Нерухомість усього світу

Авторизація ріелторів Mac-By.Inc

Підтримка проекту

Хочемо висловити подяку всім тим, хто допомагав нам у реалізації цього проекту. Усім тим, хто надавав нам інформацію, виділяв кошти на запуск проекту. Ось деталі бізнесу цих людей Эпиляция ростов эпиляция роста волос . Завжди приємно, що люди думають і піклуються про культуру, про освіту наших людей. Бізнес завжди має поєднуватися з розвитком культурного потенціалу країни. Дякуємо всім.
Информація щодо кредитних ставок на Кіпрі для кредитування нерухомості

Як взяти кредит на покупку квартири за кордоном?

Дистанційна іпотека

Квартира на Кіпрі, не виїжджаючи з Москви

Ігор, співробітник однієї з московських компаній, одержав іпотечний кредит на кіпрську квартиру, не виїжджаючи з Москви. 'Потрібну квартиру варто шукати через фірму-забудовника або риэлтерскую контору, їхніх представництв у Росії багато. Але краще мати справа не з риэлтером, а з будівельною компанією, це надійніше',- говорить він. Головне, щоб будівельна компанія була більша, мала досвід роботи - краще років 20 - і безліч побудованих об'єктів. З маленької, нікому не відомою компанією банк кредит не дасть, затверджує власник квартири.

Після того як підходящі апартаменти знайдені, потрібно внести аванс - біля $1 тис.

Потім Ігор разом із представником компанії-забудовника відправився в московське представництво кіпрського банку із заявкою на кредит. Документи потрібні були ті ж, що й для російської іпотеки, банк розглядав їх біля двох тижнів. Після схвалення кредитної заявки йому відкрили рахунок у цьому банку, на якому надійшли гроші банку, а він перевів свої 40% вартості квартири. 'Якщо квартира тільки будується, можна розтягти платежі до чотирьох разів',- ділиться досвідом власник кіпрської нерухомості. Останній платіж повинен бути перед самою здачею. Квартира, природно, перебуває в заставі в банку. Оформлення кредиту й договору купівлі-продажу зайняло місяц-півтора.

Всі документи й забудовник, і банк оформляли у своїх московських офісах. Їхати на Кіпр треба було лише після здачі будинку - підписувати акт приймання. Тепер квартира перебуває у власності Ігоря й у заставі в банку, але залишилася ще одна формальність- біля двох років іде на обов'язкове оформлення у власність символічної ділянки землі під будинком - цей документ називається титулом.

Це хоч і довга, але формальна процедура.

Зручно й по кишені

Експерти ринку закордонної нерухомості ділять країни на два типи - 'старі' і 'нові'.

'Старі' країни - це традиційні ринки, нерухомість на які російські жителі купували ще в 1990-х. Це Франція, особливо Блакитний берег, улюблений туристами, Іспанія',- говорить зампредседателя НПК ' Кручений-Сервіс', ексклюзивного представника іспанської будівельної групи Fadesa у Росії, Ромуальд Шидловский. Нові, що розвиваються ринки - це Угорщина й Польща, які недавно вступили в Євросоюз і де ціни на нерухомість сильно ростуть. Це Болгарія, що збирається стати частиною єдиної Європи. 'Дуже перспективний ринок - Марокко. Це те ж Середземномор'я, що й Іспанія, але ціни на апартаменти вдвічі менше, поки цей напрямок не дуже 'розкручений' щонайдужче. До речі, торік ця країна ввела безвізовий режим для громадян Росії',- відзначив Шидловский. За його словами, марокканські влади всерйоз зайнялися розвитком туристичних послуг, тому, купивши там апартаменти, можна вигідно здавати їх всемірним туристам, серед яких в основному європейці,- на це немає обмежень для нерезидентів.

