Нерухомість усього світу

Авторизація ріелторів Mac-By.Inc

Підтримка проекту

Хочемо висловити подяку всім тим, хто допомагав нам у реалізації цього проекту. Усім тим, хто надавав нам інформацію, виділяв кошти на запуск проекту. Ось деталі бізнесу цих людей . Завжди приємно, що люди думають і піклуються про культуру, про освіту наших людей. Бізнес завжди має поєднуватися з розвитком культурного потенціалу країни. Дякуємо всім.
Информація щодо кредитних ставок на Кіпрі для кредитування нерухомості

Перепланування квартири в деталях

Добре, коли квартира споконвічно відповідає поданням про комфорт. Якщо ж цього ні, виникають думки про перепланування свого житлового простору Міняти існуючий порядок речей треба акуратно, погодивши всі необхідні кроки у відповідних інстанціях. Інакше їсти ризик заплатити штраф, а те й зовсім втратитися квартири. Правильно оформити перепланування квартири допомагають: директор одного з великих консалтингових центрів Сергій Кадышев і експерти журналу «Діловий Квартал».
- Перебудова й перепланування - це два різних поняття, - розповідає Сергій Кадышев. - Перебудова житлового приміщення являє собою установку, заміну або перенос інженерних мереж, санітарно-технічного, електричного або іншого встаткування, що вимагають внесення змін у технічний паспорт житлового приміщення, а перепланування - це зміна його конфігурації, що вимагає внесення змін у технічний паспорт. Це може бути, приміром, розбирання й установка перегородок, закладка віконних прорізів, устаткування додаткових санвузлів, розширення житлової площі, установка додаткового встаткування, не пов'язана зі змінами планування, установка або зміна розташування убудованих шаф і інших подібних технічних пристроїв у приміщенні. Перебудова й (або) перепланування повинні проводитися з обов'язковим дотриманням вимог російського законодавства. Обов'язкове узгодження з органами місцевого самоврядування, адміністрацією. Для проведення перебудови й (або) перепланування власник представляє в орган, що здійснює узгодження, за місцем перебування приміщення:

1) заява про перебудову й (або) переплануванню за формою, затвердженої Правительством Російської Федерації;

2) правовстановлюючі документи на що переулаштовується й (або) переплановане житлове приміщення (оригінали або засвідчені в нотаріальному порядку копії);

3) підготовлений і оформлений у встановленому порядку проект перебудови й (або) перепланування що переулаштовується й (або) перепланованого житлового приміщення;

4) технічний паспорт що переулаштовується й (або) перепланованого житлового приміщення;

5) згода в писемній формі всіх членів родини, що займають що переулаштовується й (або) переплановане житлове приміщення;

6) висновок органа по охороні пам'ятників архітектури, історії й культури про допустимість проведення перебудови й (або) перепланування житлового приміщення, якщо таке житлове приміщення або будинок, у якому воно перебуває, є пам'ятником архітектури, історії або культури.

Узгодження вимагають не всі види робіт. Скажемо, якщо ви хочете всього лише пересунути ванну з одного кута в інший або зрушити на парі сантиметрів проріз у ненесучих стінах, дозволу оформляти не треба. Так само як і для того, щоб демонтувати внутрішню перегородку між ванною й туалетом. Такі зміни вимагають лише узгодження в керуючій організації, де необхідно одержати копію плану квартири з поэтажного плану будинку з відображенням у ній всіх вироблених змін. Керуюча організація повинна видати документ протягом двох тижнів з моменту обігу. Крім того, не вимагає погоджень перебудова приміщень - щоб розібрати убудована шафа у квартирі досить дозволу всіх її власників.

Самовільними є перебудова й (або) перепланування житлового приміщення, проведені при відсутності підстави-дозволу на перебудову й (або) перепланування житлового приміщення, або з порушенням проекту перебудови й (або) перепланування. Особа, що самовільно переулаштувало й (або) житлове приміщення, що перепланувало, несе передбачену законодавством відповідальність на підставі Коап РФ. Відповідальність за порушення правил користування житловими приміщеннями наступає в наступних випадках:

1. Псування житлових будинків, житлових приміщень, а дорівнює псування їхнього встаткування, самовільне переустаткування житлових будинків і (або) житлових приміщень, або використання їх не по призначенню - тягне попередження або накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від десяти до п'ятнадцяти мінімальних розмірів оплати праці.

2. Самовільне перепланування житлових приміщень у багатоквартирних будинках - тягнуть накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від двадцяти до двадцяти п'яти мінімальних розмірів оплати праці.

