Нерухомість усього світу

Авторизація ріелторів Mac-By.Inc

Підтримка проекту

Хочемо висловити подяку всім тим, хто допомагав нам у реалізації цього проекту. Усім тим, хто надавав нам інформацію, виділяв кошти на запуск проекту. Ось деталі бізнесу цих людей . Завжди приємно, що люди думають і піклуються про культуру, про освіту наших людей. Бізнес завжди має поєднуватися з розвитком культурного потенціалу країни. Дякуємо всім.
Информація щодо кредитних ставок на Кіпрі для кредитування нерухомості

Хочете казку? Купите будиночок в Іспанії

Але частка наших співвітчизників у числі власників житла в Іспанії не так вуж великий, як це прийнято вважати, - не більше 1%. Проте значна частина потенційних російських покупців бажала б придбати нерухомість саме в цій країні: для цього існує безліч об'єктивних причин.

Самою очевидною перевагою цієї країни, омиваної водами Середземного моря й не знаючої зими, люди, що мають поверхневе подання про Іспанію, уважають винятково комфортність клімату.

Насправді таке подання має потребу в серйозних уточненнях. По-справжньому комфортними (зрозуміло, на європейський манер) є північні або центральні території. Посушливі райони спопеляючого півдня нагадують Африку й навряд чи прийдуть по смаку росіянам, що звикли до умов середньої смуги Росії. А от мінливий мальовничий рельєф країни дійсно підкуповує.

Для людей, які дивляться на життя тверезо й расчетливо, ця країна - знахідка: стійкий ріст іспанської економіки дозволяє сподіватися, що тутешня нерухомість буде тільки рости в ціні. Нарешті, привабливі й досить нескладні умови для одержання кредитів, що становлять лише 4,7% річних.

Сухою мовою цифр

Якщо вірити даним журналу Economist, вартість 1 кв. м житла в цій країні за останні 20 років збільшувалася в 6,5 рази швидше, ніж у середньому по мирі. Особливо динамічний ріст цін спостерігається в останні 15 років. За 1993 рік подорожчання склало близько 5%, а в період з 1994 по 2000 рік ціни піднялися в середньому на 6-10% у рік. З 2000 по 2005 рік показники подвоїлися й рівнялися близько 20% у рік. Підвищення процентних ставок Центральним європейським банком пригальмувало ріст вартості житла в 2006 році, за підсумками якого зафіксований середній показник подорожчання іспанської нерухомості на 15-16%. Також є дані про вповільнення строків продажі нового житла. Чим обумовлене таке явище?

Очевидно, деяким надлишком пропозиції: багато областей Іспанії в останні роки активно забудовувалися. Яскравий приклад - хаотична забудова Марбельи, що випробувала формений набіг з боку росіян. У результаті території, що втратили колишню привабливість, стали менш кращими для іноземців. Аналитики пророкують, що найближчим часом ослаблення купівельного попиту неминуче приведе до зниження росту будівельного сектора, що вже почалося торік. Втім, оптимістичні від природи іспанці не занадто сумують із цього приводу. Вони думають, що сама економіка Іспанії для підтримки стабільності має потребу в менших темпах росту. Завидна національна філософія, не чи правда?

Романтичний підхід

Прибережні землі Середземномор'я цінувалися завжди. У минулому завдяки близькості морських торговельних шляхів саме отут виникла більшість поселень. Сьогодні цей фактор не грає вирішальної ролі, але прибережні території привабливі для туризму. Цікавлять вони й багатьох потенційних покупців, особливо із числа росіян. Іспанських риэлторов часом дивує, наскільки сильне бажання наших співвітчизників жити «у самого синього моря». Такий романтичний підхід до придбання нерухомості незрозумілий європейцям, що насамперед обертають увагу на практичні речі: співвідношення якості й вартості об'єкта, наявність зручностей, паркувань, розвитий інфраструктури.

