Нерухомість усього світу

Авторизація ріелторів Mac-By.Inc

Підтримка проекту

Хочемо висловити подяку всім тим, хто допомагав нам у реалізації цього проекту. Усім тим, хто надавав нам інформацію, виділяв кошти на запуск проекту. Ось деталі бізнесу цих людей . Завжди приємно, що люди думають і піклуються про культуру, про освіту наших людей. Бізнес завжди має поєднуватися з розвитком культурного потенціалу країни. Дякуємо всім.
Информація щодо кредитних ставок на Кіпрі для кредитування нерухомості

Особистий досвід. Як можна замінити іпотеку рентою

Покупка квартири - досить банальний і в теж час дуже складне питання, що виникає зараз як мінімум з моменту одруження. Адже жити з родителями молодь 21 століття не хоче, усі хочуть окремого житла, і бути наодинці один з одним.

Коли є дуже заможні батьки, які можу забезпечити своїх чад окремих житлом, те відносно легко вибрати собі житло по власному смаку й гаманцю. Але, як правило, більшість молодят, а часом і подружні пари з "стажем" не можуть дозволити собі настільки дорогу покупку. Внаслідок чого, багато хто змушені скитаться по знімних квартирах віддаючи, часом половину зароблених грошей за знімне гніздечко.

Особлива гострота проблеми виникає тоді, коли в родині підростають діти й життя під одним дахом стає усе напруженіше. Але як же купити квартиру? Де взяти стільки грошей, якщо загальний сімейний дохід становить усього 3000$ з яких щомісяця 1000$ потрібно строго платити за житло. Виявляється, вихід все-таки є.

Розповім історію своєї подруги Маші.

При розгляді варіантів рішення цього питання, як і в багатьох, у Марії разом із чоловіком Олегом виникла думка про іпотечний кредит, покупку квартири на виплат і т.п. Але сьогоднішнє положення речей на ринку нерухомості таке, що іпотечний кредит - доля (знову ж) порівняно забезпечених громадян з постійним і стабільно високим доходом, тому дуже мало людей, які можу собі це дозволити. У підсумку, перегорнувши купу журналів про нерухомість, переглянувши мільйони сайтів в інтернеті, як варіант рішення даної проблеми вибрали укладання договору довічної ренти або договору довічного змісту з утриманням.

Хочу відразу відзначити, що коли заходить розмова про ренту, дуже багато з людей не знайомі із цією формою роботи з нерухомістю, уважають що договір ренти це ніщо інше, як зміст старої самотньої бабусі до її кончини. Так, як правило, це літня людина у віці, але не обов'язково. І щоб подібних, злегка помилкових думок у багатьох у вас не виникало, для початку поясню, що ж таке договір довічної ренти?

Договори довічної ренти усе більше стають популярними. По своїй суті це така ж форма роботи з нерухомістю, як купівля-продаж, обмін, дарування. Діяльність із рентою докладно й чітко регламентується в частині 2-ой, 33 глави Цивільного кодексу Російської Федерації (розділ Документи). При оформленні до них застосовуються правила договору купівлі-продажу. Договір підлягає обов'язковому нотаріальному завіренню й набуває чинності з моменту реєстрації в Керуванні Федеральної реєстраційної служби по Москві якщо нерухомість у Москві, коли нерухомість в області в Обласних філіях.

За цим договором літня людина, передає у власність рентоплательщику свою квартиру (кімнату). Що виключить можливість заповіту або прописки в дане житло інших осіб колишнім власником. Т.е. ця квартира тепер Ваша. При цьому за літньою людиною залишається право проживати й бути прописаним у даній квартирі, додатково він одержує від покупця щомісячну ренту, розмір якої застережений заздалегідь і встановлений у договорі. У середньому - це 2000-8000 рублів на місяць. Так само на Рентоплательщика, як нового власника, покладає обов'язок по оплаті комунальних платежів. Крім того, здобуваючи квартиру за договором ренти, Ви одноразово витрачаєте суму на 50-60% нижче її ринковій вартості. Ціна залежить від кожного конкретного варіанта. Ця сума містить у собі: виплату пенсіонерові, комісійні організації, що проводить угоду, витрати на оформлення документів, нотаріальне посвідчення й державна реєстрація переходу права власності. Якщо скласти першу виплату + зміст літньої людини протягом, пускай навіть, 10-15 років, вийде, що Ви заплатили за квартиру ціну на багато менше ринкової, тим більше, що ця сума виплачується не відразу. Взаимовыгодность подібного договору для обох сторін очевидна. Рентоплательщик вирішує для себе житлову проблему, а літня людина - матеріальну й соціальну.

Загалом, зважилися Олег і Маша укласти договір ренти й відправилися у відповідну фірму, тому що подібні угоди краще містити через фірму, що добре зарекомендувала себе на цьому ринку, що має всі документи на право здійснення даного виду діяльності (простіше говорячи, що відповідає ліцензію). Інакше, існує багато тонкостей і делікатних моментів, з якими можна зштовхнутися, містячи договір самостійно.

