо всім.
Информація щодо кредитних ставок на Кіпрі для кредитування нерухомості

Угоди з нерухомістю, визнані недійсними

Угоди з об'єктами нерухомості можуть бути визнані в наступних випадках:

1) Угода відбувається недієздатним громадянином.
Відповідно до статей 32, 33 ГК недієздатними зізнаються громадяни, обмежені судом у дієздатності внаслідок зловживання спиртними напоями або наркотичними засобами, а також ті, які визнані судом недієздатними внаслідок психічного розладу, у зв'язку із чим вони не здатні розуміти значення своїх дій і керувати ними. Внаслідок цього над такими громадянами судом установлюється опіка. Опікуни в силу закону є представниками підопічних і роблять від їхнього ім'я й у їхніх інтересах всі необхідні угоди. Піклувальники дають згоду на здійснення тих угод, які громадяни, що перебувають під піклуванням, не вправі робити самостійно, зокрема які-небудь угоди з майном: продавати, дарувати, заповісти, обмінювати, купувати. На підставі ст. 37 ГК опікун, піклувальник, їхні чоловіки й близькі родичі не вправі робити угоди з підопічним, також не в праві представляти його при висновку угод або при веденні судової справи. Угоди, стороною в які є психічно хворі, але не визнані в судовому порядку недієздатними, зокрема старі з тими або іншими ступенями психічної неспроможності, алкоголіки, здійснюються без психіатричного огляду. Статтею 43 Основ законодавства РФ про нотаріат установлено: "При посвідченні угод з'ясовується дієздатність громадян і перевіряється правоздатність юридичних осіб, що беруть участь в угодах. У випадку здійснення угоди представником перевіряються і його повноваження". Однак у законі нічого не сказано про право нотаріуса призначити експертизу й поставити перед експертом питання: чи здатне громадянин розуміти характер чинених їм дій і чи усвідомлює правові наслідки угоди, оскільки продаж, заповіт, обмін, дарування житла можуть істотно погіршити положення громадянина, що й стає причиною кримінальної ситуації на ринку житла. Найбільше число кабальних угод відбувається із громадянами, які по суду не визнані недієздатними або обмеженими в дієздатності, але по суті не можуть усвідомлювати чинені дії. Перед судом за заявою членів родини такого громадянина, профспілки й інших громадських організацій, прокурора, органа опіки й піклування, психіатричної установи може бути поставлене питання про визнання громадянина обмежено дієздатним або недієздатним. У цьому випадку угода, зроблена громадянином, згодом визнаним судом недієздатним, може бути визнана судом недійсної по позові його опікуна, якщо доведено, що в момент здійснення угоди громадянин не був здатний розуміти значення своїх дій або керувати ними.

2) Недійсність угод, зроблених громадянами, не здатними розуміти значення своїх дій.
Закон (ст.177 ГК) установлює, що угода, зроблена громадянином, хоча й дієздатним, але перебуває в момент її здійснення в такому стані, коли він не міг розуміти значення своїх дій або керувати ними, зізнається судом недійсної по позові цього громадянина або інших осіб, чиї права або охоронювані законом інтереси порушені в результаті її здійснення.
Однак угода, зроблена в стані сп'яніння, не може служити підставою визнання її недійсної по ст.177 ГК через цілий ряд обставин. Насамперед, у більшості випадків людина в стані сп'яніння не повністю втрачає контроль над своїми діями.

3) Недійсність угоди, зробленої під впливом омани, що має істотне значення.
Чимале число угод, пов'язаних з обміном житлових приміщень, відбувається під впливом оман, що мають істотне значення. Найчастіше причиною розірвання угоди стають приховані дефекти обмінюваних житлових приміщень, часом непереборні через конструктивні недоліки житлового будинку. У цих випадках угода зізнається недійсної по позові сторони, що діяла під впливом омани, хоча омана позивача й не є наслідком винного поводження іншої сторони.

4) Недійсність угоди, зробленої внаслідок збігу важких обставин (ст.179 ГК).
Для того, щоб суд визнав недійсної (кабальної) угоду по цій підставі, необхідно, щоб особою, що заперечує угоду, була доведена наявність двох ознак: збіг важких обставин і крайня невигідність угоди.
Захист житлових прав громадян, що не досягла повноліття. Закон підрозділяє неповнолітніх громадян на дві групи: на осіб, що не досягли 14 років, і на осіб у віці від 14 до 18 років. Згідно ст.28 ГК за неповнолітніх, що не досягли 14 років (малолітніх), угоди можуть робити від їхнього ім'я батьки, усиновителі або опікуни. . Неповнолітні у віці від 14 до 18 років роблять угоди, за винятком дрібних побутових, з письмової згоди своїх законних представників - батьків, усиновителів або піклувальників. Угода, зроблена таким неповнолітнім, дійсна при її наступному письмовому схваленні його родителями, усиновителями або піклувальником. Дієздатність цієї групи неповнолітніх розширюється по досягненні 16 років. Неповнолітній, що досяг 16 років, може бути оголошений повністю дієздатним, якщо він працює за трудовим договором, у тому числі за контрактом, або за згодою батьків, усиновителів або піклувальника займається підприємницькою діяльністю. Для здійснення угод у відношенні приватизованих житлових приміщень, у яких проживають неповнолітні, потрібне попередній дозвіл органів опіки й піклування. Це правило поширюється також на житлові приміщення, у яких неповнолітні не проживають, однак на момент приватизації мали на це житлове приміщення рівні із власником права.
При недотриманні зазначеного порядку угода може бути визнана недійсної. Кожна зі сторін такої угоди зобов'язана повернути іншій стороні все отримане в натурі, а при неможливості повернути в натурі - відшкодувати його вартість у грошах.

Відповідальність за незаконні операції з житлом.
При здійсненні угоди за допомогою шахрайства для її учасників наступають наступні цивільно-правові наслідки (ст.179 ГК): якщо угода (договір купівлі-продажу житла, дарування, обміну, міни й т.д.) буде визнана судом недійсної, потерпілому вертається іншою стороною все отримане нею по угоді. При неможливості повернути отримане житлове приміщення в натурі (наприклад, воно виявилося перепродане й у ньому прописані й проживають нові мешканці, у яких немає іншого житла) вартість цього приміщення відшкодовується потерпілому в грошах.
У багатьох випадках шахрайство є дією злочинного характеру й поряд із цивільно-правовими санкціями спричиняє застосування мер кримінальної відповідальності, які істотно посилені в новому КК.
Так, згідно ст.159 КК особи, зробивши цей злочин, залежно від його ваги караються штрафом, або обов'язковими або виправними роботами, або арештом на строк від чотирьох до шести місяців, або позбавленням волі на строк до десяти років з можливою конфіскацією майна. скачать dle 10.2 КиноСвин

Наше опитування

Чи потрібен закон про ріелтерську діяльность?

Обов'язково!
Потрібен, тільки якщо це буде грамотний документ
Досить чинного цивільного законодавства
Ніякого толку від нього не буде
Не треба ніякого закону - і без нього нормально працюємо

Гарячі пропозиції

Відвідувачі сайту

Відвідувачі сайту

Якщо у Вас залишилися запитання , ми будемо раді відповісти на них письмо чи за телефоном вказанним у розділі "Контакти". Тому що отримати повну інформацію щодо нерухомості, землі або дуже важко самостійно. Пам’ятайте, що ми завжди Вам раді!