Гострий дефіцит земель, розташованих уздовж береговий смуги, довге час сприяв тому, що приріст цін на нерухомість набагато перевищував середньостатистичні показники й для найбільш привабливих об'єктів доходив до 40% у рік. У середньому за підсумками 2006 року середня ціна 1 кв. м на нову нерухомість у столицях приморських провінцій впритул наблизилася до показника Є3 тис. за 1 кв. м. Втім, цю планку варто вважати дуже умовної, оскільки в різних регіонах Іспанії розкид цін на нерухомість величезний. Найвищі темпи росту довгий час показували курортні провінції: Аликанте, Каталонія, Мурсия, Малага, Коста Калида; ледве менші - Валенсийское співтовариство й Балеарські острова.

Варто припустити, що до теперішнього часу ринок нерухомості прибережних територій досяг верхньої крапки. Замічено, що значна категорія власників готелів на узбережжі прагне продати приналежні їй об'єкти, для того щоб придбати нерухомість в інших областях Іспанії. Така тенденція пояснюється ростом популярності туризму в центральній частині країни, що володіє самобутньою природою, пам'ятниками архітектури й мистецтва. Всесвітньо відомі міста, що зберігають пам'ять історії: Мадрид, Севілья, Гренада, Толедо, Кордова, Сарагоса.

Коста Бланка - золота середина

Коста Бланка (у перекладі з іспанського «білий берег») - средиземноморское узбережжя, що простягнулося на 212 км. Його більша частина - території провінції Аликанте, тут перебувають такі відомі курортні центри, як Бенидорм і Торревьеха, оточені цілющими озерами й пляжами. Клімат Коста Бланки вважається одним з найбільш сприятливих, що сполучать тепло півдня й буйство зелені, що панує на півночі, - словом, отут м'який средиземноморский клімат. На тлі багатого природного ландшафту, пам'ятників історії й культури така земля здається втіленим раєм.

Найбільш відомим туристичним центром узбережжя є місто Аликанте, що зберігає сліди багатьох архітектурних стилів: грецької, романського, мавританського, готики, барокко й модерну. Це місто замків, природних парків, стародавніх вуличок, оберігаються старанно від сучасних перетворень, і площ, перетворених у музеї під відкритим небом. Особлива визначна пам'ятка - замок Санта Барбара, розташований на скелі висотою 166 м. Піднявшись на його вершину, можна побачити все місто, як на долоні.

Найбільшим туристичним центром Коста Бланки є Бенидорм, що здобув свою славу завдяки винятковому місцю розташування. З боку моря місто вкрите гігантським стрімчаком, з боку суши - високими горами, що захищають від різких змін погоди й холодних північних вітрів. Удале географічне положення формує унікальний природний мікроклімат: тепла без перепадів вода, настільки ж тепле повітря і яскраве безхмарне небо.

Туристична інфраструктура поставлена на найсучасніший рівень. Яскравий приклад - аксонометричний «Акваландия» з басейнами, водяними гірками й печерами. У центрі міста перебуває площа Торос, де проводяться стародавні іспанські змагання - бої биків, а також гігантський парк атракціонів.

Залишається дивуватися, як, незважаючи на жваві ритми життя в цьому знаменитому туристичному місці, іспанці вміють охороняти культуру колишніх сторіч.

Буквально метри відокремлюють недоторкані квартали стародавньої напівзруйнованої забудови від нових будинків ультрасучасного Бенидорма.

Немає нічого дивного, що саме ці благодатні у всіх відносинах території були вподобані для активного будівництва. На Коста Бланку переважають вілли й особняки в полонинах з видами на море. Їхня вартість часом перевищує Є10 тис. за 1 кв. м.

Коста Брава: цивілізована північ

Не менш цінуються й території, розташовані в північній частині Средиземноморского узбережжя Іспанії, що починається в 40 км до півночі від Барселони й тягнеться до границі із Францією. На узбережжя Коста Брава багато гарних відокремлених куточків, де скелясті береги чергуються з тихими бухтами, а сосни спускаються до самого моря. На відміну від багатьох чисто туристичних областей країни Коста Брава добре розвинена в промисловому відношенні, що створює можливості не тільки для туризму, але й для ділової діяльності.

