Нерухомість усього світу

Авторизація ріелторів Mac-By.Inc

Підтримка проекту

Хочемо висловити подяку всім тим, хто допомагав нам у реалізації цього проекту. Усім тим, хто надавав нам інформацію, виділяв кошти на запуск проекту. Ось деталі бізнесу цих людей . Завжди приємно, що люди думають і піклуються про культуру, про освіту наших людей. Бізнес завжди має поєднуватися з розвитком культурного потенціалу країни. Дякуємо всім.
Информація щодо кредитних ставок на Кіпрі для кредитування нерухомості

Бій за «доступне житло»: між вигодою й правами споживача

Нагадаємо, будівельні компанії обурені уведеними в дію з 1 квітня цього року федерального закону №214 "Про участь у частковому будівництві багатоквартирних будинків і інших об'єктів нерухомості й про внесення змін у деякі законодавчі акти РФ". Автори закону, намагаючись захистити права набувачів житла, максимально посилили порядок взаємин пайовиків із забудовниками, переклавши на останніх весь ступінь відповідальності за будівництво.

Варто відзначити, що сам по собі закон назрів. Усе більше громадян ставало жертвами шахраїв і просто неспроможних компаній. До появи відповідного закону відносини між забудовниками й учасниками часткового будівництва регламентувалися лише загальними положеннями цивільного кодексу, чим нерідко користувалися шахраї. По оцінках Московського фонду захисту прав споживачів, до 30% компаній на ринку по липових договорах брали гроші за квартири, які або ніхто не збирався будувати, або вони вже виявлялися проданими кілька разів іншим «щасливчикам».

«У жодній країні миру не залучаються в такій формі гроші громадян на житлове будівництво», - уважає Надія Косарева, один з авторів проекту. За її переконанням, у Росії це одержало поширення, тому що попит населення перевершує пропозиція житла. При цьому обсяги будівництва стримуються монополізацією будівельного ринку, що дає його гравцям, на думку Косаревой, можливість управляти цінами на нерухомість.

До того ж ні «чесні» гравці, ні держава до пори до часу не займалися чищенням ринку. Разом з тим ситуація вимагала визначення чітких правил гри. Розроблювачі законопроекту протягом півтора років готовили закон. Як було озвучено на вчорашньому "круглому столі", приватний бізнес також взяв участь у законотворчості - правда, були притягнуті не асоціації будівельників (яких практично не існувало), а об'єднання риэлтеров. Можливо, запізніле запрошення до обговорення забудовників і зіграло з усіма злий жарт.

Асоціація будівельників Росії, що взяла на себе завдання змінити «незручний» закону №214, запропонувала свій варіант виправлень. Претензії забудовників торкнулися практично кожної статті закону. Микола Кошман, що був глава Госстроя, а нині президент АСР радикальний у своїх висновках, втім, так само як і інших учасниках Асоціації. Говорячи про закон, Кошман затверджує, що «сьогодні він призупинив роботу забудовника з пайовиком». «Я вже не говорю про банки - вони вийшли із цієї гри», - додає він. У зв'язку із цьому Кошман прогнозує недовиконання уведення житла в 2006 році приблизно на 35-40%.

Йому вторить віце-президент АСР Леонід Козинец, що був готовий довести, що цей закон створює ринок «недоступного й дорогого житла».

Коментуючи критичні моменти закону, Козинец відзначив, що багато хто з них суперечать не тільки реаліям сьогоднішнього дня, але й чинному законодавству.

Зокрема, за словами Козинеца, по 214-ому закону потрібно передавати об'єкт в експлуатацію не пізніше двох місяців після приймання об'єкта. «Але, якщо ми подивимося перелік документів, які потрібно оформити, два місяці - це нереально», - сказав він.

При цьому пайовикові не вменено в обов'язок у розумний строк забезпечити забудовника необхідними документами, необхідними для реєстрації. «Досить не дати свій паспорт протягом двох місяців - і забудовник порушив закон», - відзначає Козинец.

Крім того, експерти Асоціації явно бояться того, що вони самі називають «споживчим тероризмом»: відповідно до нового закону пайовик сам оцінює якість будівництва й у випадку виявлення "істотного порушення вимог до якості будівництва" може в однобічному порядку розірвати договір. Навіть незважаючи на те, що об'єкт попередньо проходить схвалення державної комісії кваліфікованих експертів. «Таким чином, законодавці, самі того не помітивши, виразили абсолютну недовіру до інституту приймальних комісій, прийнятих в усьому світі», - сказав Козинец. Пайовик може по дуже багатьом статтям у позасудовому порядку розірвати договір, журиться експерт.

