Нерухомість усього світу

Авторизація ріелторів Mac-By.Inc

Підтримка проекту

Хочемо висловити подяку всім тим, хто допомагав нам у реалізації цього проекту. Усім тим, хто надавав нам інформацію, виділяв кошти на запуск проекту. Ось деталі бізнесу цих людей . Завжди приємно, що люди думають і піклуються про культуру, про освіту наших людей. Бізнес завжди має поєднуватися з розвитком культурного потенціалу країни. Дякуємо всім.
Информація щодо кредитних ставок на Кіпрі для кредитування нерухомості

Із квартир у котеджі

Бурхливий ріст цін на житлову нерухомість у Москві змусив потенційних покупців звернути свою увагу на пригород столиці. Сьогодні всі частіше заможні покупці, маючи суму в $500-600 тис., вибирають заміський котедж замість тієї ж за вартістю квартири в будинку бізнес-класу на окраїні. Ця тенденція вже помітно позначилася на обсягах продажів у селищах економ- і бізнес-класів, що у свою чергу підстьобнуло ріст цін. У деяких коттеджных селищах вартість котеджу збільшилася на 20-25%.

Ціни в житлових комплексах бізнес-класу на окраїнах міста виросли за півроку на 60-70%.

Коттеджные селища-супутники, відповідно до даних нового дослідження Аналітичного центра IRN.Ru, подорожчали за рік на 30%. Ринок заміської нерухомості, на відміну від міського квартирного ринку, завжди був ринком покупця, внаслідок чого темпи росту вартості заміської нерухомості тут набагато нижче. Тут працює багато забудовників, а пропозиція в значній мірі перевищує попит.

Однак тепер попит на селища, вилучені не більше ніж на 10 км від МКАД, різко виріс: на коттеджный ринок вийшли покупці квартир. Ціни на квартири в будинках бізнес-класу на окраїнах столиці наздогнали вартість недорогих котеджів, розташованих недалеко від МКАД, у результаті покупці всі частіше вибирають заміське житло.

Трансформація попиту

За словами генерального директора Vesco Realty Сергія Леонтьева, у першу чергу тенденція торкнулася округів, у яких спостерігалися найбільш динамічні темпи росту цін у сегменті бізнес-класу: СЗАО, ЗАТ, ЮЗАО, САО і ЮАО. У результаті вже навесні 2006 року на ринку заміської нерухомості був зафіксований підвищений попит на коттеджные селища.

Виключенням стали лише дорогі об'єкти, розташовані на Рублево-Успенськім і Новоризькому шосе.

А от темпи продажів у селищах верхнього цінового сегмента економ-класу (вартість $300-350 тис. за об'єкт) і середнього цінового сегмента бізнес-класу (вартість $350-600 тис. за об'єкт) виросли на 20-25%, особливо на середніх напрямках ринку заміської нерухомості: Ярославському, Ленінградському, Пятницком, Волоколамському й Київському шосе",- говорить Леонтьев. З ним погоджується експерт департаменту заміської недвижимостикомпании Paul's Yard Пилип Руденко. "У принципі подібні випадки зрідка зустрічалися й раніше (зокрема, у нашої компанії були подібні клієнти по південних напрямках), однак зараз їхня кількість збільшилася. До людей прийшло розуміння того, що при покупці постійно, що дорожчає нерухомості, у межах Москви можна знайти цілком гідну альтернативу",- затверджує Руденко.

Альтернативна пропозиція

Вартість об'єктів міської й заміської нерухомості легко зіставити по декількох прикладах. По даним Vesco Realty, середня вартість домоволодіння в селищі Галявини на 8-м км Ярославського напрямку становить $300-320 тис., тоді як квартира площею 117 кв. м у житловому комплексі в Бибиреве (вул. Коненкова, 15) оцінюється в $340 тис.

