Нерухомість усього світу

Авторизація ріелторів Mac-By.Inc

Підтримка проекту

Хочемо висловити подяку всім тим, хто допомагав нам у реалізації цього проекту. Усім тим, хто надавав нам інформацію, виділяв кошти на запуск проекту. Ось деталі бізнесу цих людей . Завжди приємно, що люди думають і піклуються про культуру, про освіту наших людей. Бізнес завжди має поєднуватися з розвитком культурного потенціалу країни. Дякуємо всім.
Информація щодо кредитних ставок на Кіпрі для кредитування нерухомості

Нерухомість Туреччини

Головною причиною росту популярності нерухомості Туреччини серед закордонних покупців експерти називають ріст турецької економіки й активізацію, що пішла, будівельного ринку. Якщо дотепер у цій країні велося переважно готельне будівництво, то останнім часом значно збільшилося число компаній, що спеціалізуються на будівництві житлових комплексів, що включають вілли й апартаменти. Безперечною перевагою турецької нерухомості є її відносна дешевина. Пристойна вілла із трьома спальнями коштує від 180-225 тис. євро.

На думку фахівців, важливу роль в ухваленні рішення про придбання нерухомості в цій країні з мусульманським віросповіданням грає й прекрасний клімат найбільш популярних курортів Средиземноморского й Егейського узбережжя Туреччини. За словами експертів компанії Митропа Юкрейн, саме завдяки відмінному відпочинку, високому рівню сервісу в готелях, гарним кліматичним умовам, багатій культурі й кухні з безліччю екзотичних блюд і вкуснейших насолод Туреччина стала відомої й близької для більшості українців країною. «Не дивно, що многим відпочиваючої схотілося одержати в особисте користування часточку такої східної казки», - говорить Марія Коноваленко, директор компанії Митропа Юкрейн. З такою думкою згодні й фахівці компанії «Ренесанс», які відзначають, що на Средиземноморском узбережжя Туреччини 300 сонячних днів у році. М'який клімат узимку, що дозволяє відпочивати тут цілий рік, залучає безліч покупців нерухомості із усього миру.

Крім мальовничої природи й сонячної погоди, важливу роль для іноземних покупців нерухомості тут безсумнівно грають і причини чисто прагматичні. Так, у Туреччині поки досить прийнятні ціни на житло (які, втім, ростуть щорічно на 30-40%), нескладна, хоч і тривала процедура реєстрації права власності на нерухомість, а також невисокий прожитковий мінімум і кваліфіковане медичне обслуговування.
«Сьогодні будівельна галузь переживає тут справжній бум. Саме тому ми називаємо цей час - часом купувати, тому що на ринку зложилася надзвичайно сприятлива ситуація, обумовлена більшою кількістю пропозицій і дуже приємними цінами на них, - говорить менеджер російськомовного напрямку АН «Tolerance-Homes» Сергій Волченков. - Таким чином, можна підібрати нерухомість для будь-якої людини, виходячи з його потреб і запитів. Наприклад, мінімальна ціна на квартиру в новому будинку в районі недалеко від моря починається від 35 тис. євро й це з повною внутрішньою обробкою, сантехнікою й кухонними меблями».
«Найбільш привабливим регіоном в інвестиційному плані на даний момент є Аланья. У цей час Аланья активно прагне стати незалежним містом, і Європейський союз уже виділив цієї місцевості 800 тис. євро на розвиток», - розповідають фахівці компанії «Ренесанс», відзначаючи, що населення Аланьи сьогодні активно росте, відповідно росте й потреба в житло й ціни на нього.
«Ще одним моментом, що заслуговує уваги іноземних покупців, є низьке оподатковування об'єктів нерухомості й угод з ними. На сьогодні, оформляючи нерухомість у власність, податкові послуги обійдуться покупцеві від 3% її загальної вартості. Щорічний податок на нерухомість становить 0,1% для будинків і 0,3% для земельних ділянок. Варто відзначити, що у випадку придбання новобудов власники не обкладаються щорічним податком на нерухомість протягом перших 4-х років володіння нерухомістю. Крім того, якщо строк володіння нерухомістю в Туреччині був не менш 5 років, то при наступному перепродажі отриманий прибуток не буде обкладатися податком», - відзначають в «Ренесансі».