Прибувши в агентство, перш ніж приступитися до справи Маші й Олегу ще раз виразно втолкували про те, що Договір довічного змісту з утриманням (ст. 601 605 ГК РФ) - один з різновидів договору довічної ренти, найпоширеніша сьогодні. Предмет договору довічного змісту становить будь-яке нерухоме майно. Одержувачем ренти за даним договором може бути будь-який громадянин. Крім того, особа, що передає приналежне йому нерухоме майно, має право встановити обов'язок по довічному змісті, як у відношенні себе, так і на користь будь-якої іншої людини або декількох людей. Такий договір завжди є возмездным, оскільки припускає надання довічного змісту в обмін на передане нерухоме майно. Однак договір довічного змісту з утриманням може бути або платним, або безкоштовним - залежно від того, передане нерухоме майно одержувачем ренти у власність платника за плату або безкоштовно (п. 1 ст. 585 ГК РФ). Форма договору ренти письмова, з нотаріальним посвідченням. Договір, що передбачає відчуження нерухомого майна під виплату ренти, підлягає також державній реєстрації (ст. 584 ГК РФ).

Потім молодятам пояснили про їхні обов'язки: забезпечення потреби одержувача в житлі, харчуванні й одязі ("натуральна форма"); якщо того вимагає стан здоров'я громадянина - те догляд за ним (допомога по господарству); оплату ритуальних послуг платником ренти.

Треба найбільше повно й точно вказати в договорі обов'язку платника ренти по змісту одержувача ренти й установити, у якому випадку ці обов'язки будуть уважатися виконаними. У противному випадку цілком імовірно виникне ситуація, коли одержувач ренти стане затверджувати, що його ввели в оману; між сторонами спалахнуть суперечки або ж з'явиться бажання розірвати договір. З'ясувалося, що згідно ст. 604 ГК РФ платник ренти вправі відчужувати, здавати в заставу або інший спосіб обтяжувати нерухоме майно, передана йому в забезпечення довічного змісту, але лише з попередньої згоди одержувача ренти. У силу п. 1 ст. 586 ГК РФ у випадку відчуження майна платником ренти його обов'язку платника за договором довічного змісту переходять на набувача майна. А колишній платник ренти несе субсидіарну з новим платником відповідальність по вимогах одержувача ренти, що возникли у зв'язку з порушенням договору довічного змісту, якщо ГК РФ, іншим законом або договором не передбачена солідарна відповідальність обох платників по даному зобов'язанню (п. 2 ст. 586 ГК РФ). Таким чином, якщо одержувач ренти й погоджується на відчуження нерухомості, він не втрачає первісного платника як зобов'язана особа.

Так само попередили про те, що існують підстави, на яких можливе припинення договору довічного змісту. Це відбудеться в тому випадку при істотному порушенні платником ренти своїх зобов'язань. Причому не треба забувати, що в кожної людини їсти право звернутися в суд, якщо він уважає, що порушено його права.

На перший погляд всі "шоколадно", живи собі й дітям на радість і допомагай ближньому свій. Прямий як у біблії, і благу справу робиш, і життя свою влаштовуєш. Але, як і у всім у нашім житті існують ложка дьогтю, як ризики для платника ренти при висновку такого договору.

Як пояснили в одній з фірм подібних договорів, що займаються складанням, одержувачі ренти не завжди поводяться адекватно: існують приклади того, як платники ренти, що уклали договір і сумлінно виконуючі його умови, втрачали нерухомість за рішенням суду через те, що не могли підтвердити виконання своїх зобов'язань. Так само Маші й Олегу привели кілька основних правил, які дозволять сумлінному платникові ренти уникнути подібних складностей. Перш ніж укласти договір, необхідно добре довідатися людини. Складіть чіткий список зобов'язань, які ви будете нести стосовно одержувача ренти. Наприклад, вологе збирання квартири за договором проводяться два рази в тиждень. Радимо завести щоденник і фіксувати в ньому дати збирання з обов'язковим завіренням їхніми підписами сторін. Це дозволить згодом підтвердити виконання зобов'язань. Всі платежі краще перераховувати через банк, а платіжні документи зберігати. У такому випадку на руках у платника ренти залишаться документи, що підтверджують, на чиє ім'я, коли й ким внесені гроші. Бажано письмово, наприклад, у щоденнику, фіксувати всі прохання й подяки одержувача ренти. Звертайте увагу, на підставі яких документів майбутній одержувач ренти володіє нерухомістю. Наприклад, краще не мати справа з людиною, що володіє нерухомістю на підставі рішення суду або угоди про розірвання договору ренти.