Аналогічна ситуація спостерігається й в інших адміністративних округах: вартість квартири площею 118 кв. м в "Митинском оазисі" становить $320 тис., тоді як ціни на котеджі в селищі Лісової на 10-м км Пятницкого шосе варіюються від $290 тис. до $350 тис. Придбати квартиру площею 150 кв. м на окраїнах ЮЗАО менш чим за $450-500 тис. сьогодні неможливо, у той час як нижній ціновий поріг пропозицій у селищах-супутниках на Київському шосе починається від $400 тис. за об'єкт.

За словами керівника аналітичного центра "Індикатори ринку нерухомості IRN.Ru" Олега Репченко, середня вартість 1 кв. м у новобудові бізнес-класу на окраїнах Москви сьогодні становить $3-4 тис. "Арифметика проста: ціна квартири площею 150-180 кв. м перевищує $600 тис. На популярних, елітних напрямках купити котедж за ці гроші складно: пропозиції там починаються від $1 млн. Таким чином, покупці мають три варіанти за містом: у першому випадку - купити котедж на непопулярному напрямку поблизу від МКАД, у другому - придбати його на заході або югозападе, у далекості 25-30 км від Москви",- міркує Репченко. Також, за його словами, існує третій варіант: додати грошей для покупки дорогого особняка. "Така альтернатива сьогодні логічна й надалі буде затребувана",- констатує він.

За $500-700 тис. великі забудовники можуть запропонувати клієнтові будинок під обробку у великому (близько 100 будинків) споруджуваному селищі з охороною і єдиною концепцією забудови (у міру готовності його ціна наблизиться до $1 млн). "Площа такого будинку, як правило, становить 250-350 кв. м, є ділянка в 12-15 соток",- розповідає Руденко. Зараз попит на такі об'єкти дуже великий, а тому знайти підходящу пропозицію досить складно. Незважаючи на те, що сьогодні на ринок виводиться велика кількість таких селищ, більшість із них перебуває на початковій стадії будівництва, а заселення відбудеться не раніше чим через три-чотири роки.

Перспективи заміської нерухомості

Експерти сходяться в думці, що конкуренція між об'єктами міської й заміської нерухомості, що прогнозували не в найближчому майбутньому у зв'язку з відсутністю в Московському регіоні малоповерхового пригорода, що сформувався, виникла завдяки сверхдинамичному росту цін наприкінці 2005 - початку 2006 року. "У результаті клієнти, що розраховують витратити біля $400-600 тис. на комфортабельну квартиру в місті, уже не могли придбати об'єкт, що відповідає їхнім вимогам. У той час як на ринку заміської нерухомості за аналогічну суму можна знайти вигідну пропозицію",- говорить Леонтьев. Мова йде не про конкуренцію між об'єктами нерухомості, а про конкуренцію між міським і заміським стилем життя, у якому коттеджный селище з відмінною транспортною доступністю й сучасною інфраструктурою має значна перевага як з погляду рівня комфорту, так і з погляду вартості.

"Якщо два-три роки тому більшість девелоперов скептично ставилися до великих проектів у безпосередній близькості від міста, те тепер ситуація змінилася",- міркує Леонтьев. За його словами, якщо ріст цін на міське житло збережеться до кінця 2006 року, більше 50% клієнтів, що розраховують на покупку квартир бізнес-класу в спальних районах, будуть змушені розглядати пропозиції або в типових будинках, або в коттеджных селищах.

"Зараз ринок московських квартир перебуває на піку активності. У зв'язку з очікуванням падіння росту цін у Москві найближчим часом, у заміську нерухомість інвестувати стає усе вигідніше",- упевнений Репченко. скачать dle 10.2 КиноСвин

Наше опитування

Чи потрібен закон про ріелтерську діяльность?

Обов'язково!
Потрібен, тільки якщо це буде грамотний документ
Досить чинного цивільного законодавства
Ніякого толку від нього не буде
Не треба ніякого закону - і без нього нормально працюємо

Гарячі пропозиції

Відвідувачі сайту

Відвідувачі сайту

Якщо у Вас залишилися запитання , ми будемо раді відповісти на них письмо чи за телефоном вказанним у розділі "Контакти". Тому що отримати повну інформацію щодо нерухомості, землі або дуже важко самостійно. Пам’ятайте, що ми завжди Вам раді!