Нерухомість усього світу

Авторизація ріелторів Mac-By.Inc

Підтримка проекту

Хочемо висловити подяку всім тим, хто допомагав нам у реалізації цього проекту. Усім тим, хто надавав нам інформацію, виділяв кошти на запуск проекту. Ось деталі бізнесу цих людей . Завжди приємно, що люди думають і піклуються про культуру, про освіту наших людей. Бізнес завжди має поєднуватися з розвитком культурного потенціалу країни. Дякуємо всім.
Информація щодо кредитних ставок на Кіпрі для кредитування нерухомості

Склад у великому місті

Бурхливий розвиток ринку складської нерухомості йде в основному за межами МКАД. Саме уздовж радіальних магістралей виростають сучасні складські комплекси вищого класу. Тим часом багато компаній-орендарі гостро мають потребу в якісні (або не дуже) складських приміщеннях у межах міста, щоб оперативно доставляти товари клієнтам і замовникам. Їм-Те сьогодні й доводиться сутужніше всього.
Низький клас

На жаль, пропозиція складів у Москві вкрай обмежено. Головним чином вони представлені приміщеннями, що збереглися з радянських часів і нині переустаткованими під потреби орендарів. За словами фахівця з досліджень ринків компанії Jones Lang LaSalle Ольги Рибаковій, більшість складів у чорті Москви являє собою будови низької якості - це багатоповерхові комплекси або ж будинку в ще залишилися промзонах: переважно овощебазы, ангари та інші господарські будівлі. По оцінці керівника відділу складської нерухомості компанії Praedium Руслана Суворова, приміщення класу С и D займають більше 70% складського ринку Москви. Загальну площу складів цього класу заступник директори відділу складської нерухомості компанії Knight Frank Віктор Афанасенко оцінює в 1,9 мільйона квадратних метрів.

При цьому, по даним Ольги Рибакової, загальний обсяг ринку складів класів А и В у Москві становить усього 420 тисяч кв. м, з яких до класу А ставиться 60-70 тисяч.
Приріст пропозиції на цьому ринку йде вкрай повільно. Скоріше, навпаки: у Москві існує ціла програма по висновку промислових і складських об'єктів за межі міста (кілька років назад правительством Москви було прийнято дві відповідні постанови). За нове ж будівництво складських приміщень у Москві девелоперы беруться вкрай неохоче. Занадто дорога земля, дефіцит ділянок, безліч обтяжень, що накладаються на інвестиційні контракти московськими чиновниками, - все це приводить до того, що інвесторові набагато вигідніше побудувати на наявній ділянці офісний або торговий центр, що принесе боґльшую віддачу з одного квадратного метра використаної землі. Також негативний вплив на розвиток ринку робить обмеження на в'їзд у столицю великовантажного транспорту. «Значна частка заявлених проектів складів буде використовуватися власниками для внутрішніх потреб, і лише частина - здаватися в оренду (наприклад, складський комплекс компанії «Ароматний мир» на Береговому проїзді)», - говорить Руслан Суворов (Praedium). За словами Ольги Рибаковій (JLL), орендодавцеві не вдасться сильно підняти ставки оренди на склади, побудовані в межах міста, а виходить, багато проектів можуть виявитися нерентабельними у зв'язку з високими витратами на будівництво складу в місті.
Зона досяжності

Якщо девелоперы не займаються будівництвом складів у чорті Москви, виходить, вони нікому не потрібні? Зовсім немає: попит - величезний.

- У цей час попит перевищує пропозиція як на високоякісні складські об'єкти в Москві, так і на склади класів С и D. Рівень вакантних площ стабільно низок і становить 0-3%, - констатує Руслан Суворов. При цьому, за його словами, вакантні площі є в наявності переважно в низькоякісних, незручно розташованих складах, а також при завищеній орендній ставці.

Попит на столичні склади формують насамперед невеликі й середні по розмірі фірми, націлені на роботу з кінцевим споживачем. Для них важливе розташування в безпосередній близькості від клієнтів і можливість доставляти товар в обмежений термін, заощаджуючи при цьому на транспортних витратах. Типові орендарі складів у межах міста - невеликі міхурники, торговельні й дистриб'юторські фірми, інтернет-магазини, служби доставки й т.д. Іноді складами в столиці обзаводяться й великі логісти, розміщаючи в них частина підрозділів, що безпосередньо доставляють товари кінцевим споживачам. Робиться все це для того, щоб машини з вантажем не простоювали в кілометрових пробках на в'їзді в Москву. «Розташування складу в межах міста є необхідною умовою для компаній експрес-доставки товарів, інтернет-магазинів, фірм, що спеціалізуються на дрібнооптовому продажі товару зі складу, компаній сфери послуг. Бажана наявність складів у Москві для деяких дистриб'юторських фірм і міхурників операторів», - резюмує Руслан Суворов. А от великим мережним ритейлерам оренда складів у Москві нецікаваі: «Теоретично склади в рамках міста можуть бути затребувані в роздрібних мереж для організації ефективної дистрибуції по магазинах, але в більшості таких магазинів є невеликі площі для зберігання необхідних товарних запасів прямо в торговельних крапках», - пояснює Віктор Афанасенко (Knight Frank).

Однак експерти попереджають: склади в Москві підходять тільки тим орендарям, які мають справу з невеликими партіями вантажів, а виходить, їх можна перевозити на малотоннажному або легковому транспорті. В'їзд величезних хур у Москву не вітається, тому компаніям, що працюють із великими партіями, набагато вигідніше орендувати приміщення в області.

Важливою перевагою московських складів є можливість оренди невеликих площ. «Як правило, усередині МКАД боґльшим попитом користуються склади площею до 1 000 кв. м», - говорить старший консультант департаменту комерційної нерухомості компанії Blackwood Андрій Жамкин. Тим часом власники великих складських комплексів у Підмосков'я роздають свої площі орендарям тільки великими порціями - від 2,5 тисячі кв. м.

Рівень орендних ставок на московські склади може коливатися від 80 до 250 доларів за квадратний метр у рік. Все залежить від розташування і якості об'єкта, наявності зручних під'їзних колій і навіть близькості до станції метро (це принципово важливо, наприклад, для орендарів, що торгують прямо зі складу).
Склади, на вихід!

Всі опитані « Бізнес-Журналом» експерти солідарні: ринок складської нерухомості в межах міста був, є й буде, однак розвивається він набагато повільніше, ніж в області. Андрій Жамкин думає, що ринок усередині Москви істотно збільшуватися не буде, а з висновком за межі МКАД заводів і промзон, навпаки, стане скорочуватися. Особливо сильне скорочення торкнеться низькоякісних приміщень, які будуть або знищуватися повністю, або реконструюватися. «Доля класів С и D вирішенаі: площі будуть скорочуватися як за рахунок закриття об'єктів, так і за рахунок їхнього переходу в інший клас», - затверджує Віктор Афанасенко. скачать dle 10.2 КиноСвин

Наше опитування

Чи потрібен закон про ріелтерську діяльность?

Обов'язково!
Потрібен, тільки якщо це буде грамотний документ
Досить чинного цивільного законодавства
Ніякого толку від нього не буде
Не треба ніякого закону - і без нього нормально працюємо

Гарячі пропозиції

Відвідувачі сайту

Відвідувачі сайту

Якщо у Вас залишилися запитання , ми будемо раді відповісти на них письмо чи за телефоном вказанним у розділі "Контакти". Тому що отримати повну інформацію щодо нерухомості, землі або дуже важко самостійно. Пам’ятайте, що ми завжди Вам раді!