Далеко не останнім фактором, за словами фахівців, є й близькість Туреччини до України, адже летіти з Борисполя до Антальи друга година, і квитки коштують набагато дешевше, ніж в інші теплі країни. «А очікуваний вступ країни в Євросоюз означає не тільки високий рівень економічного розвитку, але і його подальше підвищення», - говорить Марія Коноваленко.
До 2003 року придбання власності в цій країні було недоступно для іноземців, а до 2004 року було можливо тільки для юридичних осіб. Тепер же нерухомість може бути придбана й фізичною особою, для цього іноземцеві необхідно лише дозвіл військового відомства в Измире.
За словами фахівців компанії Митропа Юкрейн, за останні три роки українці відкрили для себе Туреччину як країну для закордонного інвестування в нерухомість. Найбільшою популярністю серед наших співвітчизників сьогодні користуються такі курортні зони, як Анталья, Кемер, Аланья, Бодрум, Фетхие. «На вибір того або іншого регіону впливають у першу чергу сталі туристичні пристрасті людини, розташування об'єкта (або в тихій місцевості, або в самому серці жвавого курорту), ціль покупки й, природно, фінансові можливості покупця. Вибір регіону - це ще, почасти, і вибір сусідів. Наприклад, Фетхие, розташований на Егейському узбережжі в підніжжя гори Мендос, - традиційне пристановище голландців і англійців. Німці віддають перевагу Аланье. Громадяни країн СНД найчастіше звертають увагу на нерухомість в Анталье», - говорить г-жа Коноваленко, відзначаючи, що, крім вищевказаних європейців, Туреччину як инвестиционно привабливу країну для себе встигли відкрити ірландці, скандинави, ізраїльтяни й навіть американці з канадцями.

«По даним Головного кадастрової керування Турецької республіки, на кінець 2006 року росіянами на території Туреччини було придбано 234 об'єкта нерухомого майна, громадянами України - 33 об'єкта (25 - власниками). Однак дана статистика враховує лише покупців, що одержали TAPU, - єдиний документ, що засвідчує право власності на певний об'єкт нерухомості, підтверджує передачу цього права й одноособове володіння нерухомістю покупцем. Але оскільки процедура оформлення TAPU займає близько 6 місяців, на сьогоднішній день число власників нерухомості на території країни серед росіян і українців набагато більше, оскільки інтерес наших громадян до нерухомості в Туреччині росте з кожним днем», - додають експерти компанії «Ренесанс».

За словами директора АН TUS Єгора Турченко, Анталья - це літня столиця країни й притулок росіян і українців. Тут є російська школа, постійно проживаюче російськомовне співтовариство й, що немаловажно, поруч аеропорт. Житло отут затребуване в основному у двох прибережних районах - Коньяалты й Лара. Вілли наші співвітчизники воліють купувати не дуже далеко від берегової лінії. У цьому головну відмінність «пострадянських громадян» від інших іноземних покупців. У торосских горах, на відстані 30 км від моря, європейці будують (і розпродають!) селища на 2-3 тис. вілл кожний. Громадяни ж країн СНД, на відміну від англійців і голландців, нізащо в таке селище не поїдуть. Краще вже благенька квартира, але щоб до пляжу пішки.

За словами фахівців компанії «Ренесанс», перевага придбання нерухомості в Анталье сьогодні полягає в тім, що це вже, що сформувався місто, де не так багато вільного, вигідно розташованого житла. «При цьому, вибравши вдале місце розташування, можна вигідно здавати придбану нерухомість в оренду», - говорять в «Ренесансі».

По даним Митропа Юкрейн, багато заможних інвесторів сьогодні вкладають гроші в покупку землі в Туреччині й будують коттеджные селища. Рентабельність такого бізнесу може становити до 200%. «Можна із упевненістю затверджувати, що будинок у гарному місці, куплений сьогодні за 250 тис. євро, через 2 роки буде коштувати як мінімум 400-450 тис.», - відзначають у Митропа Юкрейн. При цьому ціни на землю в Туреччині не можуть не дивувати. Наприклад, в Анталье земля коштує близько 6,5 тис. євро за сотку. Ділянка можна підібрати кожної, до того ж турецькою владою періодично виставляються на продаж земельні ділянки, ніколи зарезервовані з метою наступного вигідного продажу іноземним інвесторам. Тому якщо в певний момент не найшлося потрібної земельної ділянки, можна небагато почекати й він обов'язково з'явиться на ринку.

