Нерухомість усього світу

Авторизація ріелторів Mac-By.Inc

Підтримка проекту

Хочемо висловити подяку всім тим, хто допомагав нам у реалізації цього проекту. Усім тим, хто надавав нам інформацію, виділяв кошти на запуск проекту. Ось деталі бізнесу цих людей . Завжди приємно, що люди думають і піклуються про культуру, про освіту наших людей. Бізнес завжди має поєднуватися з розвитком культурного потенціалу країни. Дякуємо всім.
Информація щодо кредитних ставок на Кіпрі для кредитування нерухомості

Іпотека в Туреччині починає працювати

Завдяки прийняттю в Туреччині закону про іпотеку ринок нерухомості в цьому сезоні там оживився. І експерти прогнозують ріст попиту й збільшення цін на житло. Про те, що відбувається сьогодні й чого можна чекати під кінець року на турецькому ринку, розповідає керівник відділу закордонної нерухомості корпорації « Бест-Нерухомість», кандидат історичних наук Юлія Титова.

У цей час більше 50 тис. об'єктів нерухомості, як комерційної, так і жилою, в 75 населених пунктах Туреччини належать іноземним громадянам з 64 країн миру, у тому числі й з Росії. Популярність турецької нерухомості легко пояснити: прекрасний клімат, відмінна транспортна доступність, відсутність візових проблем, низькі ціни на квадратні метри при високій якості будівництва, помірні податки. Такі п'ять головних переваг Туреччини для покупців нерухомості.

Багато росіян вибирають курорти Туреччини для щорічного відпочинку. Але далеко не всі наші туристи знають про можливості турецького ринку нерухомості. Апартаменти в нових охоронюваних комплексах з басейнами, розташованих на першої-другій лінії від моря в Анталье або Аланье, коштують близько 1000 євро/кв. м. У пішій доступності від моря можна купити апартаменти по 700-800 євро/кв. м. Мова йде про готові або споруджувані комплекси з обробкою під ключ, з кондиціонерами, убудованими кухнями, обладнаними ванними кімнатами. При покупці нерухомості в Туреччині потрібно заплатити податок 3 % і невеликий гербовий і нотаріальний збір. Щорічний податок на нерухомість варіюється від 0,1 до 0,3 % від її вартості.

Законодавство

В останні кілька років законодавство Туреччини перетерпіло ряд змін, що стосується придбання нерухомості іноземцями. На сьогоднішній день відносно росіян діє «принцип взаємності», відповідно до якого наші громадяни вільно можуть купувати нерухомість у Туреччині (за винятком незабудованих ділянок землі - ніяких інших перешкод приватним інвесторам законодавство не лагодить). Щоб повноправно володіти нею, росіянам не треба реєструвати юридичну особу, працювати або створювати робочі місця, поліпшуючи економічний стан країни, не обов'язково інвестувати велику суму в її економіку, не потрібно проходити тривалу процедуру одержання ВНЖ, крім того, не існує ніяких обмежень за вартістю, виду або кількості об'єктів, що здобуваються, на одна особа, не виникне складностей і із засобами оплати.

Процедура покупки

Процедура покупки нерухомості в Туреччині наступна. Клієнт відбирає пропозиції в Москві, переконується в доцільності придбання об'єктів у Туреччині й відправляється на місце для знайомства з ними. По приїзду представники компанії показують йому варіанти, заздалегідь погоджені з агентством, що супроводжує угоду. Зробивши вибір, покупець підписує попередній договір, вносить задаток і на підставі попереднього договору й особистих документів одержує довгострокову візу, наявність якої є обов'язковим для оформлення права власності.

У попередньому договорі сторони відбивають процедуру розрахунків: якщо об'єкт перебуває в будівництві, можлива розстрочка платежу; якщо об'єкт готовий, те, як правило, необхідна повна оплата нерухомості для реєстрації договору купівлі-продажу. Право власності, зафіксоване договором купівлі-продажу, реєструють у Реєстраційній палаті й Державному земельному кадастрі. Як уже говорилося, при вступі в права власності сплачують податок у розмірі 3 %, нотаріальний і гербовий збір (у межах 300 євро). При продажі нерухомості від забудовника агентство нерухомості не бере комісії - у цьому випадку його послуги оплачує будівельна компанія, проекти якої риелторы просувають на російському ринку.

