Нерухомість усього світу

Авторизація ріелторів Mac-By.Inc

Підтримка проекту

Хочемо висловити подяку всім тим, хто допомагав нам у реалізації цього проекту. Усім тим, хто надавав нам інформацію, виділяв кошти на запуск проекту. Ось деталі бізнесу цих людей . Завжди приємно, що люди думають і піклуються про культуру, про освіту наших людей. Бізнес завжди має поєднуватися з розвитком культурного потенціалу країни. Дякуємо всім.
Информація щодо кредитних ставок на Кіпрі для кредитування нерухомості

Оподатковування угод з комерційною нерухомістю

Однієї з найважливіших частин правового обороту є угоди з комерційною нерухомістю - об'єктами нежитлового фонду, призначеними для діяльності пов'язаної з витягом прибутку.
Інформацію про угоди з об'єктами нерухомості прийнято групувати по основних сегментах ринку нерухомості: незабудовані земельні ділянки; земельні ділянки з індивідуальними житловими будинками, дачами, садовими будиночками; земельні ділянки з адміністративною й комерційною нерухомістю; рогулі земельні ділянки багатоквартирних житлових будинків. Таким чином, однієї з найважливіших частин правового обороту є угоди з комерційною нерухомістю. У російському законодавстві важко знайти легальне визначення терміна комерційна нерухомість, однак можна укласти, що до неї відносять об'єкти нежитлового фонду, призначені для діяльності пов'язаної з витягом прибутку. На практиці до об'єктів комерційної нерухомості відносять виробничі, складські, торговельні й адміністративні будинки, будови, спорудження й приміщення (частини будинків). Правове регулювання угод з комерційною нерухомістю включає кілька аспектів, тут тісно переплетене цивільне земельне й податкове право.
Розглядаючи оподатковування угод з комерційною нерухомістю необхідно виділити кілька основних факторів, що роблять на його вплив. Деякі з них стосуються суб'єкта правовідносин. По-перше, чи є платник податків фізичною особою, індивідуальним підприємцем або організацією. По-друге, чи є платник податків податковим резидентом Російської Федерації. Інші стосуються самої угоди: чи є вона купівлею-продажем, орендою, іпотекою, лізингом. Важливо також розглянути питання зв'язані не тільки з динамікою об'єктів нерухомості, але й з їхньою статикою, тобто з тим які податки доводиться платити власникові об'єкта нерухомості після його придбання.

ОПОДАТКОВУВАННЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ

Фізичні особи владеющие об'єктами комерційної нерухомості сплачують із них податок на майно фізичних осіб, а якщо продають ці об'єкти або здають їх в оренду, сплачують із цих доходів податок на доходи фізичних осіб

Найчастіше об'єкти комерційної нерухомості перебувають у власності фізичної особи. У цьому випадку комерційна нерухомість є об'єктом оподаткування на майно фізичних осіб, ставку цього податку визначає відповідний акт представницького органа місцевого самоврядування за місцем перебування нерухомого майна залежно від сумарної інвентаризаційної вартості, однак у цілому по Російській Федерації ставки податку встановлюються у встановлених Податковим кодексом Російської Федерації (далі - НК РФ) межах (таблиця 1). Податок на майно фізичних осіб сплачується відносно об'єктів комерційної нерухомості й у тому випадку, якщо фізична особа є індивідуальним підприємцем, при цьому, якщо у свідченні в індивідуального підприємця такий вид діяльності, як здача в оренду власного майна, не значиться, він не вправі містити договори на здачу приналежні йому майна в оренду від імені індивідуального підприємця. З погляду податкового законодавства, фізичні особи, що беруть участь в орендних відносинах, не повинні одержувати статус індивідуального підприємця, оскільки доходи, одержувані фізичними особами від здачі в оренду або всемірного спонукуваного або нерухомого майна, пойменовані в ст. 208 НК РФ як самостійний вид доходів, що є об'єктом оподаткування на доходи фізичних осіб.


Таблиця 1

Вартість майна Ставка податку
До 300 тис. рублів До 0,1 відсотка
Від 300 тис. рублів до 500 тис. рублів Від 0,1 до 0,3 відсотки
Понад 500 тис. рублі Від 0,3 до 2,0 відсотки


Якщо податок на майно фізичних осіб стосується статики цивільного обороту, то податок на доходи фізичних осіб (НДФЛ) ставиться до його динаміки. У нашім випадку він стягується з доходів одержуваних від продажу об'єктів комерційної нерухомості або від їхньої здачі в оренду.