Що ж стосується житла, те, за даними компанії Митропа Юкрейн, ціни на нього сьогодні коливаються в межах 600-1500 євро/кв. м. Правда, у Туреччині не прийнято вважати ціну за квадратний метр, тому що ціна обумовлена рівнем самого будинку. При цьому на ціну квартири в значній мірі впливають поверх і вид з вікна, і вартість квартир в одному будинку може відрізнятися в півтора-два рази.

По даним «Ренесансу», на вторинному ринку економ-класу квартири 2+1 в Аланье коштують сьогодні від 25 до 55 тис. євро. Квартира за 25 тис. євро - це терміново потребуючого ремонту «апартаменти» у межах міста, у будинку, де живуть в основному турки, без басейну, консьєржа. У бізнес-класі квартири 2+1 на першій лінії моря коштують уже від 120 до 180 тис. євро, а на відстані не більше 500 м від моря - від 80 до 130 тис. євро. Вілли бізнес-класу оцінюються від 225 до 300 тис. євро. Що ж стосується елітного сектора, то ціни на подібні вілли сьогодні в Аланье починаються з оцінки в 400 тис. євро, у Белеке - від 500 тис. євро. «Оскільки Средиземноморское узбережжя Туреччини не має у своєму розпорядженні розкішні об'єкти нерухомості, багато агентств нерухомості пропонують своїм клієнтам послуги з будівництва вілл на замовлення на обраному ними земельній ділянці», - відзначають у компанії «Ренесанс».

«Для тих, хто не готовий вкласти в нерухомість всю суму відразу, можна придбати споруджувану квартиру. У цьому випадку можна не тільки заощадити до 30% від вартості готової квартири, але й платити за неї поетапно. Первинний внесок у кожному разі складе 40-50% від загальної вартості житла, але іншу суму можна буде поступово вносити частинами. Причому будівельники намагаються йти клієнтові назустріч і, по можливості, розтягують ці платежі на час будівництва об'єкта», - говорять експерти компанії Митропа Юкрейн.
Здавати нові квартири в експлуатацію в Туреччині прийнято з повною обробкою й обстановкою. Звичайно буває встановлена сантехніка, надійні вхідні двері зі складними замками, є кухонні меблі з мармуровою стільницею (цей матеріал у Туреччині дешеві і їм повсюдно оброблені навіть під'їзди), є убудовані шафи в холах, іноді - висвітлення, кондиціонери, велика побутова техніка. І все це вже включено у вартість, що повідомляють ще на «нульовому» циклі будівництва.
Здобуваючи квартиру ще на етапі будівництва, покупець може впливати не тільки на дизайн інтер'єра, комплектацію меблями й побутовою технікою, але й міняти планування приміщення. За словами експертів, нашим співвітчизникам дуже подобаються величезні тераси в 15-30 кв. м, на яких можна загоряти, установити басейн для дітей, розвести квіти й жарити по вечорах м'ясо на вугіллях ( вогнище-барбекю є на кожному подібному балконі).

Квартири 1+1 у новобудовах в Аланье оцінюються сьогодні набагато дешевше, ніж у Києві - від 50-55 до 80 тис. євро. За даними компанії «Ренесанс», квартира 2+1 у даній місцевості обійдеться покупцеві від 60 до 180 тис. євро, пентхаусы - від 150 до 340 тис. євро.

Експерти відзначають, що в Туреччині немає офіційної статистики росту цін на нерухомість. Це пов'язане з тим, що вартість об'єктів нерухомого майна, що прописується в TAPU, різко відрізняється від реальної вартості об'єктів. Проте, згідно неофіційним даним, найбільше швидко останнім часом ростуть ціни в районах, що розвиваються, у тієї ж Аланье. «Але треба враховувати деякі нюанси цієї місцевості, наприклад усередині Аланьи - у пригороді Махмутлар - є на даний момент близько 10 тис. вільних апартаментів, і це тільки в новобудовах», - відзначають в «Ренесансі».

За даними експертів, найбільш привабливим районом по росту цін в Аланье сьогодні є Обоє - пригород, найближчий по розташуванню до центра Аланьи. Саме тут розташовані великі європейські супермаркети й т.п. На думку фахівців, у даного району є потенціал для росту, тут не так багато вільних квартир, і протягом двох років вартість квартир в Обидві може подвоїться. Инвестиционно привабливим районом в Аланье експерти вважають і Авсаллар - також зростаючий пригород. Квартири, придбані 10 років тому за 25 тис. євро, зараз продаються за 100 тис. Більше близький за часом приклад: квартири в Авсалларе, придбані в 2006 році за 45 тис. євро, в 2007-м коштують уже близько 70 тис. євро.