'Зараз відбувається багато угод саме зі споруджуваним житлом. У деяких країнах, наприклад Марокко, саме цей спосіб буде вигідніше, а тільки що побудоване житло якісніше вторинного',- говорить Шидловский. У цьому випадку покупцеві немає необхідності мати справа з банком, договори полягають із забудовниками. При цьому загальноприйнята практика за рубежем- при будівництві будинку фірма-забудовник не витрачає гроші пайовиків, а вкладає свої. 'За рахунок цього й строк затримок, і ризик шахрайства мінімальні, у випадку проблем виплачуються неустойки, а основна сума повинна бути внесена тільки після здачі будинку',- говорить Шидловский.

'Найбільш популярними в наших співвітчизників є країни з лояльним законодавством у сфері нерухомості- Іспанія, Кіпр, Монако',- говорить аналітик департаменту іпотечного кредитування Юниаструм банку Леонід Аннуэль. У більшості європейських країн російські жителі мають можливість одержання іпотечного кредиту, але умови скрізь різні. Порівняно просто одержати кредит в Іспанії.

Для цього будуть потрібні переведені й нотаріально засвідчена копія закордонного паспорта, документ, що засвідчує доходи громадянина за рік,- податкова декларація або довідка 2-НДФЛ і виписка з рахунку в іспанському банку (рахунок потрібно відкрити заздалегідь, проблем із цим не виникає, а тривалість володіння рахунком не важлива). 'Можна із упевненістю сказати, що ніде, крім Іспанії, вам не дадуть кредит під заставу житла, що купується, на 60-70% на 30 років тільки по пред'явленні закордонного паспорта',- говорить Аннуэль. Небагато сутужніше, на його думку, оформити іпотеку в Англії й Франції (банки вимагають, щоб позичальник жив і працював або мав свій бізнес у країні.- 'Бізнес'), а от в Італії для російських громадян це практично неможливо. 'У Швейцарії діє закон, що забороняє іноземним громадянам, що не мають посвідка на проживання, купувати нерухомість. У Чехії й Словаччині придбання нерухомості іноземцями можливо тільки при оформленні на юридичну особу. В Австрії для придбання нерухомості необхідно прожити в країні не менш трьох років. У Німеччині й Англії є ряд обмежень, пов'язаних з вимогами імміграційної служби',- говорить директор департаменту іпотечного кредитування Національного банку 'Траст' Тетяна Шваб.

Легко купити нерухомість у кредит в Об'єднаних Арабських Еміратах (ОАЭ). Новий закон про нерухомість, недавно прийнятий у цій країні, дозволяє купувати нерухомість нерезидентам. Кредити нерезидентам дають і місцеві, і іноземні банки - різниця тільки у вимогах до позичальників і строках. Наприклад, National bank of Dubai видає іпотеку й резидентам, і экспатам, і нерезидентам. Але для резидентів мінімальний дохід, що дозволяє претендувати на кредит, складе мінімум 8 тис. дирхамов ($1 дорівнює 3,66 дирхама), для экспатов - 10 тис., для нерезидентів - 25 тис. дирхамов. Резидентам можуть дати кредит на строк до 20 років, экспатам - до 15 і нерезидентам - до 12 років. Первісний внесок- 10-20%, але в деяких банках він залежить від оцінки доходу позичальника. А от на ставки по кредитах походження позичальника впливає рідко, частіше вони залежать від способу підтвердження доходу.

Деякі банкиработают тільки з вихідцями з певних країн (така ситуація характерна не тільки для ОАЭ).

Наприклад, англійська фінансова група Lloyds TSB кредитує в ОАЭ тільки місцевих жителів або англійців.

Вартість нерухомості в ОАЭ порівнянна з московської. Наприклад, студія з видом на Перську затоку в Дубаи коштує від $120 тис., апартаменти із двома спальнями - від $300 тис., у невеликих містах нерухомість дешевше. Необхідні документи - переведені й завірені паспорт, трудова книжка, виписка з банківського рахунку за шість місяців, інші документи - податкова декларація, довідка про володіння нерухомістю.

Страхування нерухомості й життя в ОАЭ обходиться до 0,5% від вартості житла, за оформлення кредиту можуть взяти 0,5-1,25% вартості кредиту.