З об'єктів нерухомості, що здобуваються для проживання, найбільшою популярністю користуються невеликі будиночки середньої цінової категорії, які розташовані на узбережжя. Однак території Коста Браві настільки великі, що зустрічається практично все: від багатих сучасних вілл і особняків до невеликих чи ледве не глиняних будиночків, що зберегла риси колишніх епох.

Барселона - найдорожче місто країни

Барселона розташована на північному сході Іберійського півострова. Це столиця Каталонії й другий по чисельності населення місто Іспанії. Одночасно він чи є не найдорожчим у країні - вартість житла перевалила за оцінку Є4 тис. за 1 кв. м.

Документально зафіксована історія Барселони сходить до заснованого на цьому місці в II столітті до н.е. римської колонії, але відродження й індустріальний ріст міста відзначені із другої половини XIX століття. Не можна затверджувати, начебто це місто відрізняється особливою присутністю пам'ятників, оскільки величезна культурна спадщина зберігає більшість сучасних міст Іспанії, але Барселона має свою особливу особу з відбитком модернізму.

По суті своєї це навіть не місто, а скупчення декількох різноманітних міст. Це пов'язане з особливим підходом іспанців до перебудови й планування нового будівництва. Святе правило - охорона стародавніх звивистих вуличок, руїн у стародавньому Готичному кварталі в центрі міста, що бережуть історичну пам'ять поколінь і привабливих для туристів. Як жаль, що таке поважне відношення до історії зовсім неведомо вітчизняним містобудівникам!
Квартали району Эщампле, що з'явився в другій половині XIX століття, навпроти, чітко обкреслені. Але навіть у самому центрі сучасної забудови може зустрітися площа, чиїм самим помітним декоративним елементом є заводська труба, що нагадує про раніше старі фабрики, що розташовувалися тут.

У Мадриді є всі

Столиця Іспанії, що перебуває в центрі Пиренейского півострова, дає початок всім національним дорогам країни й по праву вважається однієї з найбільш привабливих як для туристів, так і для потенційних власників нерухомості. Це одне із красивейших міст миру, великий європейський центр культури, утворення, науки, промисловості й транспорту. Всі ці обставини притягальні для бізнесу й різних форм інвестицій, включаючи вкладення в нерухомість.

Мадрид умовно ділиться на дві частини: центр - стародавнє ядро, як і водиться в древніх містах, з вузькими й хаотично пересічними вулицями й більшою кількістю будинків. У міру видалення від центра з'являються прямі вулиці, що перпендикулярно перетинаються між собою, і, нарешті, можна бачити квартали, що несуть яскраво виражені традиції містобудування нашого часу.

Всіх визначних пам'яток не перелічити. Сама помітна з них - це королівський палац, оточений садами, у цей час частково відкритий для публіки - чудовий зразок палацової архітектури XVIII століття. Мадрид - місто мальовничих парків, таких, як, наприклад, Ретиро або Ботанічний сад. Велика кількість музеїв і художніх галерей, серед яких виділяється Прадо (один із самих знаменитих музеїв світового живопису) і його філія, Касон дель Буэн Ретиро, де виставлена сама знакова картина ХХ сторіччя - «Герника» Пабло Пикассо.

Як і в Барселоні, особливу цінність тут представляють стародавні будинки, вони дороги, престижні, користуються незмінним попитом. Але далеко не кожний стародавній будинок зручний для проживання. Причина такого явища навіть не в тім, що змінилися подання про комфорт. Справа в тому, що нерідко покупцями стають заможні іспанські громадяни, що здобувають стародавні будинки й перебудовують їх по власним, іноді легковажних і непрофесійних поданнях. Житло в старих районах може доставляти проблеми й у тому випадку, якщо й зовсім не піддавалося капітальному ремонту. Особливо часто виявляються подвластны часу дерев'яні будівлі, що фізично віджили своє століття.

Здобуваючи нерухомість у Мадриді або Барселоні, особливо з інвестиційними цілями, важливо орієнтуватися в системі переваг, що зложилися в цій країні. Серед достоїнств, які особливо цінують покупці, на першому місці коштує гарне розташування будинку (у центрі міста біля станцій суспільного транспорту). Втім, користь такої переваги нашим співвітчизникам пояснювати не потрібно.