Іпотечне кредитування

Закон про іпотеку прийнятий у Туреччині 6 березня 2007 року. До цієї весни іпотечне кредитування як для турецьких громадян, так і для іноземців було відсутнє. Зараз на ринку спостерігається деякий ажіотаж, обумовлений прийдешнім платоспроможним попитом. У більшості випадків після прийняття законів потрібно три-чотири місяці, щоб вони стали працювати. Іноземцям передбачається видавати кредити на строк від трьох місяців до десяти років. Ставки становлять 7,8 % річних для кредитів у європейській валюті й 8,4 % для доларових позик.

У реальності, незважаючи на прийняття закону, більшість банків не знають, як його використовувати. Керівництво Finansbank відповіло, що працює над проектом; представники Garanti Bank говорять, що правила й порядок кредитування будуть прийняті під кінець року; в HSBC хочуть використовувати систему іпотечного кредитування, але поки не готові до цього; в Akbank, одному із самих консервативних банків, уважають, що закон недосконалий.

Однак не всі так погано. В Deniz Bank уже видають кредити іноземцям. Для цього їм потрібно надати наступні документи: паспорт покупця (завірений переклад), ТАПУ (документ, що підтверджує право власності продавця), Ikanet tezkeresi - посвідка на проживання (порядок його одержання для росіянина такий же, як при покупці нерухомості, - у відділі поліції при пред'явленні контракту, копії ТАПУ й фото), реєстраційний номер платника податків (видають у податковій поліції Туреччини), Yapi ruhsati - дозвіл на будівлю будинку (тобто треба довести, що будинок побудований легальним шляхом), Iskan - аналог російського техпаспорта на квартиру, довідка, що підтверджує доходи, перекладена на турецьку мову, і наявність банківського рахунку в даному банку.

Deniz Bank готовий кредитувати іноземців для покупки нерухомості в Туреччині при оплаті позичальником 50 % вартості із власних засобів. Недобудовані об'єкти поки не кредитуються. Процедура схвалення кредиту подібна з європейськими аналогами: потрібно обов'язкова банківська оцінка, за результатами якої після розгляду документів позичальника видають кредит. При цьому нерухомість, що здобувається в кредит, повинна бути застрахована.

Де купувати?

Головне достоїнство узбережжя Туреччини - величезний вибір помітно відрізняються друг від друга курортів. У Кемере - лісисті гори, в Аланье - розкішні піщані пляжі. Комусь більше подобаються бірюзові бухти району Бодрум, а комусь - турецький пальмовий рай Мерсин. У кожного, хто відпочивав у Туреччині, з'являються свої переваги, якими він керується при виборі нерухомості. Однак крім особистих емоцій варто враховувати об'єктивні особливості міст і курортів.

Найбільшим попитом на сьогоднішній день користується Анталья - визнана столиця Турецької Рив'єри - у першу чергу завдяки своїй відмінній транспортній доступності. Літаки з Росії і Європи літають в Анталью цілий рік. Нерухомість тут відрізняється привабливими цінами (вартість апартаментів - від 35 тис. євро) і гарною динамікою їхнього росту. Однак варто враховувати важливий фактор: Анталья - це велике місто, де життя кипить і часом доганяє метушливий ритм Москви. Якщо покупка нерухомості відбувається з метою інвестицій, те, безумовно, ліквідність житла в Анталье досить висока, оскільки воно користується попитом як в іноземців, так і в самих турків. Крім пляжів, аксонометричного, стародавніх вуличок, про які не потрібно говорити зайвих слів, в Анталье прекрасні парки відпочинку.

Якщо ціль придбання нерухомості - сполучити вигідне капіталовкладення й безтурботний відпочинок, то варто звернути увагу на Аланью. До курорту година їзди від Антальи, що лякає деяких туристів, однак дороги в Туреччині гарні, пробок на них не буває, при цьому переваги Аланьи з лишком покривають такий недолік, як далекість від аеропорту. Завдяки розташуванню тут особливий мікроклімат: на кілька градусів тепліше в міжсезоння й менш пекуче в літню спеку.

Колишня база піратських кораблів Аланья дотепер зберегла історичні пам'ятники того давнього років. Самий популярний пляж, на якому, по переказах, купалася Клеопатра, має ім'я великої єгипетської цариці.