І ще одну важливу деталь дуже уважно вивчали молодята - Договір довічного змісту з утриманням відрізняється від договору довічної ренти, різновидом якого він є, тим, що:

по-перше, поширюється тільки на певний вид майна (нерухомість, зокрема житловий будинок, квартиру, земельну ділянку);

по-друге, передбачає необхідність визначити в договорі вартість усього обсягу змісту з утриманням;

по-третє, припускає більше висока нижня межа ренти: не менш двох мінімальних розмірів оплати праці, установлених законом;

по-четверте, допускає надання змісту, як у грошах, так і в натурі;

в-п'ятих, установлює обмежені права платника ренти на отримане їм майно (хоча платник і в цьому виді ренти зізнається власником переданого йому майна, розпоряджатися їм - відчужувати, здавати в заставу або інший спосіб обтяжувати нерухоме майно, передана в забезпечення довічного змісту, зокрема здавати в оренду, можна тільки з попередньої згоди одержувача ренти).

У підсумку довгих і болісних вивчень усіляких ситуацій, перерахованих вище, тепер, Маша й Олег живуть у чудовій трикімнатній квартирі разом з Валентиною Павлівною, що із задоволенням стала членом їхньої родини й турботливою бабусею для їхнього чаду.

До речі! Іпотечні зобов'язання зберігають родини

Банк жадає від подружжя, що перебувають у законному шлюбі, нести рівну відповідальність по виплаті іпотечного кредиту. Залучаючи іншого чоловіка в якості созаемщика або як поручитель, банк знижує ризики, які можуть виникнути у випадку їхнього розлучення...

Якщо квартира купується по іпотеці на вторинному ринку, банк зажадає від позичальника застрахувати чистоту титулу. Назва «титульне страхування» прийшло із закордонної практики. Іншими словами, у цьому випадку страхується втрата права власності на квартиру.

Вимога банку страхувати квартиру, куплену на вторинному ринку, цілком обґрунтовано. У випадку, коли нерухомість купувалася й перепродувалася кілька разів, небезпека появи нових, точніше «забутих старих» власників цілком реальна. По цій же причині банк жадає від подружжя, що перебувають у законному шлюбі, нести рівну відповідальність по виплаті іпотечного кредиту.

Залучаючи іншого чоловіка в якості созаемщика або як поручитель, банк знижує ризики, які можуть виникнути у випадку їхнього розлучення. «Якщо по яким - те причинах кредит не буде повернутий і виникне судовий процес, то банку прийде обертати стягнення на майно, що є предметом застави,- говорить В'ячеслав Комарів, заступник генерального директора компанії «Кредитмакс». - Якщо в зобов'язаннях за кредитним договором буде притягнуті інший чоловік або в якості созаемщика, або як поручитель, тоді буде менше ймовірності, що виникнуть якісь додаткові складності зі зверненням стягнення на предмет застави».

«Майно, придбане за рахунок кредитних засобів, є обтяженим у силу закону, созаемщик, будучи законним чоловіком, здобуває нерухоме майно в загальну спільну власність, - відповідає на запитання " Рбк-Кредит" Микола Корчагін, генеральний директор компанії «Кредитмарт». - Після розлучення колишні чоловіки мають право розділити майно, придбане ними в шлюбі, а созаемщик може зажадати выдела частки в придбаному за рахунок кредитних засобів нерухомому майні й виходу зі складу учасників кредитного договору». При цьому, підкреслює експерт, «виділена частка, буде вважатися обтяженої заставою до моменту виконання кредитних зобов'язань за кредитним договором незалежно від того, хто буде відповідальним позичальником».

Якщо бажання взяти іпотечний кредит є тільки в одного чоловіка, другий може не бути созаемщиком. «Один з подружжя може не бути созаемщиком у випадку висновку шлюбного договору, що передбачає роздільний режим власності на квартиру й, відповідно, зобов'язань. В інших випадках банк буде вимагати залучення другого чоловіка в якості созаемщика», - пояснює Дмитро Кобзар, начальник юридичного керування Міського іпотечного банку.

Опитані практикуючі експерти кредитного ринку відзначали, що випадки роздягнула взятого в кредит майна одиничні. На думку психологів, це - не випадковість. «Спільні зобов'язання - серйозний фундамент для сімейного життя, - підтверджує Софія Шноль, психолог медичного центра «Домашній доктор». - Тому зовсім не дивно, що число розлучень у таких родинах набагато менше». скачать dle 10.2 КиноСвин

Наше опитування

Чи потрібен закон про ріелтерську діяльность?

Обов'язково!
Потрібен, тільки якщо це буде грамотний документ
Досить чинного цивільного законодавства
Ніякого толку від нього не буде
Не треба ніякого закону - і без нього нормально працюємо

Гарячі пропозиції

Відвідувачі сайту

Відвідувачі сайту

Якщо у Вас залишилися запитання , ми будемо раді відповісти на них письмо чи за телефоном вказанним у розділі "Контакти". Тому що отримати повну інформацію щодо нерухомості, землі або дуже важко самостійно. Пам’ятайте, що ми завжди Вам раді!