А от якість оздоблювальних матеріалів, добротність інтер'єрів, оброблених не тільки сучасними технологичными матеріалами, але й традиційним натуральним каменем (гранітом або мармуром), - вимога більше іспанського (може бути, навіть і загальноєвропейського) характеру. Європейці часто не схильні розцінювати дорогий будинок як будівельна площадка для втілення експериментальних ідей, як це нерідко відбувається в Росії.

Іспанці дуже цінують безпеку, тому віддають перевагу будинкам, де передбачені послуги консьєржа. Якщо до списку достоїнств додати зручно розташований у самого будинку паркинг, то ми одержимо портрет ідеального столичного будинку. Насправді таких у більших містах Іспанії існує небагато. Найчастіше доводиться миритися з відсутністю гаража, оскільки навіть не для всіх нових будинків місцеві влади дозволяють споруджувати стоянки. У житлових районах рідко зустрінеш настільки необхідний атрибут сучасний життя, як спортзал або басейн. Та й рівень комфорту в будинках, як правило, далекий від зразкового.

Що таке нерухомість по-испански?

Нерухомість будь-якої країни має свої особливості, що відбивають національний характер і географічний колорит, систему подань про комфорт і специфіку будівельних технологій. Такі є й в Іспанії.

Багато об'єктів, що зустрічаються на території Іспанії, принципово не відрізняються від звичних і пізнаваних типів сучасного житла. Такі, наприклад, квартири-студії (studio), що мають одну більшу кімнату, як правило розташовану в багатоповерховому будинку. Це недорогий сегмент житла, чого не скажеш про квартири типу piso або apartamento, у яких звичайно одна або кілька спалень, вітальня-їдальня, кухня, одна або кілька ванних кімнат.

Квартира також може мати галерею (довгий коридор з вікнами), роздільні вітальню і їдальню, солярій, тераси, різні підсобні приміщення, навіть спортзал і власний басейн, тому не варто порівнювати квартири тільки по кількості спалень. Залежно від місця розташування сучасні житлові будинки часто мають загальний басейн, сад, дитячу площадку, іноді корт, тренажерні зали, автостоянку - це квартири в сучасних житлових комплексах.

З погляду зручності квартира вигідніше, ніж вілла: не потрібно приділяти увагу підтримці й обслуговуванню території, очищенню басейну, догляду за садом - все це лягає на плечі обслуговуючого персоналу. Подібні послуги прийде оплачувати окремо й в обов'язковому порядку, причому протягом усього року.

Та й по грошам квартири набагато привлекательнее: за більшу вітальню з каміном, трьома спальнями й такою же кількістю санвузлів, доповнену просторими сонячними терасами, іспанські будівельні компанії просять від Є350 тис. до Є600 тис. Це в значній мірі пов'язане з тим, що не доводиться платити за додаткову ділянку (земля в Іспанії дуже дорога, наприклад, уважається, що дві-три сотки навколо будинку - уже чимало).

Настільки ж престижними вважаються котеджі (chalet) і вілли (villa) - це сугубо індивідуальне житло, що відрізняють всі зручності й маса додаткових приміщень: спортивний зал, сауну, гараж, величезну ділянку землі з тенісним кортом і плавальним басейном. Список може варіюватися.

Розмір житла залежить від площі ділянки. Найбільш затребувані вілли на схилах гір з панорамним видом на море. Ціни на вілли невеликої площі (від 150 кв. м) починаються з Є200 тис. у не самих популярних районах і доходять до декількох мільйонів на престижних курортах. У середньому придбання або зведення гарної вілли площею 300-350 кв. м обійдеться в суму від Є800 тис. до Є1 млн.