Учасники АСР побоюються, що певні положення нового закону можуть бути використані в нечесній конкурентній боротьбі. Аж до того, що до забудовника можуть підіслати підставних клієнтів, які по закінченні будівництва зажадають назад свої гроші з відсотками (за словами Кошмана, 76% у рік), загнавши компанію в боргову яму.

При цьому, говорять експерти, від шахраїв захисту як не було, так і немає - після дотримання всіх необхідних формальностей на перших етапах несумлінна фірма може зникнути з усіма грошима пайовиків.

Складна ситуація складається й у відносинах забудовників з інвесторами. Практично всі російські банки з побоюванням ставляться до положення закону про те, що банк несе солідарну відповідальність із забудовником. «Ми готові заходити з інвестиціями, але тільки без пайовиків», - говорять банкіри. Зокрема, схожу думку на "круглому столі" озвучив представник Ощадбанку. Ця проблема приведе лише до одному, упевнений президент компанії MIRAX GROUP і віце-президент АСР Сергій Полонский - забудовникам прийде підвищувати ціни на житло як мінімум на 30% до кінця року.

Автори й прихильники закону погоджуються з тим, що в певних його положеннях не обійшлося без перегинів.

«Звичайно, солідарна відповідальність банку - це нонсенс. Можна також говорити про розумне скорочення штрафних санкцій», - уважає Ольга Алексєєва із МФЗПП.

Один з розроблювачів законопроекту, глава Росстроя Сергій Круглик ще в липні заявляв в інтерв'ю «Інтерфаксу», що «у законі про часткове будівництво ми перегнули ціпок із захистом пайовиків». «Захистили так, переклавши відповідальність на банки й забудовників, що й банкам, і забудовникам сьогодні нецікаво вкладати гроші в бізнес, у якому є присутнім пайовик».

Надія Косарева з фонду "Інститут економіки міста", що приймала саму діяльну участь у розробці закону, визнає, що «не все в цьому законі подобається самим розроблювачам». «Разом з тим концепція закону повинна бути збережена», - упевнена вона. «Не можна брати гроші в громадян, поки немає дозволу на будівництво. Не можна містити кілька договорів на одну квартиру - тому повинна бути реєстрація договорів, - підкреслює Косарева. - Треба забезпечувати виконання своїх планів - значить повинен бути застава. Треба гарантувати якість об'єкта - звідси гарантії по якості».

Косарева не без іронії відзначила, що одним з позитивних результатів чинності закону стала поява асоціацій будівельників, які організовано й привселюдно будуть захищати свої інтереси. На її думку, це зробить ринок цивілізованіший - будівельники не зможуть озвучувати зовсім крамольні речі. За словами Косаревой, у кулуарах бізнесмени-забудовники говорять про часткове будівництво в дусі: " чипайовики що не знають, що це теж саме, як у казино гроші віднести?". Вона впевнена, що в рамках галузевих об'єднань така точка зору ніколи не стане програмною заявою.На вчорашній день не про компроміс говорити було неможливо. Варто лише відзначити, що автори закону, що були в меншостях, покинули «круглий стіл», голосно ляснувши дверима, у той час як самі забудовники із сарказмом дякували авторам за необхідність підняти ціни на житло.

Втім, як ми вже відзначали, автори закону готові піти на деякі поступки: зокрема, по зняттю відповідальності з банків, подвійному оподатковуванню, по скороченню штрафних санкцій. Можливо, свій компроміс запропонують і гравці ринку. У всякому разі, адміністрація президента вже дала «добро» на розгляд виправлень у закон про часткове будівництво. Так що вчорашні дебати були не першими й не останніми. скачать dle 10.2 КиноСвин

Наше опитування

Чи потрібен закон про ріелтерську діяльность?

Обов'язково!
Потрібен, тільки якщо це буде грамотний документ
Досить чинного цивільного законодавства
Ніякого толку від нього не буде
Не треба ніякого закону - і без нього нормально працюємо

Гарячі пропозиції

Відвідувачі сайту

Відвідувачі сайту

Якщо у Вас залишилися запитання , ми будемо раді відповісти на них письмо чи за телефоном вказанним у розділі "Контакти". Тому що отримати повну інформацію щодо нерухомості, землі або дуже важко самостійно. Пам’ятайте, що ми завжди Вам раді!