'Часто при іпотеці страхується тільки нерухомість, страхування життя й титулу, як у Росії, може не знадобитися. При цьому ставки по страхуванню квартири значно менше, ніж у Росії',- говорить Шидловский.

Умови

Крім динаміки цін на нерухомість велике значення мають і умови іпотечного кредитування для іноземців. Так, в Іспанії можна одержати в кредит до 80% від вартості нерухомості, у Франції - до 70%, в Англії ця сума ще менше. Причому в Іспанії фіксована ставка по кредиту в середньому складе 3,5-5%, у Франції - 4,5-6%, в Англії - 5-6,5%.

Дуже поширені плаваючі ставки й різні програми. Наприклад, популярні програми з так званим grace period - відстрочкою початку виплат по кредиту. Він може тривати до року.

По-різному поставлена й процедура перевірки кредитоспроможності клієнтів. Практично скрізь є вимоги про співвідношення щомісячного доходу й виплат по кредиту. Властиво, виходячи з них і визначається максимально припустимий розмір кредиту. Щомісячний дохід позичальника повинен бути як мінімум удвічі більше, ніж виплати банку.

Прибутковість

Чи можна ставитися до покупки закордонної нерухомості за допомогою іпотеки як до вигідного інвестиційного починання? 'Думки на цей рахунок різні, але в кожному разі не слід очікувати занадто багато чого',- говорить Аннуэль.

У Європі прибуток від приватних інвестицій у нерухомість набагато менше, ніж у Москві, але ееполучение більше передбачувано. Тому покупка квартири в країнах Євросоюзу з перспективою її наступного перепродажу вигідний не як спосіб швидкого збагачення, а як можливість збереження засобів. Наприклад, в Англії ціни на нерухомість протягом сторіччя подвоювалися кожні сім років. А с 2003 року темп росту цін ще збільшився - їхнє подвоєння прогнозується всього за п'ять років. У Лондоні можна одержати кредит у розмірі 66% від вартості житла. Якщо квартира в Лондоні коштує 390 тис. фунтів стерлінгів, то первісний внесок складе 130 тис. фунтів. Якщо ріст на 20% у рік продовжиться, через рік вартість житла підніметься з 390 тис. фунтів до 486 тис. фунтів, а це 60% доходу за рік, адже ви вклали тільки 130 тис. фунтів. Звичайно, свої 60% відразу ви на руки не одержите - для цього треба продати житло. Але до моменту закінчення виплат по кредиту вартість квартири може ще вирости, а покупець вправі одержувати все це час дохід від здачі в оренду. Саме ця арифметика залучає капітали, у тому числі й російські, на цей багатообіцяючий ринок, говорить Аннуэль.

'Якщо ж ви виходите із чисто інвестиційних завдань, то я б запропонував звернути увагу на міста, вибір яких для наших співвітчизників не здається очевидним,- наприклад, на Пекін',- говорить Аннуэль. У Китаї прибуток від вкладень у нерухомість за перший квартал цього року досягала 40%. У Бейруті на сьогодні цілком реальні 40% річних. Не дивно, що в ці країни стікаються потоки інвестицій. Для порівняння: у Москві ріст цін за перше півріччя 2006 року склав більше 50%. Ці ринки гарні ще й тим, що вони, на відміну від деяких європейських, не настільки перегріті, і можна із упевненістю прогнозувати їхній стабільний ріст, принаймні, до 2008 року. скачать dle 10.2 КиноСвин

Наше опитування

Чи потрібен закон про ріелтерську діяльность?

Обов'язково!
Потрібен, тільки якщо це буде грамотний документ
Досить чинного цивільного законодавства
Ніякого толку від нього не буде
Не треба ніякого закону - і без нього нормально працюємо

Гарячі пропозиції

Відвідувачі сайту

Відвідувачі сайту

Якщо у Вас залишилися запитання , ми будемо раді відповісти на них письмо чи за телефоном вказанним у розділі "Контакти". Тому що отримати повну інформацію щодо нерухомості, землі або дуже важко самостійно. Пам’ятайте, що ми завжди Вам раді!