Нерухомість усього світу

Авторизація ріелторів Mac-By.Inc

Підтримка проекту

Хочемо висловити подяку всім тим, хто допомагав нам у реалізації цього проекту. Усім тим, хто надавав нам інформацію, виділяв кошти на запуск проекту. Ось деталі бізнесу цих людей . Завжди приємно, що люди думають і піклуються про культуру, про освіту наших людей. Бізнес завжди має поєднуватися з розвитком культурного потенціалу країни. Дякуємо всім.
Информація щодо кредитних ставок на Кіпрі для кредитування нерухомості

Середня вартість житла в регіонах і містах Іспанії

Розповідаючи про рутинну для нього поїздці, він став зненацька емоційний, описуючи свій зворотний переліт у Москву. «Здається, весь літак тільки й обговорювала: вілла або квартира?.. скільки коштувала?.. а чи далеко від моря?…»
Загалом, на цьому рейсі «Аерофлоту» мій товариш почував себе так, начебто безнадійно відстав від життя. У душі оселилося занепокоєння. Коли емоції затихли, був зроблений тверезий розрахунок. У підсумку, знайомий скорегував свій поточний життєвий сценарій і, звернувшись в одне з агентств нерухомості, для початку за допомогою її юриста зареєстрував в Іспанії фірму. Тепер на черзі - покупка квартири.

Конформность (властивість людської психіки міняти первісні оцінки під впливом думки інших) - велика соціальна сила. Якщо сучасна «княгиня Марья Алексевна» уже обзавелася будинком у Марбелье, то для багатьох співвітчизників це важливий сигнал: пора теж подумати на цю тему.

На Заході на даному полі активно працюють усілякі celebrities, однак їхні російські колеги не дуже-те люблять «світити» свої нерухомі придбання. Окремі публічні приклади для наслідування, втім, є. Як не згадати бізнес-леді Марину Кузьміну, що відкрив дверям свого будинку на Коста дель Сіль для одного з російських интерьерных журналів. Або гарну історію про те, як Євгеній Миронов купив будинок в іспанській провінції Ла Манча, щоб мати можливість відпочивати по сусідству з Педро Альмадоваром. Називалася навіть ціна (?300.000) і описувалися комунальні зручності. І хоча пізніше актор спростував факт угоди, свою роль у популяризації ідеї купити іспанську дачу цей слух зіграв.

На Заході, де фінансові питання більше прозорі, всі фанати Іспанії підраховані, і обсяги їхніх інвестицій оцінені досить точно. Наприклад, відомо, що другий будинок на місцевих курортах має майже 1 млн. англійців, причому дві третини проживають на средиземноморском узбережжя круглогодично. Що стосується конкуренції з іншими ринками, те іспанські «косты» залучають до 27% всіх націлених на закордонний ринок приватних інвесторів-англійців. Для порівняння, Болгарія й Дубай збирають лише 11% і 3% цієї національної аудиторії відповідно (за інформацією This is Money).

Що стосується домовласників з Росії, то точна їхня кількість оцінити важко. Можна лише сказати, що в бажаючих вкласти засобу за рубежем Іспанія була й залишається напрямком-фаворитом. Більше проста, чим у більшості інших країн ЄС, процедура одержання ВНЖ, хоч і своєрідна, але зрозуміла нам південна етика бізнесу, практика вирішувати багато справ по знайомству - у середині 90-х все це залучило сюди перших покупців з Росії. Топ-менежер однієї з найбільших девелоперских компаній Коста Бланки (до речі, наша співвітчизниця) розповідала кореспондентові ДН, що 10 років тому в загальному потоці покупців росіяни становили не менш 50%. Наприкінці 90-х відбувся з'ясовний обвал попиту, що знизив частку «наших» до 5%. Але з 2000-2001 років число російських клієнтів знову початок стрімко рости. На сьогоднішній день колишній рекорд напевно побитий.

