Нерухомість усього світу

Авторизація ріелторів Mac-By.Inc

Підтримка проекту

Хочемо висловити подяку всім тим, хто допомагав нам у реалізації цього проекту. Усім тим, хто надавав нам інформацію, виділяв кошти на запуск проекту. Ось деталі бізнесу цих людей . Завжди приємно, що люди думають і піклуються про культуру, про освіту наших людей. Бізнес завжди має поєднуватися з розвитком культурного потенціалу країни. Дякуємо всім.
Информація щодо кредитних ставок на Кіпрі для кредитування нерухомості

10 країн для інвестицій у 2009

Нинішній рік кидає виклик покупцям нерухомості за кордоном, особливо тим, хто розраховує на прибутковість вкладень, адже найкращі можливості для інвестицій відкриваються на зовсім несподіваних для українців напрямках.


10. Норвегія


Норвегія - визначено недооцінене напрям для інвестицій у нерухомість. Нафта і газ підтримують економіку і зміцнюють валюту країни, населення зростає (з 1985 р. - на 8,4%), рівень безробіття низький, а ВВП високий.

На відміну від багатьох європейських країн, доходи Норвегії набагато перевищують витрати: так, в 2006 р. профіцит бюджету склав 36,5 млрд євро. Загалом, якщо б Норвегія була компанією, а не державою, ви б захотіли купити її акції. Так чому б не інвестувати в норвезьку нерухомість?

Більше 40% населення країни живе в чотирьох з 19 областей (фюльке) - Осло, Акерсхус, Хуралане і Ругаланн.

Згідно з даними Statistics Norway, з 1993 по 2007 р. середня вартість апартаментів виросла на 425%, таунхаусів - на 300%, а окремих будинків - на 200%.

Однак за останній рік вартість житла знизилася на 2,4%, апартаментів - на 5,4%. В Осло і його передмісті Беруме спостерігалося саме помітне зниження через надлишок об'єктів, побудованих в 2004-2007 рр.. Зараз середня ціна в Осло - 3000 євро за 1 кв. м: відносно дешево, якщо враховувати розмір зарплат в Норвегії.

Витрати при купівлі житла становлять 5%, включаючи винагороду агентству, продавець витрат не несе.


9. Південь Франції


Глобальна криза вплинула на Францію набагато менше, ніж на більшість європейських країн. Відповідно до індексу компанії Knight Frank, в III кварталі 2008 р. зростання цін на житло дорівнював 3,2% на рік - майже вдвічі менше, ніж у попередньому році, але все-таки непогано як на теперішній час.

Середземноморський південь Франції століттями користувався попитом в іноземців, і за минулий рік нічого не змінилося: у серпні на Лазурному Березі «одному російському олігархові» був проданий найдорожчий в світі будинок з садом площею 8 га - ціна угоди склала 500 мільйонів євро.

Але тут, у Каннах, Ніцці і Марселі, є й набагато більш доступні пропозиції.

Район, відомий як «Прованс - Альпи - Лазурний Берег» (PACA), - один із найбільш густонаселених у Франції, найбільшим містом регіону є промисловий Марсель. Згідно з даними Регіонального комітету з туризму, щорічно в Марсель прилітають майже 7 млн відвідувачів, до Ніцци - понад 10 млн, причому 80% туристів - французи.

Згідно з даними French National Estate Agents Federation (FNAIM), річні орендні ставки в Марселі дорівнюють 5% (при середній ціні на житло - 2400 євро за 1 кв. М, у Ніцці - 4,2% (3580 євро за 1 кв. М) , Каннах - 3,75% (4150 євро за 1 кв. м).


8. Об'єднані Арабські Емірати


Ринок житла ОАЕ виріс за безпрецедентної підтримки держави. Бум на ринку нерухомості у всій країні почався з Дубая, який першим дозволив покупку нерухомості іноземцями на правах freehold і дав їм ряд пільг. З цього моменту вартість нерухомості і орендні ставки безперервно зростали, і тільки тепер, на тлі світової рецесії і насичення дубайського ринку житла, динаміка змінилася.

Останні місяці 2008 р. ознаменувалися падінням середніх цін, і за прогнозами експертів ця корекція продовжиться. Morgan Stanley прогнозує корекцію цін принаймні на 10% до 2010 р.

У той же час і інші емірати йдуть по стопах Дубая і є зараз чи не вигідний напрям для інвестицій.

Експерти говорять про чудових перспективах Аджмана - бурхливо розвивається емірату - однак райдужну картину затьмарює нещодавнє посилення візових вимог. Абу-Дабі, найбагатший і великий емірат, швидко набув статусу туристичного напрямку, в інфраструктуру якого вкладаються мільярди. Масове будівництво при обмеженій пропозиції гарантує стабільний приріст капіталу, але уповільнення очікується і тут - безумовно, як і в цілому по країні, короткострокове.


