Нерухомість усього світу

Авторизація ріелторів Mac-By.Inc

Підтримка проекту

Хочемо висловити подяку всім тим, хто допомагав нам у реалізації цього проекту. Усім тим, хто надавав нам інформацію, виділяв кошти на запуск проекту. Ось деталі бізнесу цих людей . Завжди приємно, що люди думають і піклуються про культуру, про освіту наших людей. Бізнес завжди має поєднуватися з розвитком культурного потенціалу країни. Дякуємо всім.
Информація щодо кредитних ставок на Кіпрі для кредитування нерухомості

Як розірвати договір про участь на паях у будівництві?

Рідко коли будівельники здають нове житло в строк, установлений у договорі. Якщо пайовик не бажає миритися з таким положенням справ, то в нього їсти право розірвати договір часткового будівництва й повернути витрачені гроші. Як краще це зробити, з'ясував "Власник". Нехай у Москві ця тема поки чисто теоретична, але регіони з таким договорами працюють щосили.

Підставою для розірвання договору часткового будівництва -а за законом зараз можна містити тільки такі договори - можуть служити не тільки несвоєчасна здача об'єкта будівництва, але й деякі інші причини. Поговоримо докладніше про те, коли пайовик і забудовник вправі розірвати договір про участь у частковому будівництві.

Якщо забудовник прострочив здачу будинку-новобудови...
Затягування будівництва є прямою підставою для розірвання договору. Пайовик вправі в однобічному порядку відмовитися від виконання договору, якщо забудовник не виконає свої зобов'язання по передачі об'єкта в строк, передбачений у договорі. Строк передачі об'єкта в обов'язковому порядку повинен бути зазначений. Без вказівки такого строку договір уважається неукладеним.

Пайовикові не варто забувати, що він також має право на законну неустойку у випадку, якщо забудовник не передав об'єкт часткового будівництва в строк. Розмір неустойки становить 1/300 ставки рефінансування Центрального банку Російської Федерації, що діє на день виконання зобов'язання, від ціни договору за кожний день прострочення. Якщо учасником часткового будівництва є громадянин, то неустойка (пені) сплачується забудовником у подвійному розмірі.

Перевірка якості

Ще одна підстава для розірвання договору пов'язане з якістю об'єкта часткового будівництва. За загальним правилом, забудовник зобов'язаний передати учасникові часткового будівництва об'єкт, якість якого відповідає умовам договору, вимогам технічних регламентів, проектної документації й містобудівних регламентів, а також іншим обов'язковим вимогам.

Якщо квартира в новобудові має недоліки, які роблять її непридатної для використання, то пайовик по свому виборі вправі жадати від забудовника:
1) безоплатного усунення недоліків у розумний строк;
2) розмірного зменшення ціни договору;
3) відшкодування своїх витрат на усунення недоліків.
Пред'явити забудовникові вимоги, пов'язані з недоліками можна, якщо вони виявлені в межах гарантійного строку. Такий строк установлюється договором і не може становити менш чим п'ять років. Гарантійний строк обчислюється від дня передачі квартири учасникові часткового будівництва, якщо інше не передбачено договором.

Якщо ж забудовник не усуне недоліки в розумний строк, то тоді пайовик вправі в однобічному порядку відмовитися від виконання договору й зажадати від забудовника повернення коштів і сплати відсотків за користування цими грошима. Розмір відсотків становить 1/300 ставки рефінансування Центрального банку Російської Федерації, що діє на день виконання зобов'язання по поверненню коштів, сплачених учасником часткового будівництва. Зазначені відсотки нараховуються від дня внесення коштів або частини коштів у рахунок ціни договору до дня їхнього повернення. Якщо пайовиком є громадянин, зазначені відсотки сплачуються забудовником у подвійному розмірі.

Необхідно пам'ятати, що забудовник не буде нести відповідальності за недоліки й дефекти у вашій квартирі, які хоч і виявлені в межах гарантійного строку, але відбулися внаслідок нормального зношування або не з вини забудовника. Тому якщо ви запросите когось зробити вам ремонт або вирішите здійснити незаконне перепланування й у результаті цього у вас обрушиться полквартиры - не поспішаєте обвинувачувати у всім забудовника.

Порушення умов про поручителів

Як відомо, виконання зобов'язань забудовника за договором може забезпечуватися поручництвом банку. Строк такого поручництва повинен становити не менш чим на шість місяців більше передбаченого договором строку передачі об'єкта часткового будівництва пайовикові. Якщо поручництво банку припиниться до витікання цього строку, то поручитель і забудовник зобов'язані повідомити про це учасника часткового будівництва не пізніше, ніж за один місяць до дати припинення поручництва. При цьому забудовник зобов'язаний укласти інший договір поручництва протягом п'ятнадцяти днів з дати припинення поручництва.

Якщо ж забудовник порушить цей обов'язок, то учасник часткового будівництва вправі відмовитися в однобічному порядку від виконання договору.

За чим іти в суд?

У вищеописаних підставах розірвання договору відбувається в однобічному порядку з ініціативи пайовика. Договір уважається розірваним від дня напрямку іншій стороні повідомлення про однобічну відмову від виконання договору. Зазначене повідомлення повинне бути спрямоване поштою рекомендованим листом з описом вкладення.