У числі більше демократичних типів нерухомості варто назвати бунгало (аналог таунхаусов) - суміжні, об'єднані в блоки будинки, що часто мають загальний басейн і сад. Будівлі розташовані на невеликій власній ділянці земллі, що хазяїн вільний використовувати за своїм розсудом.
Досить специфічні квартири, які називають «атико» (atico), розташовані на останньому поверсі житлового будинку - свого роду пентхаусы. Але іспанці використовують такі приміщення досить своєрідно - як підказує фантазія й звички кожного власника. Деякі перетворюють даху будинків у банальні підсобки, інші влаштовують солярії й басейни.

Свої назви, що запам'ятовуються, мають і земельні ділянки. «Фінка» (finca) - це ділянка землі в заміській місцевості. Це не дикий пустир із самотнім деревом, часто пропонований у підмосковних селищах, а окультурена ділянка, засаджена апельсиновими або персиковими деревами. Примітка finca con agua y luz означає, що до ділянки підведені вода й світло. «Парцела» (parcela) - ділянка землі, що може бути розташований де завгодно: у місті, урбанизированной або сільської місцевості.

В іспанців є й родові назви, що позначають не якийсь конкретний будинок, але будинок як такий. Це «вивиенда» (vivienda) - житло без точного визначення типу (апартаменти, бунгало, котедж). Частіше зустрічається стосовно до квартир. Ще вдома називають «каса» (сasa), але в цьому випадку мається на увазі саме окремо варта будівля. «Каса дель пуэбло» (casa del pueblo) - будинок у селі.

Варто помітити, що села в Іспанії мають мало загального з російськими. Будинок у селі - поняття досить розпливчасте, так може називатися практично все, що завгодно: від глиняної будівлі із земляною підлогою (таких чимало на південної, порівняно бідній окраїні півострова) до сучасного котеджу з безліччю спалень, джакузи й параболічних антен. Так що специфічна іспанська термінологія допомагає зорієнтуватися лише загалом, але кожний випадок варто розглядати окремо.

Права власності не терплять суєти

Вступ у права власності на іспанську нерухомість припускає досить просту процедуру, але тягнеться вона довго й коштує відносно дорого. У принципі власником нерухомості має право стати як резидент, так і нерезидент (організація, зареєстрована на території іншої держави, або частка особа, що має іноземне громадянство). Обмежень на придбання нерухомості нерезидентами не існує. Власником у підсумку є той, хто записаний в офіційному документі - эскритуре (eskritura publica). Після здійснення угоди купівлі-продажу підписана в присутності іспанського нотаріуса эскритура направляється в територіальний Регістр власності, де їй привласнюється реєстраційний номер, номер запису, аркуша й тому.

Правда, ця простота коштує певних грошей - вступ у права власності по іспанським законом обходиться як мінімум в 10% вартості об'єкта. Ця сума складається з наступних обов'язкових платежів: 0,4-0,8% ціни нерухомості забирають нотаріальні витрати, документальне оформлення юридичних актів обходиться в 1-2% і порядку 0,5% - реєстраційні витрати. Основні витрати при оформленні доводяться на виплати іспанського ПДВ: 6% вартості об'єкта, якщо він здобувається на вторинному ринку, 7% - якщо мова йде про нову квартиру або будинок, 16% - при покупці вільної земельної ділянки.
Сам процес реєстрації проходить по-іспанськи неспішно, з постійними перервами на сієсту, у підсумку віднімає порядку трьох місяців. Показово, що тільки нотаріальне підписання контракту купівлі-продажу нерухомості без використання іпотечного кредиту займає по іспанських нормативах від 7 до 20 робочих днів, а з використанням іпотеки - від 30 до 40 днів.
скачать dle 10.2 КиноСвин

Наше опитування

Чи потрібен закон про ріелтерську діяльность?

Обов'язково!
Потрібен, тільки якщо це буде грамотний документ
Досить чинного цивільного законодавства
Ніякого толку від нього не буде
Не треба ніякого закону - і без нього нормально працюємо

Гарячі пропозиції

Відвідувачі сайту

Відвідувачі сайту

Якщо у Вас залишилися запитання , ми будемо раді відповісти на них письмо чи за телефоном вказанним у розділі "Контакти". Тому що отримати повну інформацію щодо нерухомості, землі або дуже важко самостійно. Пам’ятайте, що ми завжди Вам раді!