У середньому, протягом 2006 року іноземці (включаючи росіян) щомісяця здобували на іспанських курортах житло на суму в ?500.000.000. Попит протягом останнього років був такий, що Іспанія уводила до ладу втроє більше житла в порівнянні з Великобританією, і вдвічі більше - ніж Франція й Італія разом узяті! У результаті, на кожних двох жителів країни з урахуванням старих і дитин зараз доводиться по одному домоволодінню - це максимальна пропорція для ЄС, і тим більше в масштабах всієї Європи. За різними оцінками, у році, що наступив, по всій країні буде уведено в лад ще від 600.000 до 800.000 нових вілл, бунгало й квартир, причому неабияка їхня частка побудована на узбережжя, тобто під потреби іноземців.

В останні роки купівельну активність приїжджих стимулював ще й високий інвестиційний потенціал іспанського ринку. В 2006 році ріст цін загальмувався до 7-13% у середньому по країні, і на цей рік прогнози ще більш помірні. Очікується, що із закінченням періоду надприбутків частина іноземних власників, що просто заробляли на вкладеннях у дешеві споруджувані об'єкти, почне переводити свої засоби куди-небудь у Східну Європу - у пошуках високого спекулятивного доходу. Потенційно таких тут чимало: за даними газети El Periodico de Catalunya, частка покупців-інвесторів на хвилі буму доходила до 37%.

Однак будемо пам'ятати, що середня цифра завжди формується із крайностей. «Провина» за зниження темпів ріст цін лягає на пересічне житло в малообжиті (колишніх сільськогосподарських) зонах. Це новобудови, які в поспіху скуповувалися інвесторами ще на нульовому циклі, незважаючи на їхні споживчі характеристики, якість будівництва, наявність інфраструктури й транспортну доступність. Потенціал подорожчання таких вілл і квартир зараз практично вичерпаний і тому псує загальну статистику. Разом з тим, на узбережжя є місця, де ріст цін на цей рік обіцяє скласти не менш 20%, і навіть до 50%. Це житло на традиційних, «старих» курортах, де іноземці живуть уже десятиліттями, а не просто вклали засобу на час. Алтея, Хавея, Бенидорм (Коста Бланка), Ллорет де Мар, Бланес (Коста Брава) - на кожному із цих і інших подібних курортах є райони престижної забудови, де просто підходить до кінцю вільна земля. Нерухомість тут буде затребувана завжди, тому що попит на неї забезпечують, насамперед, самі заможні іспанці. Найбільш перспективними вважаються квартири й вілли класу «люкс» з винятковим видом, якимись ексклюзивними характеристиками (наприклад, поруч із престижним яхт-клубом), проекти із продуманою концепцією.

По всій Іспанії в процесі будівництва зараз налічується біля сотні елітних проектів на загальну суму ?3,3 млрд. Якщо не вважати Мадрида (малоцікавого для нас через відсутність моря), то за даними іспанської преси, найбільша частина цього фонду сконцентрована в Барселоні й околицях, на узбережжі Коста Брава. Вартість квадратного метра може досягати ?6.000-7.000, однак, по більшості «елітних» пропозицій розцінки все-таки набагато демократичнее.

На інших узбережжях загальна частка елітної забудови, по статистиці, менше, але зате вона тим більше затребувана. На валенсийских курортах додатковим фактором, що підігріває попит, цього року буде проведення тут знаменитої регати The America's Cup. Очікується приїзд великої кількості заможних американських туристів, яких також можна вважати потенційними покупцями житла.
скачать dle 10.2 КиноСвин

Наше опитування

Чи потрібен закон про ріелтерську діяльность?

Обов'язково!
Потрібен, тільки якщо це буде грамотний документ
Досить чинного цивільного законодавства
Ніякого толку від нього не буде
Не треба ніякого закону - і без нього нормально працюємо

Гарячі пропозиції

Відвідувачі сайту

Відвідувачі сайту

Якщо у Вас залишилися запитання , ми будемо раді відповісти на них письмо чи за телефоном вказанним у розділі "Контакти". Тому що отримати повну інформацію щодо нерухомості, землі або дуже важко самостійно. Пам’ятайте, що ми завжди Вам раді!