Нерухомість усього світу

Авторизація ріелторів Mac-By.Inc

Підтримка проекту

Хочемо висловити подяку всім тим, хто допомагав нам у реалізації цього проекту. Усім тим, хто надавав нам інформацію, виділяв кошти на запуск проекту. Ось деталі бізнесу цих людей . Завжди приємно, що люди думають і піклуються про культуру, про освіту наших людей. Бізнес завжди має поєднуватися з розвитком культурного потенціалу країни. Дякуємо всім.
Информація щодо кредитних ставок на Кіпрі для кредитування нерухомості

Легалізуємо самовільну будівлю

Що таке самовільна будівля

Самовільною будівлею є житловий будинок, інша будова, спорудження або інше нерухоме майно, створені на земельній ділянці, не відведеному для цих цілей у порядку, установленому законом і іншими правовими актами, або створені без одержання на це необхідних дозволів або з істотним порушенням містобудівних і будівельних норм і правил (*1). Такі будівлі не є об'єктом нерухомості й не підлягають реєстрації як об'єкт права власності на нерухоме майно. Особа, що здійснила самовільну будівлю, не здобуває на неї право власності й, отже, не вправі розпоряджатися нею - продавати, дарувати, здавати в оренду, робити інші угоди.
Самовільна будівля не має також статусу об'єкта незавершеного будівництва й не підлягає державній реєстрації в цій якості.
Як було зазначено Верховним Судом РФ, придбати право власності на самовільно зведену будову, розташована на неправомірно займаній земельній ділянці, у силу приобретательной давнини неможливо (*2). Положення про приобретательной давнини означає, що особа, що не є власником нерухомого майна, але сумлінно й безупинно володіє їм протягом 15 років, здобуває право власності на нього (ст. 234 ГК РФ). Правова позиція Верховного Суду РФ була підтверджена Конституційним Судом РФ, що вказав, що гарантії права власності й права на житло надаються лише відносно того майна, що належить суб'єктові на законних підставах (*3).
Зведення самовільної будівлі тягне відповідальність. Статтею 58 Містобудівного кодексу РФ передбачена відповідальність (дисциплінарна, майнова, адміністративна, карна) для осіб, винних у порушенні законодавства про містобудівну діяльність.
Громадяни або юридичні особи, що займаються самовільним будівництвом, несуть відповідальність відповідно до Кодексу про адміністративні правопорушення РФ (*4). Так, у цьому випадку на громадян накладає адміністративний штраф у розмірі від 3 до 5 МРОТ (*5).
Становити протоколи про адміністративні правопорушення, передбачених ч. 1 ст. 9.5 Коап РФ, мають право посадові особи органів державного архітектурно-будівельного нагляду (ч. 1 ст. 28.3 Коап РФ) і посадові особи органів внутрішніх справ (міліції) (п. 1 ч. 2 ст. 28.3 Коап РФ).

Знос самовільних будівель

Особа, що здійснила самовільну будівлю, повинне за свій рахунок знести її або привести ділянка в первісний стан (*6). Питаннями зносу самовільних будівель займаються місцева адміністрація й суд. Будівля в кожному разі буде підлягати зносу, якщо вона порушує права й законні інтереси інших осіб або створює погрозу для життя й здоров'я громадян.
Подібні норми були й раніше в російському законодавстві. Так, відповідно до Постанови СНК РСФСР від 22.05.1940 № 390 «Про міри боротьби із самовільним будівництвом у містах, робочих, курортних і дачних селищах» (у ред. від 23.07.1993) самовільні забудовники зобов'язані негайно після одержання відповідної вимоги місцевого виконавчого органа влади припинити будівництво й протягом місячного строку самотужки й за свій рахунок знести всі зведені ними будови або частини будов і упорядкувати земельний ділянка. Ця норма застосовується в частині, що не суперечить ст. 222 ГК РФ.

Аналогічне положення є й у земельному законодавстві - при зносі самовільної будівлі винна сторона повинна відшкодувати в повному обсязі шкода, заподіяна в результаті здійснення нею земельних правопорушень, і привести земельна ділянка в придатне для використання стан за свій рахунок (*7).
Знос самовільних будівель виробляється тільки за рішенням суду. Суперечки, зв'язані зі зносом, виникають у зв'язку з позовами приватних осіб і органів місцевого самоврядування (місцевих адміністрацій).

Зверніть увагу!
Якщо самовільна будівля порушує права й законні інтереси інших осіб або створює погрозу для життя й здоров'я громадян, зацікавлені особи вправі звернутися в суд з позовом про її знос.


Як приклад можна привести витяг з постанови Московського обласного суду, що, зокрема, зробив наступний висновок: «Той факт, що будівлі зведені без належного дозволу й не прийняті в експлуатацію, не є достатнім відповідному закону підставою до ухвалення рішення про їхній знос, при тім що дача залишається в користуванні відповідача, будівлі не порушують інтереси інших осіб» (*8). скачать dle 10.2 КиноСвин

Наше опитування

Чи потрібен закон про ріелтерську діяльность?

Обов'язково!
Потрібен, тільки якщо це буде грамотний документ
Досить чинного цивільного законодавства
Ніякого толку від нього не буде
Не треба ніякого закону - і без нього нормально працюємо

Гарячі пропозиції

Відвідувачі сайту

Відвідувачі сайту

Якщо у Вас залишилися запитання , ми будемо раді відповісти на них письмо чи за телефоном вказанним у розділі "Контакти". Тому що отримати повну інформацію щодо нерухомості, землі або дуже важко самостійно. Пам’ятайте, що ми завжди Вам раді!