7. Панама


За останні кілька років в Панаму переїхали тисячі американських пенсіонерів, і в них були справді вагомі причини. У 2007 р. ВВП виріс на 9,2%, а ціни на нерухомість - на 25%. Економічне зростання країни за I квартал 2008 р. склав 6,9% (у 2007 р. - 10,41%).

За прогнозами Міжнародного грошового фонду, в нинішньому році економіка Панами знову виявиться найбільш швидко зростаючої в Латинській Америці.

Популярні напрямки для іноземних інвесторів - це Панама-Сіті, тихоокеанське узбережжя і гірський район на березі затоки Чирики.

Головне питання інвесторів зараз стосується того, чи досяг панамський ринок своєї стелі або у нього ще є потенціал. Спостерігаючи, як іноземні інвестиції продовжують надходити до країни (серед знакових проектів - будівництво Дональда Трампа і мережа готелів the Nikki Beach), слід визнати більш імовірним другий варіант. На Панаму варто розраховувати інвесторам, не тим, хто шукає швидких грошей, а що робить середньо-і довгострокові вкладення.


6. Туреччина


Наполовину європейка, наполовину азиатка, Туреччина подобається і українцям, і західноєвропейцям. Згідно з урядовими даними, за рік туристична галузь зросла на 20%, підтягнувши за собою і попит на турецьке житло.

Зараз - кращі роки ринку оренди Туреччини: середня ставка, як показали дослідження Property Global Guide, дорівнює 6,47% від вартості об'єкту на рік. А згідно з даними компанії Aston Lloyd, середні ціни на житло зростають на 7,3% щорічно - і ця тенденція збережеться і в 2009 р. завдяки сильній економіці, загального дефіциту житла і швидко розвивається іпотечному ринку.

Економіка країни зараз не надто сильно страждає від кредитної кризи і, виявляється, має достатньо резервів, щоб справлятися з проблемами ліквідності, хоча кредитні ставки залишаються високими. Популярними напрямами для інвестування є міста Стамбул, Даламан, Алтинкум, Фетхіє, Бодрум, Белек і Анталія.

Закордонним покупцям слід враховувати, що нерухомість вони можуть купити тільки в районах, призначених для будівництва.


5. Марокко


Ринок нерухомості Марокко багато в чому зобов'язаний королю Мухаммеду IV, який розробив план Vision-2010, спрямований на збільшення числа відпочиваючих в країні до 10 млн на рік і будівництво 250 000 нових готельних номерів, що спровокувало зарубіжних інвесторів скуповувати нерухомість в районах, охоплених планом.

Частина Vision-2010, відома як Plan Azur, має на увазі створення шести нових курортів в таких районах, як Пляж-Бланш і Ліксус. Не менш популярні міста Марракеш, Танжер і Agadir, зростає інтерес до третього за величиною місту Фез. Економічне зростання Марокко в 2008 р. склав 6,5%, а число відвідувачів, ймовірно, виявиться менше, ніж у 2007 р. Ці фактори негативно впливають на сферу нерухомості, але контроль обсягів будівництва має запобігти надлишок пропозиції.

Доходи від оренди в Марокко зараз становлять 6,5-8% від вартості об'єкта на рік, що досить скромно для розвивається ранка, але в ринку оренди хороші перспективи. Ціни на житло тут в 2006 р. виросли на 20%, в 2007 р. - на 15%. Дані за 2008 р. поки недоступні, хоча, ймовірно, виявляться більш скромними.


4. Бразилія


Бразилія стабільно розвивається завдяки зростанню середнього класу, а значить, і попиту на товари і послуги. Зростання ВВП цієї п'ятий за чисельністю населення країни в 2007 р. склав 5,4%, ціни на житло збільшилися майже на третину. Спільні зусилля забудовників залучили хвилю інвесторів на північно-східне узбережжя, особливо в район міста Баїя (Салвадор).

На національну економіку починає впливати кредитна криза: бразильський реал падає, споживча впевненість знизилася, що призвело до уповільнення продажів нерухомості. Незважаючи на це держава сподівається, що зростання економіки за 2008 р. складе 5%, а за 2009 р. - 4,5% - таким показником позаздрили б багато західні країни.

Інвестори в Бразилії все ще можуть отримати хороший дохід від оренди: за даними Global Property Guide, в Ріо-де-Жанейро це 7,5-9,6%, в Сан-Паулу - 4-9,6% від вартості об'єкта на рік . У містах Форталеза, Баїя і Бразиліа - 4-7%, причому від невеликих житлових одиниць дохід вище.

