Нерухомість усього світу

Авторизація ріелторів Mac-By.Inc

Підтримка проекту

Хочемо висловити подяку всім тим, хто допомагав нам у реалізації цього проекту. Усім тим, хто надавав нам інформацію, виділяв кошти на запуск проекту. Ось деталі бізнесу цих людей . Завжди приємно, що люди думають і піклуються про культуру, про освіту наших людей. Бізнес завжди має поєднуватися з розвитком культурного потенціалу країни. Дякуємо всім.
Информація щодо кредитних ставок на Кіпрі для кредитування нерухомості

Приватизація житла: біг з перешкодами

Приватизація в Росії триває вже 16 років. Згодом багато труднощів становлення цього процесу вдалося перебороти. Але дотепер досить часто громадяни, що вирішили оформити права власності на різні об'єкти нерухомості, зіштовхуються із проблемами, у тому числі й правовими.

Прийняття в 1991 році закону «Про приватизацію житлового фонду в Російської Федерацииа» фахівці ринку нерухомості називають знаковою подією. Саме тоді в Росії зародився ринок офіційної купівлі-продажу нерухомості. Приватизація означає передачу об'єкта нерухомості в приватну власність, після чого в людини з'являється можливість розпоряджатися своїм майном - продавати, дарувати, здавати в оренду й т.д. За законом, громадянин Росії має право лише один раз брати участь у приватизації.

Встиг приватизувати - виграв

У громадян, з якихось причин ще що не закріпили за собою у власності «кревні» квадратні метри житлоплощі, часу на те щоб зробити це безкоштовно залишилося не так вуж багато - до 1 січня 2010 р. Потім оформити права власності на квартиру можна буде тільки за гроші. На сьогоднішній день у Петербурзі приватизоване близько 75% житлової нерухомості міста.

частину, Що Залишилася, городян від приватизації втримує або перспектива багатотижневого ходіння по інстанціях, або острах збільшення витрат на зміст квартири.

Рішення питання про приватизацію важливіше всього для петербуржців, що живуть у центрі міста. Особливо актуально це у світлі процесу, що починається, розселення старих будинків і будівництва на їхньому місці комерційних об'єктів. «У найбільш виграшному положенні виявляються ті, хто встиг оформити житло у власність, тому що держава зобов'язана компенсувати ринкову вартість житлової площі або надати іншу квартиру, але відповідного рівня. Якщо ж житло у власності міста, то його мешканців можуть переселити в абсолютно будь-яку квартиру, головне - рівноцінну по метражі», - пояснює генеральний директор агентства нерухомості «Бенуа» Дмитро Щегельский.

При приватизації житлоплощі в історичному центрі може виникнути ряд проблем. Наприклад, якщо будинок ставиться до пам'ятників архітектури. Тоді прийде йти в Комітет з державному контролю, використанню й охороні пам'ятників історії й культури (КГИОП) і замовляти комплексну експертизу об'єкта. Її повинні провести протягом тижня, але на практиці строки досить часто затягаються. Експертиза платна, вартість залежить від обсягу робіт. Далі КГИОП складає акт технічного стану об'єкта й опис предметів охорони, які передає в Комітет з керуванню міським майном. І в КУГИ приймають рішення, чи довірити громадянинові настільки коштовну нерухомість. Якщо приватизацію все-таки дозволять, у Кгиопе необхідно підписати охоронне зобов'язання.

Коли в родині согласья немає

Незважаючи на те що за 16 років механізм приватизації житла був досить налагоджений, досить часто виникають ситуації, у яких без допомоги юристів не розібратися. Найпоширеніші випадки - коли один із зареєстрованих у квартирі членів родини відмовляється від приватизації. У цьому випадку мешканцеві можна приватизувати тільки свою частку.

Великою проблемою при проведенні будь-якої угоди з нерухомістю (у тому числі - приватизації) може стати несанкціоноване перепланування. Якщо технічний план не збігається з реальним положенням справ у квартирі, дозвіл на приватизацію одержати не вдасться. У такому випадку перепланування необхідно зареєструвати й тільки після цього приватизувати квартиру. Якщо незаконна перебудова житла все-таки виявиться, його прийде погодити. Після узгодження необхідно знову йти в жилконтору, брати характеристику квартири (форму 7) і викликати додому майстра з Пиба.

