Нерухомість усього світу

Авторизація ріелторів Mac-By.Inc

Підтримка проекту

Хочемо висловити подяку всім тим, хто допомагав нам у реалізації цього проекту. Усім тим, хто надавав нам інформацію, виділяв кошти на запуск проекту. Ось деталі бізнесу цих людей . Завжди приємно, що люди думають і піклуються про культуру, про освіту наших людей. Бізнес завжди має поєднуватися з розвитком культурного потенціалу країни. Дякуємо всім.
Информація щодо кредитних ставок на Кіпрі для кредитування нерухомості

Як не помилитися при покупці й продажі житла

Вирішивши продати або купити житло, ви швидше за все звернетеся до риэлтору. Звичайно адже бракує часу на збирання документів, немає бажання стояти в чергах, до того ж більшість людей просто не представляють, як правильно діяти в подібних ситуаціях, із чого починати й на що звертати увагу в першу чергу.

Власник? Володій і розпоряджайся
Розпоряджатися квартирою - продавати, дарувати, закладати або здавати в оренду - мають право тільки власники. Як не дивно, але багато хто дотепер уважають, що якщо вони зареєстровані на житлоплощі, те здатні й робити угоди. Це не завжди вірно. Бути прописаним у квартирі й бути власником - не те саме. Тільки власник визначає долю квартири. Інші зареєстровані у квартирі особи можуть у ній лише проживати, тобто користуватися житлоплощею.
Втім, навіть якщо квартира перебуває у власності, іноді виникають інші причини, які утрудняють або роблять продаж неможливої. Одна з них - застава квартири. Коли ваша квартира перебуває в заставі (іпотека), те продати неї іншій особі реально тільки за згодою заставоутримувача, якщо інше не передбачено договором про іпотеку. На практиці банк-заставоутримувач у найрідших випадках дає згоду на відчуження квартири.
Величезне значення має той факт, чи є ваша квартира приватизованої чи ні. Ви займаєте квартиру за договором соціального наймання? Продати неї ви не маєте права. Для того щоб реалізувати таку житлоплощу, її попередньо треба приватизувати. Зробити це необхідно до 1 березня 2010 року, тому що після цього строку безкоштовна приватизація відміняється.
Не варто також забувати, що громадянин вправі скористатися правом на приватизацію тільки один раз. Виключення становлять неповнолітні, які сталі власниками житла в загальному порядку: після досягнення повноліття вони зберігають право на приватизацію.
Перешкод для продажу немає? Наступним кроком стає державна реєстрація угоди. При купівлі-продажу житлового приміщення необхідно зареєструвати угоду й перехід права від продавця до покупця. Це дві різних дії, хоча на практиці й договір, і перехід права реєструють одночасно.
Для цього вам знадобляться, по-перше, правовстановлюючі документи на відчужувану нерухомість. До таких документів ставляться:
- акти, видані органами державної влади або органами місцевого самоврядування;
- договори відносно нерухомого майна, зроблені відповідно до законодавства, що действовали в місці розташування об'єктів нерухомості на момент здійснення угоди;
- акти про приватизацію;
- свідчення про право на спадщину;
- судові рішення, що вступили в силу;
- акти (свідчення) про права на нерухоме майно, видані вповноваженими органами державної влади в порядку, установленому законодавством, що діяло в місці видання таких актів на момент видання й т.д.

