Нерухомість усього світу

Авторизація ріелторів Mac-By.Inc

Підтримка проекту

Хочемо висловити подяку всім тим, хто допомагав нам у реалізації цього проекту. Усім тим, хто надавав нам інформацію, виділяв кошти на запуск проекту. Ось деталі бізнесу цих людей . Завжди приємно, що люди думають і піклуються про культуру, про освіту наших людей. Бізнес завжди має поєднуватися з розвитком культурного потенціалу країни. Дякуємо всім.
Информація щодо кредитних ставок на Кіпрі для кредитування нерухомості

Товариство власників житла - містифікація або панацея

У березні 2005 року набув чинності новий Житловий кодекс, до якого втримуватися норми, що регулюють порядок "керування житловим будинком" і порядок створення й діяльності Товариств власників житла.
Я нікому не рекомендую бездумно керуватися цим Житловим кодексом, тому що цей документ юридично безграмотний, його норми суперечать один одному й іншим законам, вони неконкретні й розпливчасті.

Зокрема, у ньому не визначене поняття "керування будинком", не існує такого поняття й в інших законах, а під цим терміном фактично мається на увазі надання домовласникам послуг зі змісту будинку.

Позиція житлових чиновників, що агітують за прийняття слабко, що розбираються в законах домовласниками, рішень про "вибір способу керування будинком", цілком зрозуміла, під видом самоврядування їм простіше буде маніпулювати такими некомпетентними домовласниками, а в чиновників у даній ситуації два завдання:

1- зняти із себе відповідальність за зміст будинку;
2 - направити потік грошей (квартплати) у потрібне русло.
З обліком вищевикладеного насмілюся дати домовласникам раду - не дайте себе заплутати заклинаннями типу "житлова реформа", "спосіб керування будинком", "товариство власників житла", а просто спробуйте "відокремити мух від котлет", у чому я й постараюся вам допомогти.

Давайте розглянемо ситуацію: існує житловий будинок, у якому більше половини квартир перебуває в приватній власності великої кількості осіб (домовласників).

Сама квартира перебуває у власності її власника (хоча й це досить умовно, чиєю власністю є підлога вашої квартири, що є стелею нижньої квартири-?), спільна майно будинку (земля, фундамент, покрівля, сходи, горища, підвали, комунікації від уведення в будинок до уведень у квартири й ін.) перебуває в загальній частковій власності всіх власників приміщень у будинку (домовласників).
Що в частині змісту будинку домовласник може зробити індивідуально, і для чого потрібно об'єднувати зусилля всіх домовласників?

В окремо взятій квартирі можна встановити прилади обліку й укласти договори на поставку у квартиру опалення, холодної й гарячої води й каналізацію, електрики, газу, телефонного зв'язку, телесигналу. АЛЕ: доставити все це достаток постачальник зобов'язується тільки до уведення в будинок, а не у квартиру. В окремо взятій квартирі можна зробити поточний ремонт, що не зачіпає чужого майна.


Капітальний ремонт будинку, обслуговування й поточний ремонт спільної майно будинку, благоустрій стосовної до будинку території, вивіз сміття, паспортне обслуговування мешканців, можливо здійснювати тільки централізованим способом, в одній з нижеуказанных форм:

Варіант 1:
1. Вибрати Керуючу організацію.
2. Укласти договори між Домовласниками й Керуючою організацією.

Варіант 2:
1. Створити ТСЖ.
2. Покласти на ТСЖ функції Керуючої організації.

Варіант 3:
1. Створити ТСЖ.
2. Вибрати Керуючу організацію.
3. Укласти договір між ТСЖ і Керуючою організацією (обслуговуючої, природно не один будинок).

Створення ТСЖ при вмілому підході може дати ряд переваг домовласникам: одержання безкоштовно у власність прилягаючої до будинку території й розпорядження нею, одержання в керування державних нежитлових приміщень у будинку, можливість реконструкції будинку й ін., але, саме головне - вибір виконавця на зміст будинку й оплата його послуг безпосередньо одержувачами цих послуг, тобто власниками приміщень. Дуже важливе значення має особистість керівника ТСЖ (голову або керуючого).

Якщо ж домовласники не почали ніяких дій, то по чинному законодавству керуючу організацію й порядок її діяльності по змісту будинку визначає районна адміністрація. Обрана нею керуюча організація повинна укласти договори з усіма домовласниками, що майже ніде не робиться - навіщо керуючої організації брати
на себе якісь зобов'язання, якщо вона й так одержить гроші домовласників, нічим за це не відповідаючи.

А незадоволеним комунальним обслуговуванням мешканцям залишиться тільки право скаржитися у відомі й доступні їм інстанції, які будуть їх уміло "футболити" і годувати невиконуваними обіцянками.
Ніяких інших способів у мешканців впливати на керуючу організацію немає й бути не може, тому що квартплату вони платять однієї організації, обслуговувати їх повинна інша організація, і з жодною ні з іншої в мешканців немає ніяких договірних відносин, що встановлюють взаємні зобов'язання, а відмова одного з мешканців від оплати неодержуваних їм послуг ніяк не вплине на ці організації. Змусити їх виконувати вимоги мешканців може тільки масова, організована й обґрунтована відмова мешканців мешканців оплачувати неодержувані ними послуги.

За підсумками вищесказаного дам пораду:
- якщо Ви власник приміщення в житловому будинку, Вас все влаштовує в комунальному обслуговуванні й у Вас немає ніяких претензій до змісту будинку, те Вам немає необхідності вживати які-небудь дії, і Ви повинні тільки оплачувати квартплату у встановленому розмірі.
- якщо Ви власник приміщення в житловому будинку й Вас щось не влаштовує в його змісті, Вам необхідно разом з іншими домовласниками вибрати одну із трьох форм змісту будинку. Для ухвалення необхідного рішення потрібне згода більш, ніж половини голосів власників приміщень у Вашім будинку, включаючи й державні квартири.

З ряду причин, які неможливо викласти коротко, я рекомендую вибирати Варіант 3.


Будь-якій розсудливій людині зрозуміло, що для споживача єдиним діючим способом одержати якісні й повноцінні послуги, є
безпосередній вибір споживачем виконавця, і оплата послуг безпосередньо їхнім споживачем виконавцеві.
Для цього й необхідно створення об'єднань власників житла в тому числі у формі ТСЖ. скачать dle 10.2 КиноСвин

Наше опитування

Чи потрібен закон про ріелтерську діяльность?

Обов'язково!
Потрібен, тільки якщо це буде грамотний документ
Досить чинного цивільного законодавства
Ніякого толку від нього не буде
Не треба ніякого закону - і без нього нормально працюємо

Гарячі пропозиції

Відвідувачі сайту

Відвідувачі сайту

Якщо у Вас залишилися запитання , ми будемо раді відповісти на них письмо чи за телефоном вказанним у розділі "Контакти". Тому що отримати повну інформацію щодо нерухомості, землі або дуже важко самостійно. Пам’ятайте, що ми завжди Вам раді!