В Аланье широкий вибір апартаментів у новобудовах, які здобувають заможні турки, європейці й, звичайно, наші співвітчизники. Ціни в Аланье нижче, ніж в Анталье. Готові апартаменти класу люкс у комплексі з усією необхідною інфраструктурою можна придбати за ціною 1000 євро/кв. м. На видаленні крокової доступності є варіанти по 700 євро/кв. м.

Говорячи про апартаменти, слід зазначити й не настільки відомі турецькі курорти, де інвестиційний потенціал капіталовкладень не менш великий: наприклад, у Мерсине апартаменти на першій лінії в комплексі зі своїмоїм аксонометричним, фитнес-центром і безліччю інших приємних дріб'язків продають за ціною від 600 євро/кв. м.

Містечко Мерсин, центр провінції Ичель, розташований на півдні Туреччини, на східному узбережжі Середземного моря, в оточенні облагороджених земель. Ще зовсім недавно тут практично не зустрічалися туристи з Європи й СНД і відпочивали тільки місцеві жителі й приїжджаючі з усією країни турки.

У Туреччині немає недоліку в гарних місцях, але в Мерсине почуття спокою і єднання із природою якесь особливе. І це відразу відчули перші мандрівники, що прибули сюди з метою огляду визначних пам'яток. Від напливу курортників Мерсин тільки виграв. У його гарному, великому, зручному морському порту швартуються торговельні, пасажирські судна, катери, прогулянкові яхти. Відкриття нового порту створило передумови для стрімкого розвитку міста. Як і практично на всій території Туреччини, у Мерсине комфортабельні, солідні, багатоповерхові готелі й прекрасно обладнані пляжі сусідять із історичними об'єктами, які в обіймах цивілізації здаються особливо неймовірними: настільки глибоко їхні коріння йдуть у стародавність.

Особняком від інших регіонів коштує Кемер. Специфіка місця обумовлює напрямок розвитку ринку нерухомості: тут дозволені тільки малоповерхове будівництво й на продаж пропонують в основному суміжні й окремі вілли в затишних невеликих комплексах із закритою територією. Ціни на них варіюються від 150 до 350 тис. євро залежно від розташування, далекості від моря й площі. Курортна зона Кемера славиться розмаїтістю пейзажів: гірські хребти, покриті густою зеленню; соснові ліси, що підступають до берегової лінії; затишні тихі бухточки; чудесні піщано-галькові пляжі й кристально чисте море разючої блакиті. Так що, якщо подання про комфортне житло для когось несумісні з поняттям квартири, варто звернути увагу на район Кемер, де чудові курортні можливості сполучаються з інвестиційним, представленим гідним вибором вілл.

З кожним роком все більшу популярність здобувають курорти Туреччини, розташовані на Егейському й Мармуровому морі, у першу чергу Бодрум з його протяжною береговою лінією, затишними бухтами й гальковими пляжами. Він навіть одержав другу назву - Сен-Стежці. Це більше дорогою й одночасно більше елітний і престижний курорт, тому ціни на нерухомість тут вище, ніж на Cредиземноморском узбережжя. Середня вартість варіюється від 1,5 до 2 тис. євро/кв. м - досить конкурентні ціни для європейського ринку, оскільки Бодрум по-справжньому європейський курорт. Про це свідчить і той факт, що нерухомість тут придбали багато зірок шоу-бізнесу, політичної й бізнес-еліти із усього миру.

Таким чином, покупка нерухомості в Туреччині - прекрасна можливість літнього відпочинку й інвестицій, причому за дуже розумні гроші. З обліком же останніх законодавчих змін, спрямованих на розвиток іпотечного кредитування, варто очікувати різкого підвищення платоспроможного попиту, а виходить, і росту цін на турецьку нерухомість. скачать dle 10.2 КиноСвин

Наше опитування

Чи потрібен закон про ріелтерську діяльность?

Обов'язково!
Потрібен, тільки якщо це буде грамотний документ
Досить чинного цивільного законодавства
Ніякого толку від нього не буде
Не треба ніякого закону - і без нього нормально працюємо

Гарячі пропозиції

Відвідувачі сайту

Відвідувачі сайту

Якщо у Вас залишилися запитання , ми будемо раді відповісти на них письмо чи за телефоном вказанним у розділі "Контакти". Тому що отримати повну інформацію щодо нерухомості, землі або дуже важко самостійно. Пам’ятайте, що ми завжди Вам раді!