Тонкості документообігу
У БТИ треба одержати виписку з технічного паспорта. Даний документ повинен містити план і експлікацію приміщення, інвентарний номер, інвентаризаційну оцінку. Копії технічних паспортів і виписки засвідчуються підписом посадової особи й печаткою БТИ. Якщо у квартирі були зроблені незаконні перепланування, то продаж прийде відкласти доти, поки перепланування не буде узаконене або житло не буде наведено в первісний стан.
Обов'язковим документом для реєстрації є й договір купівлі-продажу, підписаний продавцем і покупцем. Крім цього для реєстрації потрібні інші документи.
Так, якщо житлове приміщення перебуває в спільній власності подружжя, те потрібно нотаріально засвідчена згода дружина продавця. При продажі частки необхідна відмова інших учасників часткової власності від покупки частки (так зване переважне право покупки).
Коли продавцем виступає неповнолітній у віці від 14 до 18 років, то знадобиться згода батьків, усиновителів або піклувальників.
У випадку якщо продавцем є особа, обмежене в дієздатності, то потрібно надати згоду піклувальника.
Державна реєстрація здійснюється через представника? Прийде пред'явити нотаріально засвідчене доручення.
У відповідності зі ст. 292 ГК РФ відчуження житлового приміщення, у якому проживають находящиеся під опікою або піклуванням члени родини власника або неповнолітні члени, що залишилися без батьківського піклування, родини власника, якщо при цьому зачіпаються права або охоронювані законом інтереси зазначених осіб, допускається тільки за згодою органа опіки й піклування.
За державну реєстрацію договору купівлі-продажу сплачується державне мито, і документ про оплату пред'являється. Розмір мита встановлений Податковим кодексом РФ і становить для фізичних осіб 500 руб., для юридичних - 7,5 тис. руб.
Ще один документ, що складається між продавцем і покупцем, - це акт або інший документ про передачу житлового приміщення. Даний документ знадобиться при державній реєстрації переходу права власності від продавця до покупця. Небажання підписувати акт передачі вважається відмовою продавця від виконання обов'язку передати майно, а якщо ухиляється покупець - обов'язку прийняти майно.

Сумлінний набувач одержує квартиру. Чесно.
Що потрібно знати покупцеві? Покупцеві насамперед потрібно з'ясувати: чи вправі продавець продавати квартиру? Для цього спочатку зажадайте в продавця правовстановлюючі документи на квартиру.
Перевірити відомості про продавця й про об'єкт нерухомості легко, взявши виписку з Єдиного державного реєстру прав на нерухоме майно й угод з ним.
Даний документ видається органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно й угод з ним. Для цього досить пред'явити посвідчення особи й заява в писемній формі, а також оплатити рахунок за виписку з ЕГРП.
Така виписка містить опис об'єкта нерухомості, зареєстровані права на нього, а також відомості про обмеження, про існуючих на момент видачі виписки правопритязаниях і заявлених у судовому порядку вимогах відносно даного об'єкта нерухомості.
Якщо відчужувана квартира перебуває в частковій власності, те, як ми вже відзначали, продавець зобов'язаний дотримати правил про переважну покупку. Треба мати на увазі, що якщо правило про переважну покупку частки було порушено, те будь-який учасник часткової власності може протягом трьох місяців зажадати в судовому порядку перекладу прав і обов'язків покупця на нього.
Варто звернути особливу увагу, якщо квартиру реалізує довірена особа продавця. На жаль, останнім часом почастішали випадки шахрайства, коли житлоплощу продають по фальшивих дорученнях. Найкраще прямо зв'язатися із продавцем і впевнитися в його намірах продати квартиру через довірену особу.
Для державної реєстрації права власності від набувача потрібно не так вуж багато. По-перше, це документ, що засвідчує особистість. По-друге, квитанція про оплату державного мита за реєстрацію.
Після зробленої державної реєстрації покупець одержує на руки наступні документи:
- зареєстрований договір купівлі-продажу (обов'язковий додаток до договору - складений продавцем і покупцем акт прийому-передачі квартири);
- свідчення про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно. скачать dle 10.2 КиноСвин

Наше опитування

Чи потрібен закон про ріелтерську діяльность?

Обов'язково!
Потрібен, тільки якщо це буде грамотний документ
Досить чинного цивільного законодавства
Ніякого толку від нього не буде
Не треба ніякого закону - і без нього нормально працюємо

Гарячі пропозиції

Відвідувачі сайту

Відвідувачі сайту

Якщо у Вас залишилися запитання , ми будемо раді відповісти на них письмо чи за телефоном вказанним у розділі "Контакти". Тому що отримати повну інформацію щодо нерухомості, землі або дуже важко самостійно. Пам’ятайте, що ми завжди Вам раді!