Придбання нерухомості іноземцями заохочується не тільки турецькими забудовниками, але й владою країни. Лояльність до інвесторів-нерезидентам яскравіше всього проявляється в поступовому вдосконаленні законодавства й прирівнюванні іноземців до громадян Туреччини у всіх правах і обов'язках. Так, купити нерухомість у Туреччині може житель будь-якої країни миру, де дозволено купувати нерухомість турецьким підданим.

Для громадян РФ і України, що бажають придбати нерухомість у Туреччині, спочатку необхідно оформити посвідка на проживання на строк не менш 6 місяців на тих покупців, імена яких будуть записані в документі, що засвідчує право власності (TAPU). Посвідка на проживання видається правоохоронними органами по місцю придбання нерухомості протягом двох тижнів. Для одержання документа необхідно мати біля $300, закордонний паспорт, дійсний не менш, ніж на наступних 6 місяців, cчет у турецькому банку, а також виписку з даного банку про наявність на рахунку засобів з розрахунку не менш $200 на щомісяця на кожного покупця, ім'я якого буде зазначене в TAPU, або довідку про обмін валюти на цю же суму на турецькі ліри, 5 фотографій.

При наявності посвідка на проживання придбання нерухомості в Туреччині відбувається в кілька етапів. Спочатку вибирається об'єкт, потім полягає договір купівлі-продажу й оплачується частина вартості (стандартний розмір депозиту становить 10-25%, залишок погашається за графіком, зазначеному в договорі). Угоди з нерухомістю здійснюються через професійних посередників, що гарантує законність і чесність процедури для обох сторін.

Українському покупцеві необхідно знати, що договір купівлі-продажу повинен бути укладений у Туреччині на турецьких і українському (російському) мовах, підписаний ліцензованим перекладачем і зареєстрований у нотаріуса. Самі нотаріуси не можуть оформляти й реєструвати угоди по купівлі-продажу нерухомості, у них можна оформити лише договір, але він не буде засвідчувати перехід права власності до нового власника.

Другий етап угоди наступає після того, як іноземець одержить дозвіл на придбання нерухомості в Туреччині, що видає Головне кадастрове керування в Анкарі й Генштаб Збройних сил в Измире. Ця процедура хоч і вважається чисто формальної, але обов'язкова й займає 2-3 місяця. Коли дозвіл отриманий, іноземець оплачує іншу частину від суми угоди й одержує TAPU. Поки триває процедура оформлення TAPU, що здобувається об'єкт «заморожується» і не може бути проданий або зданий в оренду іншій особі. Заявлений покупець або його офіційний представник є єдиними особами, що мають право підпису TAPU, тому вони повинні особисто бути присутнім при остаточному підписанні й оформленні документів. На даний момент, за інформацією компанії «Ренесанс», для громадян країн СНД всі перевірки займають близько 6 місяців, однак незабаром відповідно до вже прийнятого закону, дана процедура значно прискориться. Сама реєстрація/ одержання TAPU займає всього 1 день.

Після одержання TAPU новий власник турецької нерухомості має право одержати посвідка на проживання на строк 5 років. Цим же правом можуть скористатися дружина/чоловік і неповнолітні діти покупця. Для цього необхідно мати паспорт, термін дії якого не менш 5 років, 4 фотографії, переклад дані паспорти, копію TAPU і суму біля $2500 - оплата за 5 років. Для дітей передбачені знижки. При бажанні посвідка на проживання може бути продовжений, але не більше трьох разів з максимальним строком на 5 років. В іншому випадку власник власності на території Туреччини може в'їхати на територію країни по звичайній туристичній візі, що є багаторазовою й надає право знаходження на території країни протягом двох місяців. Туристична віза видається в аеропорті Туреччини після прибуття й коштує $20. скачать dle 10.2 КиноСвин

Наше опитування

Чи потрібен закон про ріелтерську діяльность?

Обов'язково!
Потрібен, тільки якщо це буде грамотний документ
Досить чинного цивільного законодавства
Ніякого толку від нього не буде
Не треба ніякого закону - і без нього нормально працюємо

Гарячі пропозиції

Відвідувачі сайту

Відвідувачі сайту

Якщо у Вас залишилися запитання , ми будемо раді відповісти на них письмо чи за телефоном вказанним у розділі "Контакти". Тому що отримати повну інформацію щодо нерухомості, землі або дуже важко самостійно. Пам’ятайте, що ми завжди Вам раді!