Але в деяких випадках розірвання договору можливо після судового рішення. Пайовик вправі вимагати розірвання договору в судовому порядку у випадку:
1) припинення або призупинення будівництва (створення) багатоквартирного будинку, при наявності обставин, що очевидно свідчать про те, що в передбачений договором строк об'єкт часткового будівництва не буде переданий;
2) істотної зміни проектної документації, у тому числі істотної зміни розміру, що будується (створюваного) багатоквартирного об'єкта часткового будівництва;
3) зміни призначення спільної майно або нежитлових приміщень, що входять до складу багатоквартирного будинку або іншого об'єкта нерухомості.

Грошове питання

Після того, як забудовник і учасник часткового будівництва розірвали договір, останній повинен одержати всі кошти, які він заплатив за договором. Якщо договір розірвуть із ініціативи пайовика, то забудовник зобов'язаний повернути всі кошти, сплачені в рахунок ціни договори, а також сплатити відсотки на цю суму за користування зазначеними коштами в розмірі 1/300 ставки рефінансування Центрального банку РФ, що діє на день виконання зобов'язання по поверненню коштів. Якщо учасником часткового будівництва є громадянин, то зазначені відсотки сплачуються забудовником у подвійному розмірі.

Строк, установлений для повернення, становить від 10 до 20 днів залежно від підстав розірвання договору. Якщо протягом цього строку пайовик не звернувся до забудовника за грошима, забудовник не пізніше дня, що випливає за робітником удень після витікання зазначеного строку, зобов'язаний зарахувати кошти й відсотки за користування коштами в депозит нотаріуса за місцем перебування забудовника, про що повідомляється учасникові часткового будівництва.
Якщо забудовник порушить строки повернення грошей пайовикові або строки зарахування в депозит нотаріусові, то він повинен заплатити відсотки на цю суму за користування зазначеними коштами (1/300 ставки, для пайовиків - громадян у подвійному розмірі).

Коли забудовник може розірвати договір?

У Законі також передбачені підстави, при наявності яких забудовник може в однобічному порядку розірвати договір з пайовиком. Для забудовника важливо одержати від пайовика гроші. І якщо учасник часткового будівництва порушує свої обов'язки по оплаті, то в забудовника виникає право розірвати договір.

Так, відповідно до п. 4 ст. 5 Закону про участь у частковому будівництві, якщо відповідно до договору сплата ціни договору повинна вироблятися пайовиком одноразовим платежем, прострочення внесення платежу протягом більш ніж трьох місяців є підставою для однобічної відмови забудовника від виконання договору.

Якщо ж пайовик повинен платити не одноразовим платежем, а на виплат, то систематичне порушення строків внесення платежів (тобто порушення строку внесення платежу більш ніж три рази протягом дванадцяти місяців або прострочення внесення платежу протягом більш ніж трьох місяців) є підставою для однобічної відмови забудовника від виконання договору.

Але наявність вищеописаних ситуацій не надає право забудовникові розірвати договір відразу ж. Для початку забудовник повинен направити пайовикові письмове повідомлення з попередженням про необхідність погасити заборгованість і попередити про несприятливі наслідки несплати. Якщо пайовик не виконає вимог забудовника й у забудовника є відомості про те, що пайовик одержав повідомлення, договір розриває в однобічному порядку. Якщо повідомлення відправлене, але в цей час пайовика не було на місці, він був у від'їзді або взагалі відмовився від одержання - це не є пом'якшувальною обставиною для останнього. У цьому випадку відправлене пайовикові рекомендований лист повернуть назад і для забудовника цього цілком достатньо, щоб розірвати договір.

До відома пайовика - за прострочення по оплаті прийде розплачуватися! Законом передбачено, що у випадку порушення встановленого договором строку внесення платежу, пайовик зобов'язаний сплатити забудовникові неустойку (пені) у розмірі 1/300 ставки рефінансування Центрального банку Російської Федерації, що діє на день виконання зобов'язання, від суми простроченого платежу за кожний день прострочення.

При розірванні договору забудовник зобов'язаний повернути гроші учасникові часткового будівництва. Механізм повернення тут такий же, як при розірванні договору з ініціативи пайовика.

Державна реєстрація розірвання договору
Договір про участь у частковому будівництві підлягає державній реєстрації. Розірвання договору також повинне бути зареєстроване в ЕГРП.

Із заявою про державну реєстрацію розірвання договори може звернутися одна зі сторін договору (як пайовик, так і забудовник). До заяви необхідно прикласти документи, які підтверджують розірвання договору.

Якщо розірвання договору відбулося з ініціативи однієї зі сторін (пайовик або забудовник в однобічному порядку відмовилися від виконання договору), то до заяви необхідно прикласти копію повідомлення іншої сторони договору про однобічну відмову від виконання договору у формі рекомендованого листа з оцінкою про відправлення. Якщо договір розірвуть у суді, то тоді знадобиться копія рішення, що вступив у законну силу, суду про розірвання договору, завірена у встановленому порядку судом, вынесшим рішення. Орган по державній реєстрації при поданні заяви однієї зі сторін такого договору протягом робочого дня зобов'язаний повідомити в писемній формі об цьому іншу сторону договору. скачать dle 10.2 КиноСвин

Наше опитування

Чи потрібен закон про ріелтерську діяльность?

Обов'язково!
Потрібен, тільки якщо це буде грамотний документ
Досить чинного цивільного законодавства
Ніякого толку від нього не буде
Не треба ніякого закону - і без нього нормально працюємо

Гарячі пропозиції

Відвідувачі сайту

Відвідувачі сайту

Якщо у Вас залишилися запитання , ми будемо раді відповісти на них письмо чи за телефоном вказанним у розділі "Контакти". Тому що отримати повну інформацію щодо нерухомості, землі або дуже важко самостійно. Пам’ятайте, що ми завжди Вам раді!