Згідно гл. 23 НК РФ із отриманих доходів громадяни зобов'язані сплачувати податок НДФЛ у загальному випадку по ставці 13 відсотків. Важливо відзначити, що ст. 207 НК РФ відносить до платників податків цього податку фізичних осіб, що є податковими резидентами Російської Федерації, а також фізичних осіб, що одержують доходи від джерел, у Російській Федерації, але не є податковими резидентами Російської Федерації й відповідно до положень ст. 224 НК РФ податкова ставка встановлюється в розмірі 30 відсотків відносно всіх доходів, одержуваних фізичними особами, що не є податковими резидентами Російської Федерації.

Доходи, отримані від продажу майна, у тому числі комерційної нерухомості, і до доходів від здачі таких об'єктів в оренду включаються в податкову базу НДФЛ. Так згідно ст. 210. НК РФ при визначенні податкової бази враховуються всі доходи платника податків, отримані їм як у грошової, так і в натуральної формах, або право на розпорядження якими, у нього виникло, а також доходи у вигляді матеріальної вигоди, обумовленої у відповідності зі статтею 212 справжнього Кодексу. Якщо з доходу платника податків за його розпорядженням, за рішенням суду або інших органів виробляються які-небудь утримання, такі втримання не зменшують податкову базу. При цьому на підставі положень абзацу 1 пункту 18.1 статті 217 НК РФ звільняються від оподатковування доходи, отримані в порядку дарування від фізичних осіб, за винятком випадків дарування нерухомого майна, транспортних засобів, акцій, часток і паїв. Якщо як дарувальник виступає фізична особа, що не є членом родини й (або) близьким родичем фізичної особи, що обдаровується, відповідно до Сімейного кодексу Російської Федерації, то з урахуванням положень абзацу 1 статті 52 і пункту 2 статті 229 Кодексу фізична особа, що обдаровується, самостійно декларує дохід, отриманий у порядку дарування. З метою визначення податкової бази платником податків використовується договірна вартість даримого нерухомого майна. При цьому податкові органи вправі з урахуванням положень пунктів 2 - 11 статті 40 Кодексу перевірити правильність застосування договірної вартості такого майна 1.

Індивідуальні підприємці при вирахуванні податку на доходи фізичних осіб вправі зменшити суму доходів з яких стягується податок на суму документально підтверджених витрат понесених ними у зв'язку з підприємницькою діяльністю, у тому числі пов'язаних з використовуваними ними об'єктами комерційної нерухомості

Потрібно мати на увазі, що відповідно до пп. 1 п. 1 ст. 220 НК РФ громадяни, що продають квартиру, житловий будинок, дачу, садовий будиночок, земельний ділянку, мають право на майнове податкове відрахування. Якщо зазначені об'єкти нерухомості перебували в їхній власності менш п'яти років (при продажі після 1 січня 2005 року - менш трьох років), майнове відрахування надається на суму, отриману від продажу житла, але не перевищуючий один мільйон рублів. Якщо житло перебувало у власності не менш п'яти років (при продажі після 1 січня 2005 року - менш трьох років), майнове відрахування надається в сумі, отриманої від продажу, без яких-небудь обмежень. Однак це положення про майнове податкове відрахування поширюється тільки на житлові приміщення й не може бути застосоване до комерційної нерухомості. Втім згідно ст. 221 НК РФ суми податку на майно фізичних осіб, сплаченого платниками податків - індивідуальними підприємцями приймаються до відрахування в тому випадку, якщо це майно, що є об'єктом оподатковування у відповідності зі статтями глави "Податок на майно фізичних осіб" (за винятком житлових будинків, квартир, дач і гаражів), безпосередньо використовується для здійснення підприємницької діяльності. Необхідно помітити, що іноді податкові органи намагаються стягнути недоїмки в тих випадках, коли підприємці застосовують ці відрахування, однак практика показує, що арбітражні суди відмовляють у задоволенні заяв податкових органів про стягнення недоїмки по податку на доходи фізичних осіб, якщо підприємці підтверджують понесені ними у звітному податковому періоді витрати безпосередньо пов'язані з витягом доходів 2.

Незалежно від можливості одержати відрахування, в обов'язковому порядку до 30 квітня року, що випливає за роком, у якому був отриманий дохід від продажу або здачі в оренду об'єкта комерційної нерухомості повинна представлятися декларація. Якщо строк подання декларації пропущений, буде здійснене стягнення штрафу у відповідності зі ст. 119 НК РФ. скачать dle 10.2 КиноСвин

Наше опитування

Чи потрібен закон про ріелтерську діяльность?

Обов'язково!
Потрібен, тільки якщо це буде грамотний документ
Досить чинного цивільного законодавства
Ніякого толку від нього не буде
Не треба ніякого закону - і без нього нормально працюємо

Гарячі пропозиції

Відвідувачі сайту

Відвідувачі сайту

Якщо у Вас залишилися запитання , ми будемо раді відповісти на них письмо чи за телефоном вказанним у розділі "Контакти". Тому що отримати повну інформацію щодо нерухомості, землі або дуже важко самостійно. Пам’ятайте, що ми завжди Вам раді!