Для іноземців в Бразилії існують деякі законодавчі та податкові обмеження, іпотечний ринок як і раніше недостатньо розвинений - і на цьому можна зіграти: аналітики вважають, що майбутнє зростання кредитування підштовхне і весь ринок нерухомості.


3. Єгипет


Згідно з даними Міністерства туризму Єгипту, число які приїжджають в країну туристів у 2001-2007 роках. майже утричі - багато в чому за рахунок Східної Європи. І так як добробут жителів таких країн, як Польща, Україна і Словаччина, росте, очікується, що потік відпочиваючих не вичерпається.

Відповідно, збільшується попит на житло в найбільш популярних курортних містах Єгипту. Ціни в Хургаді варіюють від $ 22 000 до $ 43 000, в Шарм-ель-Шейху - від $ 35 000 до $ 50 000, причому багато хто іноземні покупці платять готівкою. Завдяки цілорічному курортного сезону і низькими цінами на житло очікується, що дохід від здачі в оренду хорошого об'єкту досягне 10% на рік. Тому інвесторам варто добре подумати, перш ніж підписати договір про гарантованої 7%-ної прибутку.

У 2007 р. ціни на житло в країні виросли приблизно на 15%, але до цих пір все ще низькі, тому криза навряд чи істотно позначиться на єгипетському ринку нерухомості.

Покупцям слід пам'ятати, що на числі туристів і економіці країни в цілому значно позначаються великі теракти: наприклад, після теракту в Шарм-ель-Шейху 2005 сфера туризму відновлювалася два роки.


2. США


Здавалося б, зараз, коли долар нарешті відвойовує позиції, а ціни на американську нерухомість впали на 15-20% за рік, про інвестиції в Штатах слід забути всерйоз і надовго.

Але не варто думати, що долар буде міцніти весь рік, до того ж державний борг США нестримно зростає, примушуючи аналітиків чекати фінансової кризи в Штатах цієї осені - коли долар разом із цінами на житло впадуть, а інвестори, зібравшись силами за літо, накинуться на ласі шматки великої американського пирога.

Країні чекає довгий шлях до повного відновлення. Однак надія на те, що рано чи пізно для економіки США все-таки настануть нові, кращі часи, міцніє, і інвестори готуються по максимуму використовувати майбутні можливості, у тому числі для отримання доходу від нерухомості.

В останньому звіті компанії Knight Frank говориться: «У таких містах, як Денвер, Бостон, Шарлотт і Даллас, з'являються ознаки відновлення, хоча, за деякими оцінками, вартість нерухомості в Лас-Вегасі, Майамі, Фініксі і Лос-Анджелесі впала за рік понад ніж на чверть.

Постійні проблеми з фінансуванням і триває криза в субстандартній секторі продовжують переслідувати ринок країни ».

Вже можна придбати будинок з трьома або чотирма спальнями, наприклад в Буффало (штат Нью-Йорк), менш ніж за $ 30 000, а дохід від оренди може скласти більше 30% на рік.


1. Малайзія


Перше місце займає Малайзія з її молодим (приблизно половині малайзійці не виповнилося 25) і добре освіченою населенням, зрозумілими законами, які регулюють ринок нерухомості, і відсутністю податку на приріст капіталу.

Очікується, що наступне десятиліття буде відзначено міграцією у великі міста. Крім того, населення Малайзії щорічно зростає на 2%, і, за прогнозами Міжнародного банку, до 2050 р. 1%-ве зростання збережеться.

У рамках програми «Малайзія - мій другий дім» було скасовано регулювання орендних ставок, а закони про володіння нерухомістю для іноземців стали м'якше.

Рівень інфляції в Малайзії зараз вищий, ніж в останні 25 років (за даними на липень, він склав 8,5%), але зростання економіки за 2008 р., як очікується, досягне 6-7%.

За даними Національного банку, з 2001 р. щорічне зростання цін на житло не перевищував 6%, а з урахуванням інфляції в 2005 і 2006 рр.. зафіксовано навіть невелике зниження вартості. Таким чином, якщо пам'ятати, що за 10 років середня заробітна плата зросла вдвічі, то ціни на нерухомість виявилися навіть нижче, ніж у 1997 р., перед Азіатським фінансовою кризою.

Наше опитування

Чи потрібен закон про ріелтерську діяльность?

Обов'язково!
Потрібен, тільки якщо це буде грамотний документ
Досить чинного цивільного законодавства
Ніякого толку від нього не буде
Не треба ніякого закону - і без нього нормально працюємо

Гарячі пропозиції

Відвідувачі сайту

Відвідувачі сайту

Якщо у Вас залишилися запитання , ми будемо раді відповісти на них письмо чи за телефоном вказанним у розділі "Контакти". Тому що отримати повну інформацію щодо нерухомості, землі або дуже важко самостійно. Пам’ятайте, що ми завжди Вам раді!