Якщо відмовлять

У судовій практиці нерідкі випадки неправомірної відмови в приватизації підприємствами, на балансі яких перебувають об'єкти житлового фонду. Тим часом закон «Про приватизацію житлового фонду в Російській Федерації» дає вичерпний перелік підстав, по яких житлові приміщення не підлягають приватизації. Це житлові приміщення, що перебувають в аварійному стані, кімнати в гуртожитках, у будинках закритих військових городків, а також службового житлового приміщення.

Буває, що людина, що подала заява про приватизацію й необхідні для цього документи, умер до реєстрації прав на підставі договору передачі житлових приміщень у власність. Даний договір укладається між органами державної влади (або органами місцевого самоврядування), підприємством і громадянином, що одержує права на житло. У такому разі довести право власності на житлоплощу спадкоємцям буває непросто.

Не хочу бути власником

Житловий кодекс дозволяє деприватизировать житло, тобто переводити його із приватної власності назад у муніципальну або державну. У деприватизации зацікавлені насамперед пенсіонери, що побоюються високих сум податку на нерухомість у майбутньому, і військовослужбовці, що приватизували колись кімнати, а тепер одержали можливість придбання квартир по житлових сертифікатах. Питання про деприватизации квартири може бути вирішений двома способами. По-перше, у добровільному порядку - за заявою власника квартири (у такому випадку він і всі особи, які відмовлялися від приватизації на його користь, втрачають права приватизувати яке-небудь житло в майбутньому). Або, по-друге, у судовому порядку - при пред'явленні позову про визнання угоди по приватизації житлоплощі недійсної по підставах, передбаченим Цивільним кодексом РФ. Коло осіб, які можуть звернутися з позовом, залежить від підстави, по якому позов буде пред'явлений. Цей судовий процес дуже складний, і, як правило, без кваліфікованих юристів проблему цю вирішити практично неможливо.

ДОВІДКА

Які документи необхідні для приватизації

- паспорта всіх членів родини, зареєстрованих у квартирі;
- характеристика житлового приміщення (довідка за формою 7 із вказівкою «для ПИБ»), видається в паспортному столі;
- довідка про реєстрацію громадян за місцем проживання (форма 9, із вказівкою «для приватизації»);
- копія ордера (якщо вселилися у квартиру до 2005 року) або договору соціального наймання (якщо вселилися пізніше);
- якщо громадянин зареєстрований у квартирі після 1 січня 1992 року, потрібні архівні довідки про реєстрацію за місцем проживання (за формою 9) із всіх місць попередніх реєстрацій. Такі документи потрібно взяти кожному члену родини, що участвуют у приватизації;
- довідка про неучасть раніше в приватизації (береться в районних агентствах по приватизації тих населених пунктів, де був зареєстрований громадянин);
- якщо після одержання ордера мінялося прізвище, потрібна ксерокопія виданого про це свідчення;
- якщо після одержання ордера у квартирі були зареєстровані батьки, діти або онуки, необхідно представити ксерокопії всіх свідоцтв про народження дітей або про висновок шлюбів;
- якщо після одержання ордера хтось був знятий з реєстрації у зв'язку зі смертю, буде потрібно ксерокопія свідчення про смерть;
- якщо колись замість ордера було видано «Розпорядження голови адміністрації», те необхідно укласти в жилконторе договір соціального наймання, а перед подачею документів на приватизацію - розірвати його;
- технічний паспорт квартири;
- доручення на реєстрацію договору по приватизації. Вона необхідна для Керування Федеральної реєстраційної служби Спб і ЛО, куди представник агентства по приватизації віднесе від вашого ім'я зібрані документи. Деякі нотаріальні контори виписують окремі доручення на кожного члена родини. Насправді всіх майбутніх власників можна перелічити в одному бланку, заощадивши при цьому гроші й не порушивши закон. скачать dle 10.2 КиноСвин

Наше опитування

Чи потрібен закон про ріелтерську діяльность?

Обов'язково!
Потрібен, тільки якщо це буде грамотний документ
Досить чинного цивільного законодавства
Ніякого толку від нього не буде
Не треба ніякого закону - і без нього нормально працюємо

Гарячі пропозиції

Відвідувачі сайту

Відвідувачі сайту

Якщо у Вас залишилися запитання , ми будемо раді відповісти на них письмо чи за телефоном вказанним у розділі "Контакти". Тому що отримати повну інформацію щодо нерухомості, землі або дуже важко самостійно. Пам’ятайте, що ми завжди Вам раді!