3. Власник житлового приміщення, що було самовільно перевлаштоване й (або) переплановано, або наймач такого житлового приміщення за договором соціального наймання зобов'язаний привести таке житлове приміщення в колишній стан у розумний строк і в порядку, які встановлені органом, що здійснює узгодження.

4. На підставі рішення суду житлове приміщення може бути збережене в перевлаштованому й (або) перепланованому стані, якщо цим не порушуються права й законні інтереси громадян, або це не створює погрозу їхнього життя або здоров'ю.

5. Якщо відповідне житлове приміщення не буде наведено в первісний вид у строк, установлений органом, що здійснює узгодження, і не може бути збережене в перевлаштованому виді, суд по позові цього органа приймає рішення:

- відносно власника - про продаж з публічних торгів такого житлового приміщення з виплатою власникові виручених від продажу такого житлового приміщення засобів за винятком витрат на виконання судового рішення з покладанням на нового власника такого житлового приміщення обов'язку по приведенню його в колишній стан;

- відносно наймача такого житлового приміщення за договором соціального наймання - про розірвання даного договору з покладанням на власника такого житлового приміщення, що було наймодавцем за зазначеним договором, обов'язку по приведенню такого житлового приміщення в колишній стан.

Правда, якщо ви не збираєтеся незабаром продавати квартиру, то з оформленням перепланування можна не квапитися. Головне, щоб переділи не перешкодили жити вашим сусідам, тому несучі стіни руйнувати не коштує. Оформлення перепланування не уникнути у випадку, коли ви вирішили переїжджати, продавати, дарувати, приватизувати або робити будь-які інші дії із квартирою. Якщо ви самовільно, без одержання необхідних дозволів, зробили перепланування квартири, оформляти документи прийде через суд. Власникові необхідно буде написати позовна заява про збереження житлового приміщення в перепланованому (або перевлаштованому) стані й прикласти до нього список документів. За часом це може зайняти від 3 тижнів до 2-3 місяців, залежно від складності перепланування й збору документів. Про грошові витрати сказати складніше - розбіг може бути дуже більшим: від 4-5 тисяч до 150 тисяч рублів. Ціни також залежать від складності пророблених робіт. До позовної заяви необхідно прикласти вісім документів:

1. Довідка БТИ про характер перепланування (план приміщення до й після перепланування);

2. Технічний висновок проектної або будівельної організацій з додатком копії ліцензії.

3. Узгодження з Комітетом з архітектурі й містобудуванню для видачі дозволу на перепланування;

4. Висновок Санепіднагляду;

5. Узгодження з ЖЭУ (ТСЖ, іншою експлуатуючою організацією);

6. При утепленні й приєднанні лоджій, балконів до квартири - технічний експертний висновок, виконаний ліцензованою організацією.

7. Згода на перепланування сусідів, що мають загальні стіни й перекриття;

8. У тому випадку, якщо квартира не приватизована, потрібне згода Адміністрації міста на перепланування.

Крім того, з 1 червня 2005 року продавці й покупці квартир і іншої нерухомості зштовхнулися із украй неприємним для них фактом. Виявляється, що із цього моменту всім бажаючої здійснити будь-яку угоду потрібно прикласти до стандартного переліку документів ще один: довідку про відсутність перепланувань (її ще називають довідкою про незмінюваність об'єкта). Необхідність оформлення цього документа затвердило обласне Керування Федеральної реєстраційної служби, а пред'являти його треба в бюро технічної інвентаризації. Причому, для того щоб одержати довідку, доводиться викликати до себе представника БТИ, що повинен ще раз перевірити об'єкт на предмет відсутності перепланування. Чекати довідку доводиться в середньому біля 3-х тижнів, але, за словами очевидців, навіть ті, хто доплачують за терміновість по 600-800 рублів, однаково довго її чекають. Вартість самої довідки коливається: у середньому прийде викласти близько 250 рублів. Причому все це як звичайно супроводжується величезними чергами в БТИ й витраченими нервами на виклик і очікування фахівця. скачать dle 10.2 КиноСвин

Наше опитування

Чи потрібен закон про ріелтерську діяльность?

Обов'язково!
Потрібен, тільки якщо це буде грамотний документ
Досить чинного цивільного законодавства
Ніякого толку від нього не буде
Не треба ніякого закону - і без нього нормально працюємо

Гарячі пропозиції

Відвідувачі сайту

Відвідувачі сайту

Якщо у Вас залишилися запитання , ми будемо раді відповісти на них письмо чи за телефоном вказанним у розділі "Контакти". Тому що отримати повну інформацію щодо нерухомості, землі або дуже важко самостійно. Пам’ятайте, що ми завжди Вам раді!