Нерухомість усього світу

Авторизація ріелторів Mac-By.Inc

Підтримка проекту

Хочемо висловити подяку всім тим, хто допомагав нам у реалізації цього проекту. Усім тим, хто надавав нам інформацію, виділяв кошти на запуск проекту. Ось деталі бізнесу цих людей . Завжди приємно, що люди думають і піклуються про культуру, про освіту наших людей. Бізнес завжди має поєднуватися з розвитком культурного потенціалу країни. Дякуємо всім.
Информація щодо кредитних ставок на Кіпрі для кредитування нерухомості

Ринок на оцінку

Найчастіше доводиться зіштовхуватися із ситуацією, коли визначити вартість майна необхідно швидко й точно. Допомогти в цьому здатний професійний оцінювач. Що це за фахівець, для чого він потрібний і в яких випадках варто прибігати до його послуг, розповідає генеральний директор оцінної фірми, експерт Євгенія Севастьянова.

- Євгенія Володимирівна, двома словами: хто такий оцінювач і для чого він потрібний?

- Це фахівець, що здатний реально допомогти будь-якому споживачеві - як фізичному, так і юридичній особі. Він може оцінити, скільки коштує те або інше майно (нерухомість, цінні папери, машина й т.д.). Треба сказати, що оцінна експертиза завжди виробляється на певний зріз часу й дійсна вона, відповідно до Закону про оцінну діяльність і російським стандартам №519, протягом 6 місяців. Після цього необхідно підтвердження вартості.

- Що є об'єктом оцінки?

- Якщо об'єкт перебуває у власності, ми визначаємо право власності, якщо в оренді, - те право оренди.

Оцінювач визначає конкретну ринкову вартість, проводячи оцінку, аналіз власності, її місця розташування, оточення, використовуючи оцінні підходи, у кожному з яких існує безліч методів.

- Які основні підходи оцінної діяльності?

- Взагалі в оцінці є три підходи: витратний, порівняльний і дохідний. Витратний відповідає на запитання: скільки коштує сьогодні при існуючих цінах, допустимо, побудувати будинок? Ми визначаємо вартість зведення (плюс ліквідну вартість самої земельної ділянки), мінус ті износы, які нагромадило будинок за експлуатаційний період часу (фізичне, функціональне й зовнішнє зношування).

Порівняльний підхід ураховує, за скільки минулих продані в певний період часу (або виставлені на продаж) ті або інші об'єкти. Виводяться поправочні коефіцієнти, визначається базовий елемент і на підставі цих обчислень вносяться коректування ціни.

І третій - дохідний підхід. Тут ми розглядаємо потенційний дохід. Якщо ми знаємо орендні ставки й операційні витрати, ми капіталізуємо потенційний дохід і одержуємо вартість.

Залежно від призначення об'єкта проводиться узгодження звіту. Якщо це комерційна нерухомість, природно, дохідний підхід має найбільша вага, якщо це житлова нерухомість - пріоритет приділяється порівняльному підходу. Якщо виробляється оцінка нерухомості на первинному ринку, - витратному.

- Євгенія Володимирівна, у яких випадках населення прибігає до послуг оцінювача?

- Багато хто сьогодні хотіли б скористатися однієї з іпотечних програм і не можуть дозволити собі купити відразу квартиру. Середній «квадрат» житла в місті коливається в діапазоні від $2,5 тис. до $3,2 тис. Не всі встигають або можуть нагромадити необхідну для первісного внеску суму, але, допустимо, мають у власності нерухомість, під заставу якої можна одержати відсутнє.

Точно так само - з будь-яким великим споживчим кредитом, коли людин або одержує кредит під заставу майна, або коли він хоче бути впевненим у вартості що здобувається. Послуги оцінювача необхідні, якщо ви вирішили продати або успадковуєте майно.

- Компанії й підприємства прибігають до послуг оцінювача досить часто...

- Так, для компаній список послуг набагато ширше. Допустимо, створюється нова юридична особа й вноситься якесь майно в статутний капітал. Компанія створена, працює, але не вистачає оборотних коштів, і вона вирішує взяти кредит. Якщо компанія ЗАТ або ВАТ, вона може провести додаткову емісію акцій. Для того щоб провести емісію, потрібно визначити, скільки ж коштують акції. У всіх цих випадках компанії прибігають до послуг оцінювача. Є неординарні випадки, коли хтось із засновників вирішує продати свою частку в компанії, або, наприклад, одна компанія поглинає іншу, або відбувається злиття декількох компаній, або в результаті банкрутства компанії. Залежно від стадії банкрутства, відповідно до Закону про банкрутство, оцінювач визначає ринкову вартість майна компанії, її зобов'язання. Він же визначає ринкову вартість дебіторської заборгованості.

- Допустимо, у людини є квартира, але він вирішив поліпшити свої житлові умови. Як відбувається процедура оцінки власності?

- Продавати квартиру не обов'язково, можете одержати кредит під заставу її. Ви звертаєтеся в оцінну компанію й містите договір на оцінку. До 1 липня оцінна діяльність була лицензируема, з 1 липня - ліцензії відміняються, але висувається обов'язкова умова: щоб оцінна компанія або оцінювач складалися в саморегулюючих оцінних організаціях. Саморегулююча оцінна організація - це структура, що контролює оцінну діяльність. Якщо ти є членом такої організації, - природно, виконуєш її приписання й етикет, платиш членські внески. Ти застрахований. Кожний оцінювач зобов'язаний сплатити страховий внесок у розмірі 30 тис. руб., щоб у випадку виникнення помилок організація могла їх оплатити.

- Отже, людина приходить в оцінну фірму, полягає договір. Що далі?

- Виявляється об'єкт оцінки. Людина надає копію свідчення про власність, наприклад на дану квартиру, техпаспорт, і ми просимо обов'язково виписку з Єдиного госреестра. Все це необхідно для визначення обтяжень на дану власність: чи не закладена вона, чи не продана й т.д. Також при укладанні договору ми просимо паспортні дані. Якщо договір не укладений, то оцінка не легітимна. Потім домовляємося про зустріч на об'єкті. Туди виїжджає оцінювач, проводить інспекцію, ми називаємо її ідентифікацією. Потім на підставі даних, отриманих при огляді об'єкта, проводимо аналіз власності й аналіз ринку, - допустимо, ринку житла в Петербурзі за певний період часу.

- Як багато часу займає оцінка?

- Випадки бувають різні, але в середньому оцінка квартири займає біля трьох днів.

- Оцінка дійсна півроку, але всі ми були свідками екстремального росту цін на ринку нерухомості річної давнини. Як у такому випадку виробляється оцінка?

- Якщо клієнт бажає зробити переоцінку у зв'язку із ситуацією, що змінилася, на ринку, ми містимо допсоглашение й робимо коректування ціни.

- Скільки коштують послуги оцінювача?

- По-різному. Залежно від того, яка компанія робить оцінку й оцінку чого вона робить. Існують межоценочные угоди, що встановлюють мінімальний діапазон цін, від яких відштовхуються учасники ринку. Наприклад, оцінка вартості квартири в Санкт-Петербурзі коштує від 3 тис. руб. до 5,5 тис. руб. Оцінка убудованих приміщень - від $500. Окремо вартий будинок - від $1 тис. Оцінка якого-небудь бізнесу обійдеться клієнтові оцінної компанії в суму від $3 тис.

Якщо ви зустрічаєте оцінювачів або оцінні фірми, які називають менші суми, швидше за все вам необхідно задуматися про якість такої оцінки.

- У яких випадках послуг оцінювача не уникнути?

- Фактично, професійна оцінка необхідна при будь-якій угоді і є офіційним документом. Звіт оцінювача обов'язковий при одержанні іпотечного кредиту, при організації компанії цей звіт про оцінку статутного капіталу йде в реєстраційну палату. Також він необхідний при емісії цінних паперів, при одержанні спадщини.

Підбиваючи підсумок, хотілося б відзначити, що й людина, і компанія, маючи у власності якесь майно, найчастіше не знають його реальну вартість. Вони можуть лише припускати діапазон цін, у якому це майно може бути продано, але справжню ринкову вартість може визначити тільки професіонал. Це більша й складна робота, у якій необхідно врахувати всі фактори й умови, і не завжди така робота під силу непрофесіоналові. скачать dle 10.2 КиноСвин

Наше опитування

Чи потрібен закон про ріелтерську діяльность?

Обов'язково!
Потрібен, тільки якщо це буде грамотний документ
Досить чинного цивільного законодавства
Ніякого толку від нього не буде
Не треба ніякого закону - і без нього нормально працюємо

Гарячі пропозиції

Відвідувачі сайту

Відвідувачі сайту

Якщо у Вас залишилися запитання , ми будемо раді відповісти на них письмо чи за телефоном вказанним у розділі "Контакти". Тому що отримати повну інформацію щодо нерухомості, землі або дуже важко самостійно. Пам’ятайте, що ми завжди Вам раді!